نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

سومین بانک آمریکایی نیز ورشکسته شد

یک بانک دیگر به جمع بانک‌های ورشکسته آمریکا افزوده شد و شمار بانک‌های ورشکسته شده آمریکایی در ظرف یک ماه گذشته به سه بانک رسید. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ارزش سهام شماری از بانک‌های منطقه‌ای آمریکا روز دوشنبه با رنگ قرمز (کاهشی) در پایان داد و ستد‌ها بسته شد. این (موضوع) نشان دهنده ادامه نگرانی ... سومین بانک آمریکایی نیز ورشکسته شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, جهان, خبر, صندوق بین‌المللی پول

بدهی ملی آمریکا می‌تواند اقتصاد جهان را متلاشی کند

اسپوتنیک در گزارشی تحلیلی نوشت: بدهی ملی آمریکا آنقدر زیاد است که می‌تواند اقتصاد جهانی را نابود کند.   به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این گزارش به قلم ایلیا تسوکانوف آمده است: نمایش در واشنگتن بر سر سقف بدهی (یعنی محدودیتی که در میزان مجاز برای وام گرفتن دولت است)، کاخ سفید را وادار کرد ... بدهی ملی آمریکا می‌تواند اقتصاد جهان را متلاشی کند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, جهان, خبر, گزارش

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

اکثر آمریکایی‌ها ترجیح می‌دهند بایدن برود تا پوتین

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که اکثریت نسبی مردم آمریکا با شکست اوکراین در جنگ «مشکلی ندارند». اکثر آمریکایی‌ها هم باور دارند که کناره‌گیری بایدن از قدرت بهتر از رفتن پوتین است.

 

به گزارش ایسنا، نظرسنجی ماهانه «موسسه دموکراسی» و پایگاه خبری اکسپرس انگلیس نشان می‌دهد که از ۱۵۰۰ شهروند آمریکا، ۴۳ درصد با شکست اوکراین در جنگ «مشکلی ندارند»، ۴۱ درصد نمی‌خواهند کی‌یف شکست بخورد و ۱۶ درصد نظری ندارند.

 

«موسسه دموکراسی» زمینه نظر این ۴۳ درصد را نوعی «بدبینی» به سیاست‌های دولت آمریکا می‌داند که از آنجا ناشی می‌شود که «دست‌کم نیمی از آمریکایی‌ها» معتقدند که در خصوص قرنطینه کرونا «فریب خورده‌اند.»

 

همچنین ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان از عملکرد بایدن در بحران اوکراین راضی نیستند و تنها ۳۸ درصد از آن‌ها عملکرد بایدن را تایید کردند.

 

علاوه بر این، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم آمریکا دارند اعتمادشان را به کارزار تحریم‌ها علیه روسیه از دست می‌دهند. نتایج نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی باور دارند که دود تحریم‌ها علیه روسیه بیشتر به چشم خود آمریکا رفته و هزینه‌های زندگی را افزایش می‌دهد.

 

گرچه عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا تقریبا در همه زمینه‌ها پایین است، اما طبق این نظرسنجی، بزرگترین مشکل مردم آمریکا با بایدن در حوزه سیاست خارجه است؛ جایی که تنها ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان از بایدن رضایت دارند و این رئیس‌جمهوری دموکرات آمریکا نارضایتی ۵۶ درصدی این افراد را به خود اختصاص داده است.

 

برای دومین ماه متوالی، این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از مردم آمریکا معتقدند بایدن باید منصبش را رها کند و ۴۴ درصد اعتقاد دارند که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه باید از قدرت کنار برود. این یعنی اکثریت نسبی مردم آمریکا باور دارند که کناره‌گیری بایدن از قدرت بهتر از کناره‌گیری پوتین است.

 

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که اکثریت نسبی مردم آمریکا میلی به برکناری پوتین از قدرت ندارند و ۴۸ درصد با آن مخالف و ۴۶ درصد موافق هستند.

 

این در حالیست که چند روز قبل، لیندسی گراهام، نماینده جمهوی‌خواه سنای آمریکا خواستار محاکمه پوتین شده و گفت: «اگر بعد از همه این وقایع پوتین همچنان در قدرت باقی بماند… تا چندین دهه در اروپا شاهد آشفتگی خواهیم بود.»

 

۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی بیان کردند که به حزب جمهوری‌خواه رای خواهند داد و تنها ۴۲ درصد خود را طرفدار حزب دموکرات معرفی کردند.

چین و روسیه روابط خود را در زمینه‌های نظامی، انرژی و فضا تقویت می‌کنند

یک مقام ارشد چین اعلام کرد پکن و مسکو تصمیم دارند روابط خود در زمینه نظامی، انرژی و فضا را تقویت کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش, ناتو

توافق پکن و جزایر سلیمان برای استرالیا به چه معناست؟

در شرایطی که استرالیا و متحدانش از جمله آمریکا تمرکز خود را بر منطقه هند-اقیانوس آرام با هدف مهار چین معطوف می‌کنند، پکن موفق شد توافقی امنیتی را با جزایر سلیمان به رغم مخالفت و فشارها امضا کند که می‌تواند پیامدهای مهمی برای کانبرا داشته باشد.

ادامه

استرالیا, اسیا, اقیانوسیه, امریکا, امنیتی, انگلستان, جزایر سلیمان, جهان, چین, حضور نظامی, شرق آسیا