خبرگزاری فرانسه: کار نتانیاهو تمام است

خبرگزاری فرانسه با اشاره به تشدید بحران سیاسی برای کابینه بنیامین نتانیاهو در پی تظاهرات بی‌وقفه معترضان در داخل اراضی اشغالی برای مطالبه استعفای او پیش‌بینی کرد که روزهای این نخست وزیر اسرائیل به شماره افتاده است. به گزارش ایسنا، این خبرگزاری فرانسوی در تحلیل خود با اشاره به تظاهرات هزاران معترض در سرزمین‌های اشغالی ... خبرگزاری فرانسه: کار نتانیاهو تمام است

ادامه

آمریکا, اسراییل, اعتراضات اجتماعی, جهان, خاورمیانه, زنان, فساد, فلسطین, کودکان, گزارش

هزاران اسرائیلی علیه دولت نتانیاهو تظاهرات کردند

هزاران اسرائیلی بار دیگر در چندین شهر اسرائیل علیه دولت نتانیاهو نخست‌وزیر این کشور تظاهرات کردند. آنها خواستار برگزاری انتخابات جدید و توافق با حماس بر سر گروگان‌های اسرائیلی شدند. تظاهرات در تل‌آویو به درگیری کشیده شد. به گزارش دویچه وله؛ هزاران اسرائیلی شامگاه شنبه ۳۰ مارس (۱۱ فرودین) در شهرهای تل‌آویو، اورشلیم (بیت‌المقدس) و ... هزاران اسرائیلی علیه دولت نتانیاهو تظاهرات کردند

ادامه

اسراییل, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

گفت‌وگویی با «پیتر مرتنز»، دبیرکل حزب کارگران بلژیک

پیتر مرتنز، دبیرکل حزب کارگر بلژیک، در سال‌های اخیر یکی از شخصیت‌های مطرح در جنبش کمونیستی در طرح مسئله ضرورت ایجاد روابط نزدیک تر کشورهای «جنوب جهانی» برای مقاومت در برابر هژمونی طلبی کشورهای امپریالیستی بوده است. کتاب جدید او با عنوان “شورش” که چاپ اول آن  در دسامبر ۲۰۲۳ در هلند منتشر شد، فراخوانی ... گفت‌وگویی با «پیتر مرتنز»، دبیرکل حزب کارگران بلژیک

ادامه

آزادی, آفریقای جنوبی, آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, اسپانیا, استبداد, استثمار, استعمار, اسراییل, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, امپریالیسم, اندونزی, انگلس, بانک جهانی, بریکس, بلژیک, بولیوی, تحریم, ترکیه, جنوب, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, سرمایه‌داری, سوسیالیسم, شیلی, صلح, صندوق بین‌المللی پول, عدالت اجتماعی, فرانسه, فلسطین, کشاورزی, کوبا, محیط زیست, مصاحبه و گفتگو, نئولیبرالیسم, هندوستان

هزاران نفر در اعتراض به افزایش فقر و گرسنگی در آرژانتین تظاهرات کردند

هزاران نفر از مردم آرژانتین جمعه در اعتراض به فقر و گرسنگی و تورم افسار گسیخته به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی از جمله «نه به افزایش هزینه حمل و نقل»، «گرسنه منتظر نمی‌ماند» و «دیگ‌ها خالی است، جیب‌ها هم خالی است» سر دادند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر از مردم ... هزاران نفر در اعتراض به افزایش فقر و گرسنگی در آرژانتین تظاهرات کردند

ادامه

آرژانتین, آمریکای لاتین, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر, کارگری, گرسنگی, معلمان

انتخابات پاکستان؛ متحدان عمران‌خان اکثر کرسی‌ها را ازآن خود کردند

نامزدهای مستقل وابسته به نخست وزیر سابق پاکستان، اکثریت کرسی‌های شورای ملی این کشور را در انتخابات هفته گذشته به‌دست آوردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، براساس اعلام کمیسیون انتخابات پاکستان، نامزدهای مستقل وابسته به عمران خان، نخست وزیر سابق و رهبر حزب تحریک انصاف این کشور تاکنون ۹۸ کرسی شورای ملی ... انتخابات پاکستان؛ متحدان عمران‌خان اکثر کرسی‌ها را ازآن خود کردند

ادامه

اعتراضات اجتماعی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

تظاهرات کشاورزان هندی به خشونت کشیده شد

اعتراضات کشاورزان هندی که از دو ماه پیش در اعتراض به اصلاحات در حوزه کشاورزی آغاز شده است در روز سه‌شنبه در پایتخت این کشور به خشونت کشیده شد.

 

به گزارش فارس، اعتراض کشاورزان هندی که به مدت چندین هفته صحنه سیاسی این کشور را دستخوش تنش کرده است در روز سه شنبه در دهلی نو به خشونت کشیده شد.

 

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کشاورزان هندی قصد داشتند یک تظاهرات مسالمت آمیز با تراکتورهایشان در “روز جمهوری” برگزار کنند و برای این تظاهرات مجوز دولت «نارندا مودی» را نیز دریافت کرده بودند. با این حال این تظاهرات با دخالت پلیس به درگیری و خشونت تبدیل شد.

 

کشاورزان هندی از حدود دوماه پیش در اعتراض به اصلاحات دولت در حوزه کشاورزی تحصن کرده و در برخی از شهرها مانند پایتخت این کشور کمپ زده و همچنین دست به اعتصابات گسترده زده‌اند. برخی از تحلیلگران این اعتصاب را از بزرگترین اعتصابات در هند خوانده‌اند.

 

اعتراضات کشاورزان هندی پس از آن آغاز شد که چندین دور مذاکره دولت با نمایندگان کشاورزان و اتحادیه‌های کارگری بر سر قوانینی که به گفته کشاورزان به ضرر آنها است، بی‌نتیجه مانده است.

 

براساس گزارش‌ها، راهپیمایی کشاورزان هندی به همراه تراکتورهایشان در روز جمهوری به عرصه درگیری میان پلیس و معترضان تبدیل شد و نیروهای امنیتی برای پراکنده کردن معترضان که برخی از آنها قمه و شمشیر کشیده بودند از گاز اشک آور و باتوم استفاده کردند.

 

از چند روز گذشته هزاران نفر از کشاورزان هندی از نقاط مختلف این کشور با تراکتور و دیگر خودروهای خود به دهلی نو آمده تا در تظاهرات بزرگ روز سه شنبه شرکت کنند.

 

خبرگزاری اسپوتنیک همچنین گزارش داده است که به دنبال بروز خشونتها، دولت هند خدمات اینترنت را در بخشهای زیادی از دهلی نو قطع کرده است.

 

«راهول گاندی» رهبر اپوزیسیون دولت هند در حساب توئیتری خود سرکوب معترضان را محکوم کرده و خواستار قوانین جدید اصلاحات کشاورزی شده است.

 

وی افزود: خشونت راه حل مشکلات نیست. اگر کسی آسیب ببیند کل کشور آسیب خواهید دید. قوانین کشاورزی را برگردانید و به کشور خدمت کنید.

اعتراضات برعلیه فقر، بی‌کاری و دستگیری معترضان در تونس

تداوم درگیری‌ها میان معترضان تونسی و نیروهای امنیتی این کشور و درخواست برای برگزاری تظاهرات گسترده از جدیدترین اخبار امنیتی تونس به شمار می‌رود.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, تونس, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا, فقر

اعتراضات به مرگ جوان سیاهپوست در بازداشت پلیس بلژیک به خشونت گرایید + فیلم

به گفته نزدیکان ابراهیما باری، وی نهم ژانویه تنها به دلیل فیلمبرداری از یک ایست بازرسی پلیس در ایستگاه قطار «گاردونور» در شمال بروکسل بازداشت شد.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, بلژیک, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا