خبرنگار ایرلندی، رئیس کمیسیون اروپا را جنایتکار جنگی خواند

یک خبرنگار ایرلندی حین سخنرانی اورسولا فون در لاین که حامی نسل‌کشی در غزه است، فریاد زد که او جنایتکار جنگی است و باید دستگیر شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دیوید کرونین، روزنامه‌نگار ایرلندی سخنرانی اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در حالی که در کنفرانس «دفاع و امنیت» در بروکسل حرف می‌زد را ... خبرنگار ایرلندی، رئیس کمیسیون اروپا را جنایتکار جنگی خواند

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, انگلیس, ایرلند, بلژیک, جنایات جنگی, جهان, فلسطین, نسل‌کشی

نتانیاهو از ترس بازداشت دست به دامن انگلیس و آلمان شد

یک کانال عبری گزارش داد نخست وزیر اسرائیل به دلیل نگرانی از صدور حکم جلب وی توسط دیوان لاهه از انگلیس و آلمان کمک خواسته است. به گزارش ایسنا، کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل شامگاه پنجشنبه اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم نگران این است که دیوان لاهه حکم جلب وی و مسئولان دیگر ... نتانیاهو از ترس بازداشت دست به دامن انگلیس و آلمان شد

ادامه

آلمان, آمریکا, اسراییل, امنیتی, انگلیس, جهان, حقوق کودکان, خبر, زنان, صهیونیسم, فلسطین, هلند

ابراز تأسف شدید چین از وتوی درخواست فلسطین برای عضویت در سازمان ملل توسط ایالات متحده

بعد از ظهر پنجشنبه ۱۸ آوریل، ۳۰ فروردین، به وقت محلی، پیش‌نویش قطعنامه «پیشنهاد پذیرش عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد» از سوی ایالات متحده وتو شد و در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب نرسید. به گزارش رادیو بی‌المللی چین؛ «فو تسونگ» نماینده دائم چین در سازمان ملل طی سخنرانی خود پس از ... ابراز تأسف شدید چین از وتوی درخواست فلسطین برای عضویت در سازمان ملل توسط ایالات متحده

ادامه

آمریکا, اسراییل, تحلیل, چین, خاورمیانه, سازمان ملل, شرق آسیا, صلح, فلسطین

آمریکا قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل را وتو کرد

آمریکا قطعنامه عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را وتو کرد. در این رأی‌گیری، ۱۲ عضو شورای امنیت به قطعنامه رأی مثبت دادند و آرای انگلیس و سوئیس نیز ممتنع بود. به گزارش ایسنا، آمریکا در جلسه بامداد جمعه شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی الجزایر که خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل ... آمریکا قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل را وتو کرد

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوئیس, فلسطین

بامداد جمعه، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید + فیلم

حوالی ساعت ۴ جمعه ۳۱ فروردین، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید. پایگاه هشتم شکاری نیروی هوایی ارتش در نزدیکی فرودگاه اصفهان و در کنار منطقه قهجاورستان واقع شده است. بررسی میدانی خبرنگار ایرنا نشان می دهد شهر و استان ... بامداد جمعه، پدافند هوایی پایگاه هشتم شکاری اصفهان برای رهگیری به کار افتاد و صدای پدافند از سمت شمال شرق اصفهان بگوش رسید + فیلم

ادامه

آمریکا, اسراییل, ایران, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, فلسطین, فیلم

الجزایر: حمله اسرائیل به فلسطینی ها جنایت جنگی است

وزارت خارجه الجزایر روز سه شنبه در بیانیه ای حمله نظامیان اسرائیلی به فلسطینی های بی دفاع را در نوار غزه جنایت جنگی دانست و از شورای امنیت خواست برای حمایت از مردم فلسطین دست به اقدام های فوری بزند.

 

وزارت خارجه الجزایر از جامعه بین الملل به ویژه شورای امنیت خواست به وظایف خود در مورد مردم فلسطین عمل و بر اساس قوانین انسانی و بین المللی از آن ها حفاظت و حمایت کند.

 

الجزایر در این بیانیه با اعلام همبستگی کامل با مردم و رهبران فلسطین، حمایت خود را از مساله فلسطین و حق آن ها برای ایجاد دولتی مستقل به پایتختی بیت‌المقدس را اعلام کرد.

 

«عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر همچنین در پیامی جداگانه حملات نظامیان اسرائیل به فلسطینی ها را وحشیانه عنوان کرد و گفت: جنایت های اخیر اسرائیل سبب جریجه دار شدن احساسات مسلمانان شد، الجزایر این جنایت ها را بشدت محکوم می کند.

 

وی افزود: الجزایر همبستگی خود را با فلسطین در این شرایط حساس اعلام می کند.

 

دولت آمریکا روز گذشته تهدیدهای خود برای انتقال سفارتش به بیت‌المقدس اشغالی عملی و در مراسمی سفارت خود در این شهر را افتتاح کرد، این در حالی است که ۱۲۸ کشور جهان با این اقدام واشنگتن مخالفت کرده اند.

 

در جریان حمله روز دوشنبه نظامیان اسرائیلی به فلسطینی ها در نوار غزه که دست به راهپیمایی زده بودند،۶۰ فلسطینی شهید و حدود سه هزار نفر دیگر مجروح شده اند.

 

ویتنام: انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس نگران کننده است

 

وزارت امور خارجه ویتنام با صدور بیانیه ای انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را نگران کننده دانست و اعلام کرد این کشور نماینده ای در مراسم انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس نداشته است.

 

اسرائیل ادعا کرده است ویتنام از جمله کشورهایی بوده که در مراسم انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس شرکت داشته است.

 

وزارت امورخارجه ویتنام در واکنش به این موضوع با انتشار بیانیه تاکید کرد: این کشور برخلاف ادعای رسانه های اسرائیلی نماینده ای در این مراسم که روز دوشنبه گذشته برگزار شد نداشته است.

 

ادعای رسانه های اسرائیلی مبنی بر شرکت برخی کشورها دراین مراسم درحالی مطرح می شود که اکثریت کشورهای جهان از جمله اعضای اتحادیه اروپا ضمن محکومیت این اقدام آمریکا ، هیچ نماینده ای در این مراسم نداشتند و آن را بایکوت کرده بودند.

 

ویتنام همچنین در این بیانیه در مورد این اقدام آمریکا ابراز نگرانی کرد.

 

انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس، نه تنها موجب خشم شدید مردم فلسطین شده است و بلکه تاکنون بسیاری از کشورها و مجامع بین المللی با آن مخالفت کرده اند.

 

مقام های ارشد کشورهای مختلف جهان اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به بیت‌المقدس را نقض قوانین بین المللی و از جمله مصوبات شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل دانستند.

 

اندونزی، مالزی، نیوزیلند، از جمله کشورهای جنوب شرق آسیا بودند که با صدور بیانیه های رسمی این اقدام را قویا محکوم کردند.

 

اندونزی همچنین خواستار رسیدگی به این موضوع در مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل شد.

 

این کشورها اعلام کردند که این مساله تاثیر منفی بر روند صلح در خاورمیانه خواهد گذاشت.

 

‘لی ثی ثو هانگ’ سخنگوی وزارت خارجه ویتنام نیز در این زمینه گفت: این کشور از راه حل ایجاد ۲ کشور پشتیبانی می کند.

 

وی افزود: هر گونه راه حل در مورد وضعیت بیت‌المقدس باید مطابق با قوانین بین المللی، به ویژه قطعنامه های سازمان ملل متحد باشد.

 

طبق گزارش ویتنام اینترنشنال اکسپرس،ویتنام از جمله ۱۲۸ کشوری بود که به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل علیه تصمیم آمریکا در انتقال سفارتش به بیت‌المقدس در سال ۹۶ رای موافق دادند.

 

آفریقای جنوبی سفیرش را از فلسطین اشغالی فراخواند

 

رسانه های عربی اعلام کردند: آفریقای جنوبی دوشنبه در اعتراض به کشتار مردم فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی، سفیر خود را از تل آویو فراخواند.

 

دولت آفریقای جنوبی امروز دوشنبه حمله نیروهای اسرائیلی به فلسطینی های بی دفاع را که به صورت مسالمت آمیز دست به تظاهرات زده بودند ، شدیدا محکوم کرد .

 

به گزارش تارنمای خبری نیوز ۲۴، اداره روابط بین الملل و همکاری های دولت آفریقای جنوبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد:حمله کورکورانه اخیر منجر به کشته یا زخمی شدن ده ها شهروند فلسطینی و ویرانی اموال مردم شد و با توجه به خطرناک و کورکورانه بودن این حملات ‘اسراییل’، دولت آفریقای جنوبی تصمیم گرفت سفیر خود را از تل آویو فرابخواند.

 

آفریقای جنوبی همچنین خواستار تحقیقات شفاف و مستقل در خصوص کشتار فلسطینی ها و مجازات عاملان آن شد

ایرنا

دیده‌بان حقوق بشر: آمریکا اعتبارش را به خاطر کشتار غزه از دست داد

به نقل از سایت خبری المصریون، لوئیس شاربونیو، نماینده دیده‌بان حقوق بشر در سازمان ملل در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک اظهار داشت: آمریکا با کارشکنی در تلاش شورای امنیت برای تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی به منظور تحقیق درباره کشتار تظاهرکنندگان فلسطینی در مرزهای غزه، اعتبار خود را از دست داد. ... دیده‌بان حقوق بشر: آمریکا اعتبارش را به خاطر کشتار غزه از دست داد

ادامه

اسراییل, امریکا, حقوق بشر, خبر, فلسطین

یهودیان آمریکا در اعتراض به کشتار فلسطینی ها تظاهرات کردند

معترضان یهودی با برگزاری تظاهرات در واشنگتن، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس و کشتار فلسطینی ها به دست ارتش اسرائیل را محکوم کردند.   این معترضان که رویترز، شمار آنها حدود یکصد نفر تخمین زده است، با تجمع مقابل «هتل بین المللی ترامپ» در خیابان پنسیلوانیا در واشنگتن این خیابان را ... یهودیان آمریکا در اعتراض به کشتار فلسطینی ها تظاهرات کردند

ادامه

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

در جریان تظاهرات امروز در پی تیراندازی ارتش اسرائیل ۴۶ فلسطینی به شهادت رسیدند

همزمان با انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و هفتادمین سالروز “نکبه” فلسطینی‌ها به سمت مرزهای غزه حرکت کردند و در مرزهای غزه تجمع کردند،‌ همچنین شهرها و روستاهای مختلف کرانه باختری شاهد تظاهرات فلسطینی‌ها هستند.

ادامه

اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین