لشگر گرسنگان در خیابان‌های مونیخ

نشست سالانه سران گروه ۷ از دیروز با حضور سران کشورهای ثروتمند جهان به میزبانی آلمان در حالی کلید خورد که هزاران نفر در اعتراض به عملکرد اعضای این نشست در بحبوحه بحران اوکراین و معضلات فزاینده آب‌وهوایی و امنیتی و غذا در مونیخ به خیابان‌ها آمده بودند.

ادامه

اتحادیه اروپا, ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, افریقای جنوبی, المان, امپریالیسم, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایتالیا, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, ژاپن, شرق اروپا, صلح, فرانسه, فقر, کانادا, گروه ۷, گزارش, محیط زیست, هندوستان

شعارهای اعتراضی هزاران فعال محیط زیستی درآستانه برگزاری نشست گروه هفت در مونیخ

هزاران معترض که اغلب آنها را فعالان محیط زیست و کنشگران تغییرات اقلیمی تشکیل می‌دادند یک روز پیش از برپایی نشست رهبران هفت کشور صنعتی جهان در مونیخ دست به تظاهرات زدند.

ادامه

المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, ژاپن, سرمایه‌داری, صلح, فرانسه, کانادا, گروه ۷, محیط زیست, هندوستان

تلفات سیل در ایالت آسام هند به ۶۲ نفر رسید + فیلم

رسانه‌ها اعلام کردند درپی ۶ روز بارش سیل آسا در هند بیش از ۶۰ تن جان خود را از دست داده‌اند و بیش از ۳ میلیون نفر آواره شدند.

 

مقامات هندی امروز (یکشنبه) اعلام کردند شمار قربانیان سیل و رانش زمین در ایالت آسام در شمال شرق این کشور به ۶۲ نفر رسیده است.

 

براساس گزارش آناتولی سازمان مدیریت اضطرار این ایالت در بیانیه‌ای اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته هشت تن دیگر بر اثر سیل و رانش زمین جان خود را از دست داده اند و تلفات سیل به ۶۲ نفر رسیده است.

 

در این بیانیه آمده است که بیش از ۳ میلیون نفر در روز گذشته آسیب دیده‌اند که بیش از ۱۵۶ هزار و ۳۰۰ نفر از آن‌ها به ۵۱۴ کمپ امدادی پناه برده اند. آسام، در شمال شرقی هند، شش روز است که با باران‌های سیل آسا و سیل مواجه است.

 

نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز شنبه اعلام کرد با هیمانتا بیسوا سارما، وزیر ارشد آسام صحبت کرده و به او اطمینان داده است که دولت فدرال هند تمام حمایت‌های ممکن را برای مقابله با پیامد‌های سیل ارائه خواهد کرد.

 

شایان ذکر است بارش باران‌های سیل آسا در هفته گذشته بخش‌های زیادی از شمال شرق بنگلادش را تحت تاثیر خود قرار داد. نیرو‌های نظامی برای تخلیه ساکنین به منطقه اعزام شدند. برق بسیاری از مناطق قطع شده است. کارشناسان می‌گویند که تغییرات آب و هوایی سبب افزایش وقوع این سیل‌ها شده است. این موضوع پیش بینی وقوع این سیلاب‌ها را دشوار کرده است.

 

هند چهارمین کشوری است که تغییرات اقلیمی بیشترین تاثیر را بر آن گذاشته است. این کشور هر ساله حدود ۳ گیگا تن گاز‌های گلخانه‌ای منتشر می‌کند. قدرت امواج گرما در این کشور در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که رانش زمین و سیل شدید در ایالت‌های شمال شرقی به طور فزاینده‌ای افزایش یابد.

 

وقوع سیل بی‌سابقه و آوارگی ۶ میلیون نفر در بنگلادش + فیلم

وقوع سیل سنگین در بخش‌هایی از بنگلادش و هند که بی‌سابقه ترین سیل طی ۲۰ سال گذشته در این کشور نیز به شمار می رود، ده‌ها کشته و میلیون‌ها آواره به جا گذاشت.

ادامه

اجتماعی, بنگلادش, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, فیلم, محیط زیست, هندوستان

به دلیل سوءمدیریت، خشکسالی تمام ایران را فراگرفته است

حکایت خشکیدن زاینده‌رود و جوارش، فقط شرق اصفهان را گرفتار نکرده، حالا از اقصا نقاط کشور خبر می‌رسد که خشکسالی و بی‌آبی و فرونشست زمین و قحطی طراوت به همراه سوءمدیریت سنواتی و چندساله در مدیریت منابع آب، روح مردم را بیمار کرده است.

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, گزارش, محیط زیست

طرح ابتکاری «کمربند سبز و جاده» دنیا را به سوی اقتصاد کم کربن سوق می‌دهد

به گفته جائو یینگمین، معاون وزارت بوم شناسی و محیط زیست، چین تلاش‌های مداوم خود را برای استفاده از پتانسیل طرح ابتکاری «کمربند سبز و جاده» (BRI) در راستای کمک به حرکت به سوی یک اقتصاد جهانی کم کربن افزایش خواهد داد.

ادامه

اقتصادی, جهان, چین, حقوق بشر, شرق آسیا, گزارش, محیط زیست