کرونا صدها پرواز بریتیش ایرویز و رایان‌ایر را زمین‌گیر کرد

همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف، دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و رایان‌ایر صدها پرواز خود به داخل و خارج از این کشور را لغو کردند.

ادامه »

اتریش, البانی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایرلند, بلژیک, جهان, خبر, فرانسه

دادگاه انگلیس جلسات رسیدگی به پرونده آسانژ را به تعویق انداخت

یک قاضی انگلیسی روند جلسات دادرسی مربوط به پرونده استرداد جولیان آسانژ به آمریکا را موقتا متوقف کرده و آن را به تعویق انداخت.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, سیاسی, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

نمایندگان پارلمان آلمان، برلین را به همدستی در ترور سردار سلیمانی متهم کردند

هشت نماینده پارلمان از حزب «چپ» آلمان امروز (پنجشنبه ۸ اسفند) شکایت جنایی علیه آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور و وزیران کابینه او تنظیم کرده و آنها را به همدستی در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس به دست آمریکا متهم کردند.

ادامه »

المان, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, غرب اروپا

وزیر دفاع فرانسه: واشنگتن نباید هم‌پیمانانش در ناتو را به خرید سلاح آمریکایی مجبور کند

وزیر دفاع فرانسه تأکید کرد که واشنگتن نباید هم‌پیمانان اروپایی‌اش در ناتو را به خرید سلاح آمریکایی مجبور کند.

 

به گزارش ایسنا، فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه در گفت‌وگو با نشریه ژورنال دودیمانش گفت: نباید اجازه داد ماده پنج پیمان ناتو درباره دفاع مشترک تحت فشار آمریکا به ماده اف- ۳۵ (در اشاره به جنگنده‌های نسل پنجم) که کشورهای عضو ناتو را به خرید سلاح آمریکایی ملزم می‌کند، تبدیل شود.

 

پارلی گفت: اروپا باید ادوات نظامی ویژه خود را متناسب با توانایی‌های اقتصادی و سیاسی‌اش تولید کند. ناتو ابزاری برای حاکمیت ما نیست و اروپایی‌ها خود باید آن را ایجاد کنند. اروپا باید حاکمیت خود را حفظ و ناتو نیز باید همکاری بین کشورها را تقویت کند.

 

وی درباره اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه درخصوص مرگ مغزی ناتو گفت: ماکرون می‌خواست با این اظهارات کشورهای عضو ناتو را به مذاکرات جدی درباره مسائل مهم ترغیب کند. این مسائل باید در رأس موضوعات مذاکرات سران کشورهای عضو ناتو در نشست روز چهارشنبه در لندن باشد.

 

وی تأکید کرد که باید مذاکرات سازنده‌ای میان ناتو و روسیه برگزار شود و بدون مذاکرات، امنیتی وجود نخواهد داشت.

 

وزیر دفاع فرانسه همچنین اظهار کرد، جنگی که کشورش در منطقه ساحل آفریقا علیه تروریست‌ها وارد شده “مدت زیادی طول خواهد کشید”.

 

پارلی تاکید کرد: تمام گزینه‌ها برای تاثیرگذاری بیشتر این عملیات ضد تروریستی در ساحل روی میز هستند.

 

وی نسبت به اینکه این منطقه دروازه ورودی اروپاست، هشدار داد و گفت:‌ هدف ما این است که اروپایی‌های بیشتری در صف اول با فرانسه و کشورهای ساحل باشند.

 

این در حالی است که پاریس به ایجاد نیروهای ویژه اروپایی برای حمایت از نیروهای محلی در اقدامات نظامی طی سال آینده چشم دوخته است. دارد.

 

وزیر دفاع فرانسه تاکید کرد: چک، بلژیک، استونی پاسخ مثبت داده‌اند و دیگران نیز زمانی که پارلمان با استقرار نیروهایشان موافقت کند از آنها پیروی خواهند کرد.

 

وی ادامه داد: کل اروپایی‌ها می‌دانند که اگر کاری نکنیم زمین‌های وسیع رها شده از سوی کشورها را خواهیم یافت که پناهگاه‌های گروه‌های تروریستی نظیر داعش و القاعده خواهند شد.

انگلیس سفر نتانیاهو به لندن را لغو کرد

روزنامه «هاآرتص» نوشت لندن به بهانه دشوار بودن فراهم کردن شرایط امنیتی، با سفر نخست‌وزیر اسراییل به انگلیس برای شرکت در نشست سران «ناتو» مخالفت کرده است.

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

پدر آسانژ: آمریکا با سوءاستفاده از قوانین کشورها مخالفانش را هدف قرار می‌دهد

پدر بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس محکومیت پسرش را یکی از نمونه‌های سوءاستفاده آمریکا از سیستم قانونی سایر کشورها برای هدف قرا ردادن دشمنان سیاسی خود می‌داند.

ادامه »

استرالیا, افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, عراق, ویکی‌لیکس

حمایت مالی میلیاردرهای آمریکایی از راست‌گرایان انگلیس

شماری از ثروتمندان آمریکایی با حمایت از اندیشکده‌های راست‌گرای انگلیسی، تفکراتی درخصوص تعامل تجاری آمریکا و انگلیس پس از برگزیت و خصوصی‌سازی اموال عمومی در این کشور را تبلیغ کرده‌اند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا