ارتش افغانستان «گرمسیر» در ولایت «هلمند» را بازپس گرفت

نماینده وزیر دفاع افغانستان اعلام کرد که ارتش موفق شد کنترل منطقه «گرمسیر» در ولایت «هلمند» را که در اشغال شبه نطامیان طالبان بود، را از آنها پس بگیرد.

 

به گزارش ایرنا، ارتش ملی افغانستان منطقه «گرمسیر» در ولایت «هلمند» را از کنترل طالبان خارج و آزاد کرد.

 

«فواد امان» نماینده سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت در جریان این  درگیری ها ۲۰ نفر از طالبان کشته و ده ها تن زخمی شدند و حجم زیادی  از سلاح هایشان در جریان عملیات ارتش افغانستان ضبط شد.

 

برپایه این گزارش روز دوشنبه، وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن ۲۳۳ نفر از شبه نظامیان طالبان و مجروح شدن ۸۸ نفر دیگر در شبانه روز گذشته خبر داد که نتیجه چندین عملیات در ۱۰ ایالت از جمله «هلمند» بود.

 

شبه نظامیان طالبان در ماه های اخیر و با خروج نیروهای خارجی از افغانستان تعرضات و حملات خود را  در سراسر این کشور گسترش دادند.

 

دور جدید مذاکرات صلح افغانستان از روز ۱۷ ژوئیه (۲۶ تیر) در دوحه از سر گرفته شد. طالبان و دولت افغانستان توافق کردند تا مذاکرات صلح را ادامه دهند. با این وجود روز گذشته اعلام شد هنوز توافقی بر سر آتش بس در عید قربان و یا آزادی زندانیان طالبان حاصل نشده است.

روسیه: شواهدی از همکاری گروه‌های خارجی با داعش در افغانستان وجود دارد

نماینده روسیه در اظهاراتی گفت که طبق اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های خارجی به رهبری آمریکا با گروه تروریستی داعش در افغانستان همکاری می‌کنند.

ادامه

افغانستان, امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه

بیانیهٔ مشترک حزب‌های کمونیست و کارگری جهان کوبا پیروز خواهد شد!

حزب‌های کمونیست و کارگری، تحریک‌های هماهنگ‌شده و اقدام‌های تضعیف‌کنندهٔ گروه‌های ضدانقلابی در کوبا و خارج از کشور را که با استفاده از دشواری‌های ناشی از تنگ‌تر شدن محاصرهٔ جنایتکارانهٔ آمریکا، و وخیم‌تر شدن این دشواری‌ها در بستر همه‌گیری کووید-۱۹، تلاش می‌کنند تصویری از بی‌ثباتی به‌منظور توجیه مداخلهٔ امپریالیستی علیه کوبا و مردم آن ایجاد کنند،

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, بیانیه, جهان, خبر, کوبا, همبستگی