روسیه: آمریکا دنبال ایجاد قحطی در سوریه است/ مردم سوریه گروگان گرفته شده‌اند

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در سخنانی از تحریم‌های آمریکا علیه سوریه و معافیت شمال این کشور از این تحریم ها انتقاد کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, شرق اروپا

رزمایش ائتلاف آمریکایی‌ در سوریه و طرح‌های غارتگرانه در این کشور

آمریکایی ها در ادامه سیاست های تجاوزکارانه و اجرای طرح های اشغالگرانه این بار و در اقدامی غیرقانونی دیگر همزمان با ورود نیروهای کمکی و تازه نفس در مناطق شرق سوریه رزمایش برگزار کردند.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تجاوز نظامی, تحریم, ترکیه, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه, غرب

بزرگ‌ترین بانک آمریکا: در مورد اقتصاد روسیه اشتباه کردیم

بانک «جی‌پی مورگان»، بزرگ‌ترین بانک سرمایه‌گذاری آمریکا اعلام کرد: اقتصاد روسیه بهتر از انتظار با تحریم های غرب علیه این کشور بر سر موضوع اوکراین کنار آمده است.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

تحریم‌های آمریکا باعث بلایای انسانی بی‌شماری شده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد آمریکا با هدف حفظ هژمونی خود در دنیا، تحریم های مکرری را علیه دیگر کشورها وضع می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه وزارت خارجه چین، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین دیپلماسی تحریمی آمریکا را تنها زمینه ساز تشدید مشکلات معیشتی مردمِ بی‌گناه دانست.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری امروز سه شنبه در پاسخ به سوالی در خصوص محکومیت تحریم های آمریکا از سوی وزیر خارجه ونزوئلا گفت: باور همیشگی پکن است که تحریم‌ها و فشارها هیچ حمایتی را در پی نخواهد داشت، بلکه تنها مشکلات بیشتری را بر اقتصاد و معیشت مردم ونزوئلا تحمیل می‌کند. چین قاطعانه با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ونزوئلا مخالف است و همیشه از تلاش‌های کاراکاس برای برقراری عدالت و مخالفت با هژمونی حمایت می‌کند.

 

لیجیان رویکرد تحریمی آمریکا را این گونه توصیف کرد: آمریکا با نادیده گرفتن اصول اساسی حقوق بین‌الملل از جمله برابری حاکمیتی بی وقفه تحریم های خود را وضع می‌کند. این کشور برای حفظ هژمونی خود به دنبال دستیابی به منافع ژئوپلیتیک و اقتصادی است. این در تعارض با منافع کلی جامعه بین‌المللی است و یک اقدام نادرست بین‌المللی بزرگ محسوب می‌شود.

 

دیپلمات ارشد چین تاکید کرد: تحریم‌های مکرر آمریکا به جای حل مشکلات، به مردم بی‌گناه آسیب زده و مجموعه‌ای از بلایای انسانی را موجب شده است. ونزوئلا تنها کشوری نیست که (از این تحریم ها) آسیب می‌بیند.

چین و روسیه روابط خود را در زمینه‌های نظامی، انرژی و فضا تقویت می‌کنند

یک مقام ارشد چین اعلام کرد پکن و مسکو تصمیم دارند روابط خود در زمینه نظامی، انرژی و فضا را تقویت کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش, ناتو

عقب‌نشینی اتحادیه اروپا از طرح ممنوعیت انتقال نفت روسیه

منابع خبری از عقب‌نشینی اتحادیه اروپا از طرح منع کشتی‌ها برای انتقال نفت خام روسیه خبر دادند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, پاناما, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, گروه ۷, یونان

نماینده پارلمان اروپا: تحریم‌ها علیه روسیه کارساز نیستند

عضو ایرلندی پارلمان اروپا ضمن بیان اینکه اگر بروکسل نفت روسیه را نخرد، طرف دیگری این کار را خواهد کرد گفت مردم عادی در اروپا هزینه این تحریم‌ها را پرداخت خواهند کرد.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایرلند, تحریم, تحلیل, جهان, روسیه, شرق اروپا, ناتو

اعتراف مقام اماراتی: رفتار غرب دوگانه است

سپهبد « ضاحی خلفان » معاون رئیس پلیس دُبی و از چهره های سرشناس عرب که اظهاراتش گاهی جنجال به پا می کند با انتشار سلسله توئیت هایی، با به چالش کشیدن رفتار دوگانه غرب در مواجهه با اتفاقات جهان اعتراف کرد که او پس از سپری کردن عمری ۷۰ ساله درباره غرب و آمریکا

ادامه

اتحاد شوروی, اروپا, امارات, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, شرق اروپا, عراق, غرب