اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع کارگران داروگر تهران در اعتراض به‌نبود امنیت شغلی، وضعیت مزدی، بیمه‌ای و کار

کارگران کارخانه داروگر تهران از محقق نشدن وعده‌های داده شده برای وصول مطالبات خود انتقاد کردند.

 

کارگران کارخانه داروگر تهران در تماس با خبرنگار ایلنا، امروز سه‌شنبه (۲۱ تیر ماه) برای چندمین بار به محقق نشدن پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، تامین امنیت شغلی، حذف سرویس ایاب و ذهاب و همچنین تعیین تکلیف وضعیت کارخانه اعتراض کردند.

 

کارگران داروگر تهران می‌گویند: درحالیکه در جلسه‌ی مشترک مسئولان اداره کار و کارفرما قرار بود شرکت بخشی از مطالباتمان را پرداخت کند اما بعد از گذشت چند ماه، بدون در نطر گرفتن موقعیت بی‌پولی کارگران هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشد.

 

این کارگران همچنین می‌گویند: از ابتدای سال جاری تولید در این واحد تولیدکننده انواع محصولات شوینده (بجز تولید ۱۵ تن شامپو) متوقف شده و کارگران کاری برای انجام ندارند. آنها همچنین دو ماه حقوق معوقه دارند و برای چند ماه حق بیمه‌‌‌شان نیز تمدید نشده است.

 

به گفته‌ی یکی از کارگران؛ بعد از هر دوره اعتراضِ کارگران داروگر تهران در خارج از کارخانه، برخی مسئولان با وساطت مانع ادامه اعتراض کارگران می‌شوند اما درنهایت وعده‌ها عملی نمی‌شود.

رژیم کارگرستیز ولایی ۶۰ شرکت پیمانکاری را به جان کارگران مجتمع مس سونگون انداخته است

مدیر مجتمع مس سونگون پیشتر از وجود حدود ۶۰ شرکت پیمانکاری در این مجتمع خبر داده بود. این یعنی در معدن مس سونگون به ازای هر ۸۰ نفر یک شرکت پیمانکاری وجود دارد و این یعنی رشد عجیب پیمانکاری‌ها در این معدن هرچه هست، به نفع کارگران نبوده است زیرا در حقیقت بار اصلی بر

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

بازنشستگان و تزویر جدید رژیم ولایی

بازنشستگان می‌گویند اول اجرای ماده ۹۶ بعد متناسب‌سازی، اول عمل به قانونی که می‌گوید افزایش سالانه مستمری‌ها باید به نسبت افزایش هزینه‌های زندگی باشد و امروز هزینه‌های حداقلی زندگی با حداقلی‌ترین معیارها کمتر از ۱۳ میلیون تومان نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

باز«نشسته»ها در صف مقدم مبارزه «ایستاده»اند!

بر بستر نارضایتی‌های روزافزون از شرایط اسف‌بار زندگی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زیر یوغ رژیم به غایت ارتجاعی و فاسد جمهوری اسلامی، بازنشسته‌ها نیز چون سایر طبقات و لایه‌های زحمت‌کش جامعه، نزدیک به ده سال است که مخالفت و اعتراض خود را با این شیوۀ زندگی در فقر و تنگ دستی ابراز می‌کنند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, المان, ایران, بازنشستگان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فرانسه, کره جنوبی, مقاله, نئولیبرالیسم, هندوستان

نبود امنیت شغلی، سرکوب مزدی و … در چارچوب سیاست‌های کلیِ نظام و آغاز شده از اواخر دهه‌ی ۶۰ است

وزیر کار در روز کارگر در خصوص رفعِ دغدغه‌ی امنیتِ شغلیِ کارگران، در جمع خبرنگاران از تشکیلِ کمیته‌ای به ریاست معاونتِ روابطِ کارِ وزارت کار خبر داد. نتیجه‌ی فعالیت آن کمیته به کجا رسید؟

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش