ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

یک ماهواره سنجش از راه دور مصری از پایگاه فضایی جیو چوان در شمال غربی چین به فضا پرتاپ و با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک ماهواره سنجش از راه دور متعلق به دولت مصر با نام (MISRSAT-۲) امروز (دوشنبه ۱۳ آذر) به فضا پرتاب ... ماهواره مصری از پایگاه فضایی چین به فضا پرتاپ شد

ادامه

چین, خبر, شرق آسیا, کشاورزی, مصر

مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

مجلس الجزایر با اکثریت آرا به رئیس جمهور این کشور اجازه داد تا در صورت لزوم برای دفاع از مردم فلسطین وارد جنگ با اسرائیل شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در ادامه اعتراض‌های مردم مناطق مختلف به جنایت‌های اسرائیل در نوار غزه، نمایندگان مجلس الجزایر با اکثریت آرا رسماً به رئیس‌ جمهور این کشور اجازه ... مجلس الجزایر با رای قاطع اجازه جنگ با اسرائیل را صادر کرد

ادامه

آمریکا, اروپا, اسراییل, الجزایر, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, شمال افریقا, فلسطین

پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

پارلمان لیبی در پی ادامه تجاوزات اسرائیل به غیرنظامیان در نوار غزه و حمایت کشورهای غربی از جنایات این رژیم، خواستار خروج سفرای کشورهای حامی این رژیم از این کشور شد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه المسیره، پارلمان لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفرای کشورهای حامی جنایات اسرائیل در غزه هرچه سریعتر خاک ... پارلمان لیبی: سفرای کشورهای حامی اسرائیل کشور ما را ترک کنند

ادامه

اسراییل, زنان, شمال افریقا, فلسطین, کودکان, گزارش, لیبی, نسل کشی

نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

روزنامه بیلد آلمان به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که دولت برلین تصمیم گرفته است تا برخی از واحدهای رده‌بالای نیروهای ویژه این کشور را در حالی که برای شرایط بحرانی احتمالی در اراضی اشغالی، غزه و «خاورمیانه» آماده می‌شود، در قبرس مستقر کند. به گزارش ایسنا، نشریه بیلد روز چهارشنبه گزارش داد که ... نشریه بیلد: آلمان برای عملیات نظامی در خاورمیانه آماده می‌شود

ادامه

آلمان, آمریکا, اسراییل, اشغالگری, شمال افریقا, صهیونیسم, فلسطین, قبرس, گزارش, لبنان

هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

یونیسف از شهادت ۵۰۰ کودک فلسطینی و زخمی شدن هزار و ۶۰۰ کودک دیگر در نوار غزه ظرف یک هفته اخیر خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «سلیم اویس»، مسئول رسانه‌ای دفتر یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد که شمار کشته‌های کودک در غزه تاکنون به ۵۰۰ نفر رسیده و ... هشدار یونیسف درباره وضعیت فاجعه بار کودکان غزه: شمار کودک کشته‌شده تاکنون به ۵۰۰ و زخمی‌ها به هزار و ۶۰۰ نفر رسید

ادامه

اسراییل, جهان, حقوق کودک, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, فلسطین, کودکان

ترکیه ۵۰۰ تروریست دیگر از سوریه به لیبی اعزام کرد

منابع خبری می‌گویند که دولت ترکیه ۵۰۰ تروریست دیگر به لیبی اعزام کرده است تا تعداد آن‌ها در این کشور به ۱۰۱۰۰ نفر برسد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین؛ مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه (مستقر در لندن) امروز (یکشنبه) در گزارشی از اعزام ۵۰۰ شبه‌نظامی دیگر از سوریه به لیبی به دست ترکیه خبر داد.

 

بنابراین گزارش، این تروریست‌ها قرار است به دیگر عناصری که پیش از این برای جنگ علیه نیروهای «خلیفه حفتر» به لیبی اعزام شده بودند، بپیوندند.

 

با اضافه شدن این تعداد، تا کنون ۱۰۱۰۰ تروریست از جانب ترکیه به لیبی اعزام شده‌اند که البته تمامی آن‌ها ملیت سوری ندارند. همچنین ۳۴۰۰ نفر دیگر در حال آموزش در اردوگاههای ترکیه در شمال سوریه برای اعزام به لیبی هستند.

 

به ادعای این مرکز حقوق بشری، ۲۰۰ تن از شبه‌نظامیان اعزامی به لیبی در سن ۱۶ الی ۱۸ سالگی هستند. این افراد در ازای دریافت پول به علت شرایط معیشتی سختی که در سوریه دارند، حاضر به اعزام به لیبی شده‌اند.

 

همچنین تا کنون ۳۱۸ تن از این عناصر از جمله ۱۸ نوجوان در لیبی کشته شده‌اند. در بین کشته شدگان چند تن از فرماندهان این تروریست‌ها نیز دیده می‌شوند.

 

در حال حاضر این افراد در قالب گردان‌های «المعتصم»، «فرقه السلطان مراد» و تیپ «صقور الشمال»، «الحمزات» و «سلیمان شاه» در چندین محور از جمله منطقه «صلاح‌الدین» در جنوب طرابلس پایتخت لیبی، منطقه «الرمله» در نزدیکی فرودگاه طرابلس، شهر «مصراته» و چند نقطه دیگر در حال درگیری با عناصر وابسته به «خلیفه حفتر» هستند.

 

شب گذشته «خلیفه حفتر» در یک فایل صوتی، ترکیه و عناصر وابسته به این کشور در لیبی را اشغالگر و غارتگر لیبی توصیف کرد و از عناصر وابسته به خود خواست تا برای بیرون راندن این نیروها تلاش کنند.

 

حفتر علیه ترکیه اعلام جنگ کرد

 

فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» تهدید کرد، هر سرباز ترکیه‌ای و «مزدوری» در خاک لیبی «هدفی مشروع» برای این نیروها خواهد بود.

 

خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی در پیامی صوتی برای نیروهای خود ضمن تاکید بر اینکه هر سرباز ترکیه‌ای و “مزدوری” در خاک لیبی “هدف مشروع” نیروهایش هستند، گفت: “سربازان ما با استعمار ظالمانه ترکیه که چشم طمع به منابع و ثروت‌های مردم لیبی دارد، مقابله می‌کنند و تا زمانی که استعمارگر را خوار و مغلوب بازگردانیم، به این جنگ ادامه خواهیم داد.”

 

فرمانده ارتش ملی لیبی در ادامه نیروهای خود را برای مقابله با استعمار ترکیه که به رقبای آنها در طرابلس کمک می‌کنند، تا زمان پیروزی دعوت کرد و گفت: ما در جنگی مقدس در تمامی جبهه‌ها هستیم و هدف ما پیروزی است.

مصر با خرید “سوخو- سو۳۵” از روسیه، آمریکا را به چالش کشید

به گزارش رسانه‌های روسیه، با خرید تسلیحاتی مصر از مسکو ، سیاست‌های واشنگتن در قبال قاهره به چالش کشیده شده و احتمال تحریم مصر از سوی آمریکا افزایش یافته است.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شمال افریقا, مصر

ایندیپندنت؛ ماجراجویی‌های ترکیه وافزایش تنش بر سر منابع نفتی در مدیترانه

آغاز فعالیت‌های ترکیه برای اکتشاف گاز و نفت در نزدیکی سواحل قبرس، نگرانی کشورهای منطقه را در مورد تشدید تنش بر سر منابع نفتی در دریای مدیترانه برانگیخته است، زیرا ترکیه با استناد به توافق‌نامه بحث برانگیز تعیین مرزهای دریایی با دولت وفاق ملی لیبی، در تلاش برای یافتن منابع انرژی در دریای مدیترانه شده ... ایندیپندنت؛ ماجراجویی‌های ترکیه وافزایش تنش بر سر منابع نفتی در مدیترانه

ادامه

اقتصادی, امارات, ایتالیا, ترکیه, جهان, حضور نظامی, دخالت نظامی, شمال افریقا, فرانسه, قبرس, لیبی, مصر, مقاله