۷۲ درصد آمریکایی‌ها معتقدند کشورشان در مسیر نادرستی قرار دارد

تازه‌ترین نظرسنجی شبکه ان‌بی‌سی نیوز نشان داد، اکثر آمریکایی‌ها معتقدند که آمریکا در مسیر نادرستی قرار دارد به طوری که اغلب سیاستمداران و احزاب مهم این کشور تنها ۱۰ ماه مانده به انتخابات میان دوره‌ای محبوبیت خود را از دست داده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, گزارش

ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

بی‌خانمانی بیش از ۵۰۰ هزار نفر در آمریکا و ناتوانی واشنگتن از حل این بحران

شیوع ویروس کرونا و افزایش نرخ بیکاری در آمریکا موجب بی خانمانی بیش از نیم میلیون نفر شده است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران – پایگاه اینترنتی شبکه سی ان بی سی درباره بی خانمانی بیش از نیم میلیون آمریکایی و ناتوانی آمریکا از حل این بحران نوشت: شیوع بیماری کرونا موجب افزایش هزینه‌های مسکن و بالا رفتن نرخ بیکاری در آمریکا شده است و نزدیک به ۶۰۰ هزار آمریکایی از سال ۲۰۲۰ در نتیجه شیوع این بیماری، بی‌خانمان شدند.

 

سام سمبریس از مقاماتی که به امور افراد بی خانمان در آمریکا رسیدگی می‌کند، می‌گوید: آن چه که مردم معمولا هنگام عبور از کنار یک فرد بی‌خانمان درک نمی‌کنند هزینه‌ای است که این فرد برای مالیات دهندگان دارد.

 

در شهر نیویورک سال ۲۰۱۹ رقم بی سابقه سه میلیارد دلار برای حمایت از جمعیت بی‌خانمان این شهر هزینه شد. پیش بینی می‌شود کالیفرنیا نیز رکود بزند و در دو سال آینده چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار به حمایت از افراد بی‌خانمان اختصاص دهد.

 

با وجود افزایش میزان بودجه، به طور کلی بی خانمانی در آمریکا در مقایسه با سال ۲۰۰۷، تنها ۱۰ درصد بهبود داشته است و این وضع برای گروه‌های خاص مانند افراد تنها بدتر شده و در همین دوره فقط یک درصد کاهش داشته است.

 

آنتونی لاو، مدیر عامل موقت شورای درون سازمانی بی خانمان‌ها می‌گوید که در حال حاضر، قدم در مسیری اشتباه گذاشته‌ایم و شرایط افراد بی‌خانمان بهبود چندانی نداشته و بسیار شکننده است.

 

ده‌ها سال است که آمریکا بر رویکرد «اول مسکن» برای افراد بی خانمان متمرکز شده است که بر اساس آن مسکن دائمی برای افراد بی خانمان بدون هیچ پیش شرطی همچون اشتغال فراهم خواهد شد.

 

این در حالی است که برخی منتقدان این طرح، آن را چندان موفقیت آمیز نمی‌دانند، زیرا بر تعداد بی‌خانمان‌ها افزوده شده است.

بازنشستگان خواستار مستثنی‌شدن تامین اجتماعی از طرح «حمایت از کارخانجات واحدهای صنعتی و تولیدی» شدند

کانون عالی کارمندان بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی، در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار اصلاحِ طرح دو فوریتی «حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی» شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

دادنامه ۲۳۵۱ دیوان عدالت در خدمت سیاست‌های ضدکارگری تعدیلی

در کارگاه‌های بسیاری که تجهیزات و ماشین آلات گران قیمت و ارزشمند دارند، کارفرمایان به طور غیرقانونی در قرارداد بندی می‌گنجانند که اگر خسارت عمدی به دستگاه‌ها بخورد، کارگر مقصر است و باید این خسارت را بپردازد؛ چنین شرط‌هایی قرارداد را از شمول قانون کار خارج نمی‌کند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش