چین: آمریکا، فضا را به میدان جنگ تبدیل کرده است

وزارت دفاع چین اعلام کرد آمریکا تسلیحات تهاجمی را در فضا مستقر کرده و رزمایش‌های نظامی برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، «ژانگ شیائوگانگ» سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه گفت آمریکا به صورت فعالانه تسلیحات تهاجمی را در فضا مستقر و رزمایش‌های نظامی برگزار می‌کند؛ اقداماتی که تبدیل به بزرگترین تهدید علیه امنیت فضا شده ... چین: آمریکا، فضا را به میدان جنگ تبدیل کرده است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, چین, شرق آسیا, صلح

اذعان آمریکا به شکست برنامه غربی‌سازی روسیه

معاون وزیر امور خارجه آمریکا اذعان کرد ولادیمیر پوتین برنامه‌ای را که واشنگتن برای غربی کردن روسیه داشت، شکست داده است. به گزارش ایسنا، ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای به شبکه سی.ان.ان بیان داشت، واشنگتن به دنبال این بود که یک رهبر سرسپرده به خود را در مسکو منصوب کند. نولاند ... اذعان آمریکا به شکست برنامه غربی‌سازی روسیه

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, اوکراین, جنگ سرد, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب, گزارش, ناتو

لوموند: آمریکا به دلیل جنگ غزه در انزوای دیپلماتیک به سر می‌برد

به دلیل مشکلات ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین در کنگره آمریکا و تلفات سنگین ناشی از جنگ اسرائیل در غزه، فضای تاریکی بر رژیم‌های غربی سایه افکنده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: «پیوتر سوملار» نویسنده فرانسوی در لوموند نوشت: واشنگتن و آودیوکا اوکراین و غزه سه عرصه بحران‌های بین‌‌المللی هستند و وجه مشترک بین آن‌ها ... لوموند: آمریکا به دلیل جنگ غزه در انزوای دیپلماتیک به سر می‌برد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اروپا, اسراییل, اوکراین, جهان, شرق اروپا, فلسطین

سناتور آمریکایی: بایدن برای فرار از زندان به‌دنبال انتخاب مجدد است

«تامی توبرویل» سناتور جمهوریخواه ایالت آلاباما با انتقاد از دولت بایدن گفت که وی برای فرار از زندان خود را برای ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات نامزد کرده؛ این سناتور جمهوریخواه بایدن را مقصر آشفتگی سیاست خارجی دانست. به گزارش روز جمعه ایرنا، تارنمای رسانه آمریکایی «هیل» (TheHill) با انتشار این خبر نوشت: توبرویل ... سناتور آمریکایی: بایدن برای فرار از زندان به‌دنبال انتخاب مجدد است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش

واشنگتن پست: نگرش آمریکا به‌اوکراین و اسرائیل نشانه ریاکاری واستاندارد‌ دوگانه واشنگتن است

به باور ستون نویس واشنگتن پست، نگرش آمریکا نسبت به جنگ در اوکراین و اسرائیل نشان از ریاکاری و استاندارد‌های دوگانه واشنگتن دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران: ایشان تارور، ستون نویس واشنگتن پست می‌نویسد، برای بسیاری از ناظران خارجی غیرغربی، حملات نظامی اسرائیل که پس از عملیات حماس در ۷ اکتبر انجام شد، یادآور استاندارد‌های ... واشنگتن پست: نگرش آمریکا به‌اوکراین و اسرائیل نشانه ریاکاری واستاندارد‌ دوگانه واشنگتن است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, اوکراین, جنگ سرد, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, فلسطین, گزارش

ترامپ از سازمان سیا خواست داعش را نابود کند/رسانه‌ها یکی از “فریب‌کارترین و متقلب‌ترین” موجودات روی کره زمین هستند

به گفته رییس جمهور، امریکا از امکانات موجود خود برای مبارزه با تروریسم استفاده نکرده است.

 

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا ضمن بازدید از دفتر اصلی اداره مرکزی اطلاعات امریکا (سازمان سیا) در لنگ لی یک بار دیگر اظهار کرد که باید گروهک تروریستی داعش را نابود کرد.

 

وی همچنین گفت که باید از شر داعش خلاص شد و انتخاب دیگری وجود ندارد. گروهک رادیکال و تروریستی اسلامی باید از روی زمین برچیده شود.

 

رئیس‌جمهور جدید آمریکا در نخستین بازدید رسمی‌اش از مقر سازمان سیا به عنوان فرمانده جدید کل قوا تاکید کرد که برخلاف گزارشات رسانه‌ها وی هیچ خصومتی با این جامعه اطلاعاتی ندارد.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی راشاتودی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا در جمع ۴۰۰ افسری که در مقر سازمان سیا گردهم آمده بودند گفت: دلیل اینکه مقر شما را به عنوان نخستین مکانی که از آن بازدید می‌کنم انتخاب کردم این است که در حال حاضر درگیر جنگی با رسانه‌ها هستم. آنها یکی از “فریب‌کارترین و متقلب‌ترین” موجودات روی کره زمین هستند. آنها می‌گویند که من با این جامعه اطلاعاتی دشمنی و عداوت دارم اما حضور من در این مقر خلاف این گزارشات را ثابت می‌کند.

 

وی افزود: تعداد اندکی از مردم می‌توانند کاری را که شما انجام می‌دهید، انجام دهند و می‌خواهم بدانید که من کاملا از شما حمایت می‌کنم و ۱۰۰۰ درصد پشت شما هستم. یکی از نمونه‌های فریب‌کاری رسانه‌ها این است که تعداد شرکت کنندگان در مراسم تحلیف مرا تحریف کرده و تصاویری از یک زمین خالی را منتشر کرده‌اند.

 

ترامپ ادامه داد: یکی دیگر از نمونه‌ها مطلب مجله “تایمز” بود که در زمانی که هیچ خبرنگار و عکاسی اجازه ورود به دفتر کاخ ریاست جمهوری را نداشت داستان دروغینی را منتشر کرد و گفت که من مجسمه نیم تنه مارتین لوتر کینگ را از این دفتر خارج کردم.

 

ترامپ در جمع افسران سازمان سیا گفت: من احترام زیادی برای این آژانس قائلم و باور دارم که شما یکی از مهمترین گروه‌هایی هستید که در این کشور امنیت ما را مجددا فراهم می‌کنید. هیچ کس بیشتر از من به جامعه اطلاعاتی و سیا اطمینان ندارد. من شما را دوست دارم و برایتان احترام زیادی قائلم. ما مجددا پیروز خواهیم شد و شما مسئول این کار خواهید بود.

 

این اظهارات ترامپ درباره سیا در بحبوحه جوی متشنج با این آژانس اطلاعاتی مطرح شد؛ جوی که به دنبال امتناع وی از قبول گزارشات اطلاعاتی آمریکا درخصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور به وجود آمد.

 

ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت که طرح رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود.   به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز که عمدتا روی مسائل سیاست خارجی متمرکز بود، گفت، شکست داعش اولویت بالاتری نسبت به متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای ... ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر