هشدار روسیه به انگلیس: جلوی هرگونه تجاوز را خواهیم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه شب به وقت تهران به انگلیس درباره پرواز برنامه‌ریزی شده هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز خاک روسیه هشدار داد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, شرق اروپا, غرب اروپا

مانورهای متهورانه جنگنده‌های چین مقابل دیدگان ژنرال‌های آمریکا

ژنرال آمریکایی با ابراز نگرانی از رهگیری‌ها و مانورهای متهورانه خلبانان چینی گفت، افزایش مانور جنگنده‌های چین در منطقه نگران کننده است.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

حضور نظامی برلین درشرق؛ جت‌های جنگنده آلمان در رزمایش استرالیا

گزارش رسانه های بین المللی حاکی است آلمان در حال تغییر تمرکز خود به سوی اقیانوس هند و آرام است و حضور جت های جنگنده این کشور در رزمایش استرالیا یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, المان, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

تقریباً هیچ آمریکایی روسیه را یک مشکل نمی‌بیند

نظرسنجی اخیر گالوپ نشان می‌دهد تنها ۱ درصد از آمریکایی‌ها روسیه را یک مشکل برای ایالات متحده می‌دانند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران: نظرسنجی اخیر گالوپ نشان می‌دهد که تورم، حکمرانی ضعیف و وضعیت اقتصاد مشکلاتی بسیار بزرگتر از روسیه هستند و تنها ۱ درصد از آمریکایی‌ها بزرگترین کشور جهان را یک مشکل می‌دانند.

 

به گزارش آرتی، علی‌رغم این‌که درگیری اوکراین همچنان یک خبر اصلی در ایالات متحده است، سهم اقدامات پاسخ دهندگان نگران روسیه پس از رسیدن به ۹ درصد در ماه مارس، با گذشت بیش از ۵ ماه پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه، به شدت کاهش یافته است.

 

سقط جنین به یک موضوع برجسته برای آمریکایی‌ها تبدیل شده است و ۸ درصد پاسخ دهندگان از آن به عنوان جدی‌ترین مشکل در این کشور یاد می‌کنند. این سطح بالاترین سطح از سال ۱۹۸۴ بود، زمانی که آژانس شروع به ردیابی آن کرد.

هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه را از جنگ اوکراین منحرف خواهد کرد

اتحادیه اروپا نگران است که هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه واشنگتن را از کی یف منحرف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو

داگلاس مک‌گرگور: دولت بایدن، چین را تحریک به جنگ می‌کند

یک مشاور ارشد نظامی دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد، دولت جو بایدن بدون دلیل چین را بر سر مسئله تایوان تحریک می‌کند و خطر جنگ را به وجود می‌آورد.

ادامه

اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تایوان, تحلیل, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, شرق اروپا

غرش جنگنده‌های‌چین بر فراز منطقه در آستانه سفر احتمالی پلوسی به تایوان

اخبار رسانه های غربی و آمریکایی حاکی است نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد امروز (سه شنبه) از تایوان دیدن کند. همزمان با این رویداد احتمالی، جنگنده های چین بر فراز تنگه تایوان به پرواز درآمده اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش, مالزی