آلمان برای نظارت بر تحریم‌های سازمان ملل نیرو به لیبی اعزام کرد

منابع خبری سه‌شنبه شب گزارش دادند: آلمان ۲۵۰ نظامی خود را برای نظارت بر اجرای تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه لیبی عازم این کشور کرد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، نیروهای آلمانی در قالب یک ماموریت پنج‌ماهه برای نظارت بر اجرای تحریم‌های سازمان ملل متحد به لیبی اعزام شدند.

 

بر اساس این گزارش، ناوچه هامبورگ روز سه شنبه از شهر بندر «ویلهلم شاون» به سمت دریای مدیترانه حرکت کرد.

 

مأموریت اتحادیه اروپا به نام «آیرینی» که در ماه مه (فروردین) آغاز شده، از ورود تسلیحات به لیبی جلوگیری می‌کند. در این مسیر همچنین از ماهواره‌ها و هواپیماها برای نظارت بر اجرای تحریم تسلیحاتی علیه لیبی و جمع آوری اطلاعات در مورد صادرات غیرقانونی نفت از این کشور و قاچاق انسان در منطقه استفاده می‌شود.

 

فرمانده این کشتی آلمانی درباره این مأموریت گفت: با مأموریتی روبرو هستیم که کشتی و خدمه خود را با چالش‌های ناشناخته در زمینه‌های مختلف مواجه می‌کند.

 

فرمانده آلمانی افزود: این مأموریت در عرصه دشوار سیاسی و عملیاتی اتفاق می‌افتد.

چرا مصر برخلاف دو هم‌پیمان خود عربستان و امارات، با ایران دشمنی نمی‌کند؟

نیازی نیست اخبار مربوط به رسیدن افسران و سربازان مصری به سوریه برای حمایت از نظام اسد را تکرار کنیم، تا بدانیم مصر از زمان کودتای سال ۲۰۱۳، در صف نظام اسد ایستاده و به این ترتیب عملا با ایرانی که مهمترین حامی نظام اسد محسوب می‌شود، تلاقی پیدا کرده است.

ادامه »

امارات, ایران, جهان, خاورمیانه, سوریه, عربستان سعودی, مصر, مقاله, یمن

ترکیه از دروازه لیبی در حال ایجاد “ادلب آفریقا” است

در سایه اقدامات ترکیه در انتقال گروه‌هایی از نیروهای «اجیر شده» و عناصر تندرو از استان ادلب و شمال سوریه به لیبی؛ بسیاری از لیبیایی‌ها، کارشناسان گروه‌های تندرو و مراکز تحقیقاتی از این مساله هراس دارند که گروه‌های تروریستی از اوضاع و تنش نظامی کنونی در لیبی بهره برداری کرده تا مقرهای جدیدی را برای

ادامه »

الجزایر, ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال افریقا, لیبی, مصر, مقاله

خلیفه حفتر: تن به استعمار ترکیه نمی‌دهیم

رهبر نیروهای موسوم به “ارتش ملی لیبی” در سخنانی گفت که “استعمارگری” ترکیه در لیبی را نخواهد پذیرفت. در همین حال منابع خبری از گفت‌وگوی وزرای خارجه مراکش و ایتالیا درباره بحران لیبی خبر دادند.

ادامه »

استعمار, ایتالیا, ترکیه, تونس, جهان, حقوق کودک, خبر, دخالت نظامی, سوریه, شمال افریقا, لیبی, مراکش