فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

آلکسی لیخاچف رئیس شرکت هسته‌ای روس‌اتم و ژانگ کجیان رئیس آژانس انرژی اتمی چین درباره پروژه‌های مشترک هسته‌ای و چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه در این زمینه رایزنی کردند. به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی روس‌اتم چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌های فعلی و طولانی‌مدت دو کشور در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از محورهای ... رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

ادامه

آسیای میانه, آمریکا, اقتصادی, اورآسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

اعتراف مقام اماراتی: رفتار غرب دوگانه است

سپهبد « ضاحی خلفان » معاون رئیس پلیس دُبی و از چهره های سرشناس عرب که اظهاراتش گاهی جنجال به پا می کند با انتشار سلسله توئیت هایی، با به چالش کشیدن رفتار دوگانه غرب در مواجهه با اتفاقات جهان اعتراف کرد که او پس از سپری کردن عمری ۷۰ ساله درباره غرب و آمریکا اشتباه کرده است.

 

به گزارش ایرنا، «ضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دُبی در این توئیت‌ها که امروز (شنبه) در رسانه‌های عربی بازتاب گسترده داشت، نوشت: من از طریق خواندن کتاب در مورد غرب زیاد مطالعه کردم و از آن خوشم می‌آمد اما تاریخ به تنهایی به من ثابت کرده است که آنچه نوشته شده اکنون خلاف واقع است و دلیل، آن چیزی است که ما از گستاخی علیه شهروندان روسیه می‌بینیم.

 

وی در این توئیت‌ها با طرح سوالات متعدد درباره تفاوت رفتار غرب با روسیه و آمریکا در حساب کاربری خود نوشت: هر که بخواهد روسیه را در صحنه بین المللی به حاشیه ببرد، اشتباه می‌کند. ملت روسیه ملت بزرگی است. ای کسانی که تاریخ نمی‌خوانید.

 

وی تاکید کرد که بحران اوکراین و روسیه همه سازمان‌های حقوق بشری را برملا کرد، اقداماتی که علیه شهروندان روسیه در کشورهای مدعی تمدن، توسعه و پیشرفت انجام شده، عمل (ناعادلانه) است و اینکه به رغم آن، ما هیچ اعتراضی از این سازمان‌ها علیه مصادره غیرقانونی ثروت، پول و دارایی شهروندان روسیه توسط برخی از افراد نشنیدیم.

 

ضاحی خلفان افزود: عراقی‌ها برای نجاتشان از دست صدام از آمریکا کمک خواستند، پس آمریکا وارد عمل شد و نتیجه آن میلیون‌ها کشته، آواره و مهاجر از عراق بود و حتی یک مجازات از سوی غرب علیه آمریکا اجرا نشد. آخرین استدلال این بود که عراق امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند.

 

وی ادامه داد: از سوی دیگر، روسیه امروز می‌بیند که اوکراین به شهروندان روسیه حمله می‌کند و این یعنی اوکراین امنیت ملی روسیه را تهدید می‌کند و با آنکه تنها چند هزار نفر تاکنون در جنگ روسیه و اوکراین کشته شده‌اند با این وجود، اروپای آزاد و آمریکا موضعی گرفتند که شدیدترین تحریم‌ها علیه روسیه اعمال شد.

 

معاون رئیس پلیس دبی ادامه داد: ای غرب چرا آمریکا را برای جنگ با عراق مجازات نکردید… آیا نژاد عرب غیر از نژاد انسان است؟

 

وی افزود: این چه معنی می‌دهد که شما اینقدر برای جنگ با اوکراین علیه روسیه شدید و زمانی که آمریکا در حال جنگ با عراق بود اینطور نبودید؟

 

معاون رئیس پلیس دبی ادامه داد: من بالای هفتاد سال سن دارم و در این مدت غرب را نمونه می‌دیدم اما امروز به این تفکر کافر شدم،

 

وی ادامه داد: یک ضرب المثل اماراتی می‌گوید… طول عمر، اشتها را سیر می‌کند. . ما غرب را الگو می‌دیدیم… ظاهراً فریب خوردیم.

 

ضاحی خلفان افزود: “وقتی جنگ در هر جایی رخ می‌دهد، علاقانه نیست که به شعله‌ور شدن بیشتر آن کمک کنیم بلکه عاقلانه است که شعله‌های آن را خاموش کنیم. . من از طریق خواندن کتاب در مورد غرب زیاد مطالعه کردم و از آن خوشم می‌آمد اما تاریخ به تنهایی به من ثابت کرده است که آنچه نوشته شده اکنون خلاف واقع است و دلیل، آن چیزی است که ما از گستاخی علیه شهروندان روسیه می‌بینیم.

 

وی ادامه داد: من هیچ شناختی از هیچ فرد روسی یا رابطه‌ای با آن‌ها ندارم، من هرگز به روسیه یا شوروی سابق سفر نکرده‌ام اما در طول تاریخ کارنامه روس‌ها در نجات اروپا از بحران پر از فداکاری است.

 

خلفان گفت: اگر رهبران غرب امروز روسیه را همان چیزی می‌خواستند که برای خود می‌خواهند، جنگ اوکراین و روسیه رخ نمی‌داد… این به نفع جهان نیست که تنها یک ابرقدرت روی زمین وجود داشته باشد و سرنوشت آن را کنترل کند. . تعدد نیروها… ثبات جهانی را قوی‌تر می‌کند.

 

وی ادامه داد: واقعاً چند رئیس جمهور آمریکا دیده‌ام که اولین چیزی که پس از پیروزی در انتخابات در مقابل جهان می‌گویند، حمله به روسیه و چین است… اما من نشنیدم که رئیس جمهور چین یا روسیه پس از انتخابش به آمریکا حمله کند. . و این از استکبار آمریکاست، می‌بینید…؟ من از علم سیاست شناخت کمی دارم.

 

معاون پلیس دبی افزود: من رهبری را دوست دارم که در صورت رسیدن به مقام ریاست جمهوری در کشورش سخنرانی کند و در آن بر تمایل خود برای همکاری با همه کشورها اعم از کوچک و بزرگ با ایجاد همکاری‌های بین المللی بیشتر تاکید کند.

 

وی ادامه داد: هر کس می‌خواهد روسیه به او احترام بگذارد، به روسیه احترام بگذارد… هر کس می‌خواهد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به او احترام بگذارد، به پوتین احترام بگذارد… احترام یک طرفه نیست. . این کاری است که برخی انجام می‌دهند.

نماینده پارلمان اروپا: تحریم‌ها علیه روسیه کارساز نیستند

عضو ایرلندی پارلمان اروپا ضمن بیان اینکه اگر بروکسل نفت روسیه را نخرد، طرف دیگری این کار را خواهد کرد گفت مردم عادی در اروپا هزینه این تحریم‌ها را پرداخت خواهند کرد.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایرلند, تحریم, تحلیل, جهان, روسیه, شرق اروپا, ناتو

بسته تحریمی جدید گروه ۷ علیه روسیه

در آستانه سالروز “پیروزی” در روسیه، ایالات متحده یکشنبه شب اعلام کرد بسته تحریمی جدیدی را علیه روسیه تدوین کرده است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, تحریم, جهان, حقوق بشر, روسیه, ژاپن, شرق اروپا, فرانسه, کانادا, گزارش