نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

افشای آموزش سربازان اوکراینی توسط افسران اسرائیلی

علی‌رغم موضع‌گیری‌های ضد و نقیض مقامات اسرائیل نسبت به جنگ روسیه و اوکراین، یک خبرنگار از حضور نظامیان این رژیم در کنار نیروهای کی‌یف در جبهه جنگ با روسیه پرده برداشت.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، “ایتمار آیخنر”، خبرنگار سیاسی روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت در گزارشی درباره نقش اسرائیل در جنگ اوکراین فاش کرد: ده‌ها اسرائیلی اوکراینی الاصل، برای کمک به ارتش اوکراین در مقابل ارتش روسیه، اراضی اشغالی را ترک کرده‌اند.

 

در این گزارش آمده است، علی‌رغم مخالفت رسمی و ظاهری مقامات اسرائیل با درخواست‌های اوکراین برای مجهز کردن کی‌یف به تسلیحات ساخت تل‌آویو، تیمی از افسران نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل که از کماندوهای زبده ستاد کل ارتش این رژیم و یگان‌های نخبه دیگرهستند، شهروندان داوطلب اوکراینی را برای جنگیدن علیه نیروهای روسیه آموزش می‌دهند.

 

آیخنر ادامه داد؛ افسران صهیونیست فنون جنگی در سطوح مختلف را به صورت کاملاً داوطلبانه و بدون دریافت هیچ وجهی به داوطلبان اوکراینی آموزش می‌دهند.

 

طبق این گزارش، افراد آموزش دیده اتباع اوکراینی هستند که برخی از آنها در گذشته در ارتش خدمت می‌کردند و برخی دیگر نیز از ورزشکاران سابق یا فعلی هستند. گروهی از این افراد به تمرین تک تیراندازی می‌پردازند و مکان این تمرینات نیز مخفی و محرمانه است؛ چراکه افراد حاضر در مکان تمرینات نمی‌خواهند محل تمرینشان توسط سازمان اطلاعات روسیه شناسایی شود. با این حال، محل تمرینات بسیار بزرگ است و ساختمان‌های صنعتی در غرب اوکراین را شامل می‌شود. هدف از تمرینات و آموزش‌ها واجد شرایط شدن بیشترین تعداد ممکن از اوکراینی‌ها است.

 

این خبرنگار همچنین به نقل از یک مقام امنیتی بلند پایه اسرائیلی آورده است: من می‌دانم که نیاز به این آموزش‌ها وجود دارد و اسرائیل و کسانی که از این یگان‌ها خارج می‌شوند تا چه اندازه می‌توانند کمک کنند، البته همه ما در زمینه حمایت و همبستگی با ملت اوکراین و نظام زلنسکی متحد هستیم، بنابراین ما با آگاهی از این تمرینات، چشم‌مان را بر روی آنها می‌بندیم و از افشای طرف‌های موجود در دستگاه امنیتی اسرائیل که از این رزمایش‌ها اطلاع داشتند و در سکوت از آن استقبال کردند، خودداری می‌کنیم.

اوکراین: روسیه پرتابگرهایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در نزدیکی مرز مستقر کرده است

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین روز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد روسیه پرتابگرهای موشکی متحرک اسکندر–ام را در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کرده است.

ادامه

اتحاد شوروی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, فاشیسم, قزاقستان, ناتو

مسکو: آمریکا و ناتو وارد فاز نهایی طرح استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی در اوکراین شده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی آمریکا و ناتو را به تدبیر اقدامات ساختگی برای متهم کردن مسکو به استفاده از تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی در اوکراین متهم کرد و گفت که آنها وارد فاز نهایی این طرح ساختگی شده‌اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, حضور نظامی, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, شرق اروپا, ناتو

روسیه: آمریکا با فضاپیمای فوق سری سلاح کشتار جمعی به فضا حمل می‌کند

رئیس آژانس فضایی روسیه گفت: احتمالا آمریکا با فضاپیمای فوق سری خود موسوم به «ایکس-۳۷» تسلیحات کشتار جمعی به فضا حمل می کند، چرا که یک حمله فضایی بسیار خطرناکتر از هرگونه حمله از زمین است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, دانش, روسیه, شرق آسیا