قانون‌گذار آمریکایی: کشته شدن خبرنگار الجزیره با پول آمریکایی‌ها انجام شد

یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفت، به شهادت رسیدن یک خبرنگار فلسطینی توسط صهیونیست‌ها با فرستادن مالیات آمریکایی‌ها برای اسرائیل میسر شده است.

ادامه

اسراییل, امریکای شمالی, تحلیل, حقوق بشر, خاورمیانه, صهیونیسم, فلسطین

چین اقدام اسرائیل در کشتن خبرنگار الجزیره را محکوم کرد + ویدیو

وزارت امور خارجه چین رسما اقدام نیروهای اسرائیلی را در به شهادت رساندن شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه خبری الجزیره را محکوم کرد.

ادامه

اسراییل, جهان, چک, خاورمیانه, خبر, خبرنگاری, شرق آسیا, صهیونیسم, فلسطین, ویدیو

اعتراف صهیونیست‌ها به ترور خبرنگار الجزیره

روزنامه عبری هارتص به نقل از ارتش اسرائیل نوشت، شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی کشته شده است.

 

به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، گلوله‌ای که به ناحیه سر شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره اصابت کرد، با کالیبر ۵.۵۶ میلیمتر بود و از تفنگ نوع m۱۶  شلیک شد.

 

تحقیقات ارتش اسرائیل نشان می‌دهد که یگان مخفی دوفدوفان  به سمت خبرنگار فلسطینی شلیک کرده است.

 

روزنامه هارتص همچنین گزارش داد، خبرنگار فلسطینی در لحظه شلیک گلوله و کشته شدن در فاصله ۱۵۰ متری (۳۲۸ فوت) نیروهای اسرائیلی بوده است.

 

بنا بر گزارش روزنامه، تحقیقات نشان داد که یگان ویژه نظامی(دوفدوفان) دهها گلوله طی حمله در جنین شلیک کرده است.

 

وزارت بهداشت فلسطین روز چهارشنبه از کشته شدن «شیرین ابوعاقله» خبرنگار روزنامه الجزیره با اصابت گلوله به سرش در حین پوشش خبری یورش ارتش اسرائیل به اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری، خبر داد.

 

این در حالیست که پیشتر نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به کشته شدن خبرنگار شبکه الجزیره مدعی شد که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد افراد مسلح فلسطینی با شلیک بی هدف باعث کشته شدن این خبرنگار شدند!

 

شبکه الجزیره اعلام کرد که شیرین ابوعاقله حین پوشش اخبار یورش نظامیان اسرائیل به جنین در کرانه باختری از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفته و به شهادت رسیده است وی لباس خبرنگاری برتن داشته است.

 

صهیونیست‌‌ها با تیراندازی مکرر مانع از امداد به موقع و نجات «شیرین ابوعاقله» شدند. ویدیوی لحظه کشته شدن این خبرنگار الجزیره را ببینید.

 

 

هشدار اتحادیه عرب نسبت پیامدهای ساخت هزاران واحد صهیونیست‌نشین در کرانه باختری

اتحادیه عرب نسبت به پیامدهای اقدام اسرائیل در تصویب ساخت چهار هزار واحد صهیونیست‌نشین جدید در کرانه باختری و تخریب ۱۲ روستا در مسافر یطا در جنوب استان الخلیل هشدار داد.

ادامه

اپارتایت, اتحادیه عرب, اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

بیانیۀ فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری به مناسبت اول ماه مه ۲۰۲۲

اول ماه مه ۲۰۲۲: «ما متحد ادامه می‌دهیم! برای برآورده ساختن نیازهای معاصرمان، علیه بربریت امپریالیستی-سرمایه‌داری!«

ادامه

اروپا, استثمار, افغانستان, امپریالیسم, امریکا, امنیتی, اوکراین, بیانیه, جهان, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, سرمایه‌داری, سوریه, عراق, فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری, فلسطین, کارگری, کوبا, لبنان, لیبی, ناتو, همبستگی, ونزوئلا, یوگوسلاوی

حل نشدن مساله فلسطین دلیل اصلی تنش‌ها در منطقه است

روسیه ضمن ابراز نگرانی از بالا گرفتن تنش‌ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، بر اهمیت جلوگیری از آغاز موج جدیدی از درگیری‌های نظامی میان دو طرف تاکید کرد.

ادامه

اردن, اسراییل, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, فلسطین, مصر