پیام چین به ژاپن: نباید در تله بازی با حاصل جمع صفر گرفتار شویم

«وانگ یی» وزیر خارجه چین به ژاپن هشدار داد که در «تله بازی با حاصل جمع صفر» گرفتار نشود و بجای آن به همکاری با پکن روی آورد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری کیودو، وانگ یی چهارشنبه در پیامی ویدیویی به هجدهمین اجلاس پکن-توکیو که در ژاپن برگزار می‌شود، تاکید کرد که دو ... پیام چین به ژاپن: نباید در تله بازی با حاصل جمع صفر گرفتار شویم

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امپریالیسم, امریکا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, حضور نظامی, خبر, خلع سلاح, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, کره شمالی

سازمان ملل قطعنامه عدم استقرار سلاح در فضا را تصویب کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز با ۱۲۲ رأی موافق در برابر ۴ ممتنع، قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره عدم استقرار سلاح در فضا را تصویب کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مجمع عمومی سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای قطعنامه پیشنهادی روسیه در خصوص عدم استقرار سلاح در فضا ... سازمان ملل قطعنامه عدم استقرار سلاح در فضا را تصویب کرد

ادامه

جنگ سرد, جهان, چین, خبر, خلع سلاح, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا

بی‌محلی کره شمالی به درخواست‌های مکرر آمریکا

نماینده آمریکا هشدار داد که کره شمالی هفته آینده ممکن است آزمایش هسته‌ای انجام دهد و امریکا تا کنون چندین پیام به کره شمالی فرستاده که آن‌ها پاسخ نداده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، ایالات متحده می‌گوید پیونگ یانگ ممکن است با آزمایش تسلیحاتی در ۱۱۰ مین سالگرد تولد بنیانگذار «کیم ایل سونگ»، تحرکات اخیر را تشدید کند.

 

کره شمالی در ماه‌های اخیر مجموعه‌ای از موشک‌های خود را پرتاب کرده است و نگرانی از آزمایش احتمالی هسته‌ای در حالی است که ایالات متحده می‌گوید کره شمالی درخواست‌های واشنگتن برای ازسرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای را نادیده گرفته است.

 

در همین ارتباط، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی گفت: «نمی‌خواهم زیاد حدس بزنم، اما فکر می‌کنم این می‌تواند یک پرتاب موشک دیگر باشد، می‌تواند یک آزمایش هسته‌ای باشد.»

 

کره شمالی از سال ۲۰۰۶ چندین بار تسلیحات هسته‌ای آزمایش کرده است و آخرین آزمایش آن در سال ۲۰۱۷ بود.

 

این مقام آمریکایی گفت که پیونگ یانگ به نادیده گرفتن پیشنهادهای واشنگتن برای از سرگیری گفتگوها درباره حذف تمام سلاح‌های هسته‌ای از شبه جزیره کره ادامه می‌دهد.

 

وی گفت: «ما هیچ پاسخی از سوی پیونگ یانگ دریافت نکردیم، که بسیار ناامیدکننده است، زیرا ما چندین پیام خصوصی و عمومی ارسال کرده‌ایم که آنها را به گفت‌وگو بدون هیچ قید و شرطی دعوت کرده‌ایم و در عوض آنها یک سری آزمایشات موشکی را آغاز کرده‌اند که اخیراً با حداقل سه پرتاب موشک‌های قاره پیما به اوج خود رسیده است. این اقدامات تهدیدی جدی برای ثبات منطقه است.»

 

دیپلمات آمریکایی همچنین گفت که چین و روسیه به سیاست فشار «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا برای از سرگیری مذاکرات با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی کمکی نمی‌کنند.

بیانیۀ مشترک؛ زنده باد صلح!‏ نه به جنگ!‏ 

ما [امضا کنندگان از]‏ حزب کمونیست پرتغال، حزب کمونیست بریتانیا، حزب کمونیست اسپانیا، حزب تودهٔ ایران، با توجه به وقایعی که به تهاجم نظامی فدراسیون روسیه در اوکراین منجر شد، ‏اعلام می‌کنیم که ما در اروپای شرقی، در اوکراین، شاهد وضعیت جنگ هستیم؛ جنگی که فوری باید بی‌درنگ متوقف شود و ‏هرگز نمی‌بایست شروع می‌شد.‏ ... بیانیۀ مشترک؛ زنده باد صلح!‏ نه به جنگ!‏ 

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسپانیا, امپریالیسم, امریکا, انگلستان, اوکراین, بیانیه, پرتغال, جهان, خلع سلاح, روسیه, سازمان ملل, سرمایه‌داری, شرق اروپا, فاشیسم, فرانسه, ناتو

کوبا در مقام رئیس کنفرانس خلع سلاح: آمریکا عامل ایجاد بحران اوکراین است

کوبا که ریاست کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل متحد را بر عهده گرفته است بر مخالفت صریح هاوانا با استفاده یا تهدید به استفاده از زور در روابط بین‌الملل تاکید و اعلام کرد که اصرار آمریکا برای گسترش تدریجی ناتو به سمت مرزهای روسیه عامل ایجاد سناریویی با پیامدهای غیر قابل پیش بینی شده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خلع سلاح, روسیه, سازمان ملل, سوئیس, کلمبیا, کوبا, ناتو

کره شمالی از زیردریایی موشک بالستیک شلیک کرد

ارتش کره جنوبی ادعا کرد، کره شمالی بامداد امروز سه شنبه یک موشک بالستیک از زیردریایی مستقر در شهر بندری «سینپو» به دریای ژاپن شلیک کرده است.

ادامه

امریکا, جهان, خبر, خلع سلاح, ژاپن, سازمان ملل, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

هشدار کره شمالی به آمریکا درباره رقابت هسته‌ای

کره شمالی درباره “مسابقه تسلیحاتی هسته ای خطرناک” در منطقه با فراهم کردن زیردریایی‌های اتمی برای استرالیا هشدار داد.

ادامه

استرالیا, امریکا, انگلستان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خلع سلاح, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی