اقدامات دولت چین برای افزایش نرخ باروری و کاهش سقط جنین

سازمان ملی بهداشت چین در راستای تلاش‌های خود برای افزایش نرخ باروری اعلام کرد که این کشور اقداماتی را در جهت جلوگیری از سقط جنین آغاز کرده و همزمان تسهیلاتی را نیز به منظور دسترسی بیشتر افراد به درمان ناباروری در دست دارد.

ادامه

اجتماعی, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش

مانورهای متهورانه جنگنده‌های چین مقابل دیدگان ژنرال‌های آمریکا

ژنرال آمریکایی با ابراز نگرانی از رهگیری‌ها و مانورهای متهورانه خلبانان چینی گفت، افزایش مانور جنگنده‌های چین در منطقه نگران کننده است.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

حضور نظامی برلین درشرق؛ جت‌های جنگنده آلمان در رزمایش استرالیا

گزارش رسانه های بین المللی حاکی است آلمان در حال تغییر تمرکز خود به سوی اقیانوس هند و آرام است و حضور جت های جنگنده این کشور در رزمایش استرالیا یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, المان, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

تاکید اتحادیه عرب بر حاکمیت ملی و تمامیت ارضی چین

دستیار دبیرکل اتحادیه عرب در گفتگوی تلفنی با سفیر چین در قاهره آخرین تحولات تایوان را مورد بحث وبررسی قرار داد و بر موضع اتحادیه عرب در حمایت از حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی چین تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از الشروق،‌ حسام زکی،‌ دستیار دبیرکل اتحادیه عرب و لیائو لیچیانگ، سفیر چین در قاهره شامگاه سه‌شنبه در تماسی تلفنی آخرین تحولات تایوان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

سفیر چین در جریان این تماس تلفنی ضمن ابلاغ سلام وانگ یی، وزیر امور خارجه چین به دبیرکل اتحادیه عرب، موضع رسمی چین در قبال تحولات صورت گرفته در تایوان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

در این راستا، لیچیانگ به اهمیت احترام به اصل چین واحد و عدم انجام اقدامات مغایر با قطعنامه‌های مرتبط سازمان ملل که منجر به صلح و ثبات در منطقه نمی‌شود، اشاره کرد.

 

حسام زکی به نوبه خود نیز با تاکید بر اینکه موضع اتحادیه عرب مبتنی بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی چین و تعهد تزلزل ناپذیر به اصل چین واحد است، خاطرنشان کرد که دبیرکل اتحادیه عرب به دنبال یک پیشرفت سریع در زمینه بحران تایوان است.

 

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه سه‌شنبه در سفری که به گفته او “نشان‌دهنده تعهد تزلزل‌ناپذیر” آمریکا به این جزیره خودگردان است که چین آن را متعلق به خود می‌داند، وارد تایوان شد اما چین سفر این مقام‌ آمریکایی را که طی ۲۵ سال گذشته از لحاظ سطح عالی رتبه‌ترین به شمار می‌رود، به عنوان “تهدیدی برای صلح و ثبات” در تنگه تایوان محکوم کرد.

 

چین، تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند و هرگز تلاش برای استفاده از قوه قهریه برای به کنترل درآوردن آن را انکار نکرده است.

از تایوان تا سان‌فرانسیسکو؛ اعتراضات گسترده علیه سفر پلوسی + فیلم

از سان‌فرانسیسکو در آمریکا تا هنگ‌کنگ و تایوان، اعتراضات گسترده‌ای علیه سفر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان انجام گرفته است.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا, فیلم, هنگ کنگ

هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه را از جنگ اوکراین منحرف خواهد کرد

اتحادیه اروپا نگران است که هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه واشنگتن را از کی یف منحرف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو

داگلاس مک‌گرگور: دولت بایدن، چین را تحریک به جنگ می‌کند

یک مشاور ارشد نظامی دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد، دولت جو بایدن بدون دلیل چین را بر سر مسئله تایوان تحریک می‌کند و خطر جنگ را به وجود می‌آورد.

ادامه

اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تایوان, تحلیل, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, شرق اروپا