یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع امروز چهارشنبه ۳۱ ژانویه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی هدف حملات موشکی صنعاء قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس؛ «ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی را در دریای سرخ با موشک هدف قرار دادیم»، این بخشی از بیانیه امروز سخنگوی نیروهای مسلح یمن است.  یحیی سریع در ... یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, یمن

دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

پیشرفت روند «دلارزدایی»، تحلیل‌هایی گوناگون در خصوص تأثیرات آن بر اقتصاد آمریکا و سایر کشورها صورت گرفته است؛ یکی از این تحلیل‌ها احتمال افزایش تورم آمریکا در اثر دلارزدایی و اثر دومینوی دلارزدایی بر اقتصاد کشورهای اروپایی و در نتیجه سقوط اقتصاد غرب را مطرح می‌کند. به گزارش ایرنا، وبگاه چاینا دِیلی گزارشی در خصوص ... دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

ادامه

آفریقای جنوبی, آمریکا, اروپا, استثمار, اقتصادی, برزیل, بریکس, جنوب غرب اروپا, چین, خبر, روسیه, غرب, گزارش, هندوستان

حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

در حالی که دولت جدید آمریکا- دولت جو بایدن- سرگرم تنظیم و اجرای گام‌به‌گام سیاست‌های منطقه‌یی‌اش در خاورمیانه است، دولت چین به اتّکای توسعهٔ سریع و قدرت عظیم اقتصادی‌اش، به‌تدریج در برابر مداخله‌گری‌ها و سلطه‌جویی‌های بی‌پردهٔ دولت‌های غربی در آمریکا و اروپا آشکارا موضع‌گیری می‌کند و از سوی دیگر، تلاش دارد نقش فعّال‌تری در سیاست ... حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, پاکستان, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, فلسطین, قطر

افشای مطالبی جنجالی با هک‌شدن ایمیل‌های سفیر امارات در واشنگتن

پایگاه‌های اینترنتی از جمله اینترسپت محتوای برخی از ایمیل‌ها میان سفیر امارات با مدیران موسسه دفاع از دموکراسی را منتشر کردند؛ این پیام‌ها حکایت از این دارند که ارتباط محکمی میان امارات و “موسسه دفاع از دموکراسی” وجود دارد .

 

به نقل از رای الیوم، در میان ایمیل‌های فاش شده، دستورکار مفصلی از نشست میان مسئولان دولت امارات و در راس آنها محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی با مدیران موسسه دفاع از دموکراسی قرار دارد.

 

در این ایمیل‌های هک شده از حساب یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن درخصوص دستورکار نشست قریب الوقوع در ماه جاری میان مسئولانی از دولت امارات با مدیران موسسه دفاع از دموکراسی‌ آمده است که دو طرف ارزیابی مشترکی نسبت به تغییرات در رهبری عربستان و ایجاد طرحی برای حمایت از ثبات در عربستان و موفقیت آمیز بودن رویکردهای جدید در این کشور دارند.

 

در دستورکارهای این نشست که قرار است از ۱۱ تا ۱۴ ژوئن جاری میان موسسه دفاع از دموکراسی‌ و مسئولان اماراتی برگزار شود، همچنین راه‌های برخورد با قطر و شبکه الجزیره به عنوان “منبع برهم زننده ثبات منطقه‌ای” مطرح شده است.

 

در دستورکارهای این نشست بندهایی نیز مربوط به ایران وجود دارد که از جمله آنها، بررسی گام‌های احتمالی میان ایالات متحده و امارات برای تاثیر گذاری بر اوضاع داخلی در ایران از طریق راه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، اطلاعاتی و ابزارهای هکری است.

 

از نمونه‌های پیام‌ها، افشای ایمیلی است که ریچارد مینتز، مدیر شرکت روابط عمومی هاربر گروپ به سفیر امارات در واشنگتن داده است و مینتز در این پیام از  العتیبه می‌خواهد تا مقاله‌ای را در پایگاه موسسه دفاع از دموکراسی‌ با عنوان “حامیان مالی تروریسم به صورت علنی در قطر و کویت فعالیت می‌کنند”، بخواند.

 

این نهاد اسرائیلی یک موسسه با نفوذ در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است. این نهاد از العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن نیز خواسته بود تا دیداری با محمد دحلان، از رهبران سابق جنبش فتح داشته باشد.

 

در این پیام‌های فاش شده، همچنین آمده است که سفیر امارات برای بدجلوه دادن قطر و کاستن نقش منطقه‌ای آن و تحریک به هدف قرار دادن قطر از طریق راه‌های امنیتی و سیاسی و متهم کردن قطر در کنار کویت به حمایت مالی از اقدامات تروریستی تلاش می‌کرده است.

 
در یکی از پیام‌ها که تاریخ آن ۱۶ اوت گذشته است، جان هانا، مشاور دیک چنی، معاون رئیس جمهوری اسبق آمریکا نامه‌ای را به العتیبه فرستاده و مقاله‌ای را در این نامه ضمیمه کرده است که در این مقاله اعلام شده امارات و موسسه دفاع از دموکراسی‌ مسئول کودتای نظامی در ترکیه بوده‌اند و هانا در پایان پیامش به العتیبی نوشته است: من مفتخر هستم که در تیم تو هستم.

 

در این پیام‌ها همچنین فاش شده است که تماس‌هایی میان امارات و آمریکا برای جلویگری از برگزاری کنفرانس حماس در دوحه، پایتخت قطر برقرار شده است. طبق این پیام، سفیر اماراتی با حالت استهزاء گفته است: آیا نباید مکان پایگاه آمریکا در قطر تغییر کند؟

 

در ایمیلی که العتیبه در ۳ ژوئیه ۲۰۱۳ پس از مدتی کوتاه از برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری معزول مصر توسط ارتش این کشور فرستاده است، سفیر امارات بر استیون هادلی و یوشوا بولتن، دو مسئول سابق در دولت بوش درمورد دیدگاه دولت آمریکا درخصوص مصر و بهار عربی اعمال فشار کرده است.

 

وی گفته است: کشورهایی چون اردن و امارات آخرین کشورهایی هستند که در اردوگاه میانه روی قرار دارند. بهار عربی رادیکالیسم را علیه میانه روی تشدید کرده است.

 

وی درخصوص برکناری مرسی گفته است: وضعیت در مصر در حال حاضر یک انقلاب دیگر است، بسیاری از مردم در خیابان‌ها هستند که تعدادشان بیشتر از تعداد مردم حاضر در خیابان‌ها در ژانویه ۲۰۱۱ است، این کودتا نیست بلکه انقلاب است. کودتا زمانی است که ارتش به زور اراده خود را بر مردم تحمیل می‌کند و امروز ارتش به خواسته‌های مردم پاسخ مثبت داده است.

 

پایگاه اینترسپت گزارش داد که سفیر امارات هدایای ارزشمندی را به تعدادی از خبرنگاران مهم در واشنگتن در روزهای تولدشان داده است.

 

این پایگاه افزود، هکرهایی که نام گلوبالیکس را برخود گذاشته بودند، تلاش کردند تا با استفاده از یک حساب در روسیه، فعالیت‌های خود را نامعلوم بگذارند یا اینکه چه بسا پای روسیه را به میان بکشند.

ایسنا

یونیسف: روزانه حدود ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند

به گزارش «اسکای‌نیوز»، «خیرت کپلاره» مدیر بخش خاورمیانه سازمان یونیسف، روز شنبه، درمورد گسترش فزاینده بیماری وبا در یمن هشدار داد و اعلام کرد که روزانه به طور تخمینی بین ۳ تا ۵ هزار نفر در این کشور به این بیماری مبتلا می‌شوند.   کپلاره با اعلام این‌که در ماه گذشته ۷۰ هزار مورد از ... یونیسف: روزانه حدود ۵ هزار نفر در یمن به وبا مبتلا می‌شوند

ادامه

جهان, خبر, یمن

امریکا: حمایت مالی قطر از القاعده، داعش، گروه اخوان‌المسلمین و طالبان

یک مسئول سیاسی بلندپایه آمریکا از احتمال انتقال پایگاه نظامی این کشور از قطر به کشور دیگر خبر داد.   به نقل از سایت خبری النشره، اد رویس، رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا عنوان داشت: ممکن است آمریکا بخواهد پایگاه نظامی خود در قطر را به یک کشور دیگر منتقل کند و این ... امریکا: حمایت مالی قطر از القاعده، داعش، گروه اخوان‌المسلمین و طالبان

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, قطر

مصر ۲۱ پایگاه اینترنتی از جمله پایگاه های قطری را مسدود کرد

به گزارش روسیا الیوم، یک منبع امنیتی بلندپایه مصری از مسدود شدن ۲۱ پایگاه اینترنتی از جمله پایگاه های قطری در این کشور به دلیل محتوای حمایت از تروریسم و افراط گرایی و نشر اکاذیب خبر داد.   این منبع افزود که مهمترین پایگاه های مذکور که مسدود شده اند پایگاه شبکه الجزیره و همچنین ... مصر ۲۱ پایگاه اینترنتی از جمله پایگاه های قطری را مسدود کرد

ادامه

جهان, خبر, قطر, مصر

هنگامیکه پول عربستان ترامپ را به‌تعظیم در مقابل پادشاه سعودی وامی‌دارد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ویدئوی منتشر شده در سایت یوتوب، برخی از کاربران شبکه های اجتماعی حرکت دونالد ترامپ پس از دریافت مدال افتخار طلا از سوی سران آل سعود را به عنوان تعظیم محسوب نموده اند و در عین حال به مقایسه حرکت ترامپ با دیگر روسای جمهوری آمریکا پرداخته اند.   ... هنگامیکه پول عربستان ترامپ را به‌تعظیم در مقابل پادشاه سعودی وامی‌دارد

ادامه

اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی