سیگنال مصری‌ها به ایران: به هیچ ائتلافی علیه ایران نمی‌پیوندیم

در پی موج سازی رسانه ای در خصوص ایجاد تشکیلاتی موسوم به ناتوی عربی در منطقه، یک رسانه عربی امروز سه شنبه، نوشت: گروهی از سران سیاسی و نظامی مصر اعلام کرده اند که با هرگونه ایده مشارکت قاهره در ائتلاف نظامی علیه ایران مخالف هستند.

ادامه

اسراییل, امریکا, ایران, تحلیل, جهان, خاورمیانه, قطر, گزارش, لبنان, مصر, ناتو

دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در سیزدهمین گزارش خود از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بر ضرورت رفع تحریم های هسته ای یکجانبه آمریکا علیه ایران و بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی برجام تاکید کرد.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, گزارش, مذاکرات اتمی

فلسطین: جنایات اسرائیل با حمایت آمریکا انجام می‌شود

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، حمایت‌های آمریکا از اسرائیل در آستانه سفر رئیس جمهور این کشور به منطقه که قرار است در اواسط ماه ژوئیه آینده انجام شود را به باد انتقاد گرفت.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین

جرمی کوربین: تأسیس عربستان اختراع انگلیس بود

رئیس سابق حزب کارگر انگلیس اعلام کرد که عربستان و انگلیس روابط اقتصادی، سیاسی و نظامی بسیار مستحکمی دارند و مسئله به شکل مستقیم به تأسیس عربستان برمی‌گردد که در آغاز اختراع انگلیس بود.

ادامه

استعمار, امپریالیسم, انگلستان, تاریخ, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, عربستان سعودی, یمن

اسپوتنیک: آمریکا در حال انتقال محرمانه سلاح به‌سوریه است/ حفر تونل ۱۲ کیلومتری در مرز سوریه و عراق

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» از اقدام آمریکا در انتقال محرمانه تسلیحات به سوریه خبر داد و اعلام کرد: شمار کامیون‌های نظامی که ارتش آمریکا در چند روز گذشته وارد پایگاه‌های غیرقانونی خود در شمال سوریه کرده، افزایش داشته است.

 

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع محلی خود در حومه شهر الحسکه در سوریه نوشت: آمریکای اشغالگر ۳۰ کامیون حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی را در قالب یک کاروان از گذرگاه زمینی غیرقانونی “الولید” در مرز مشترک سوریه با عراق وارد پایگاه‌های غیرقانونی خود در دو استان الحسکه و دیرالزور سوریه کرده است.

 

برپایه این گزارش، ارتش آمریکا پنجشنبه گذشته نیز یک کاروان نظامی بزرگ شامل ۷۶ کامیون را وارد پایگاه های غیرنظامی خود در سوریه کرده بود. این بزرگ ترین کاروان نظامی به شمار می رود که ارتش آمریکا از اقلیم کردستان عراق و از طریق گذرگاه مرزی غیرقانونی الولید وارد استان الحسکه سوریه کرده است.

 

اسپوتنیک افزود: با این کاروان جدید، شمار کامیون های آمریکایی که در طول چهار روز گذشته وارد سوریه شد، به ۱۳۶ دستگاه رسید.

 

از سوی دیگر، منابع آگاه در حومه الحسکه در گفت وگو با اسپوتنیک فاش کردند: شبه نظامیان موسوم به “نیروهای دموکرات سوریه” (قسد) که از حمایت ارتش آمریکا برخوردار هستند، تونلی را حفر کرده اند که بخش “سنجار” در  استان نینوای عراق را به مناطق تحت سیطره خود در استان الحسکه سوریه متصل می‌کند.

 

منابع مزبور افزودند: قسد از راه این تونل به طول تقریبا ۱۲ کیلومتر، عناصر جنگجو و تسلیحات و تجهیزات نظامی را از عراق به سوریه انتقال می‌دهد.

 

این منابع فاش کردند: درپی قصد ترکیه برای اجرای عملیاتی نظامی به منظور سیطره بر شهرهای منبج و تل رفعت در سوریه، قسد اخیرا از راه این تونل تعداد زیادی از جنگجویان خود را اعزام کرده است.