۶۰ درصد مردم آمریکا اقتصادشان را در دوره بایدن در حال سقوط می‌بینند

براساس نتایج یک نظرسنجی، میزان محبوبیت بایدن به ۳۶ درصد کاهش یافت.

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ینی شفق، نتایج به‌دست با نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک که در ماه پیش انجام شد، برابر است. میزان “عدم رضایت” از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به ۵۳ درصد افزایش یافته است.

 

براساس این نظرسنجی، بایدن به علت مدیریتش درخصوص وضعیت مهار پاندمی کرونا، تغییرات اقلیمی، اقتصاد و سیاست خارجه، با کمترین میزان محبوبیت مواجه شده است.

 

رای دهندگان درخصوص اینکه آیا رئیس جمهور بایدن چقدر به آمریکا بها و اهمیت می‌دهد، به دو گروه ۴۷ درصدی تقسیم شده‌اند؛ اما اکثریت آن‌ها یعنی ۵۱ درصد گفتند که بایدن درستکار و صادق نیست و ۵۷ درصد دیگر گفتند که بایدن مهارت‌های مدیریتی خوبی ندارد.

 

همچنان، ۵۷ درصد از رای دهندگان برنامه بایدن را درخصوص “بسته زیرساخت‌های یک تریلیون دلاری” که اخیرا به تصویب رساند، تایید می‌کنند و ۵۸ درصد از رای دهندگان از “بسته مخارج اجتماعی دو تریلیون دلاری” بایدن که در کنگره متوقف شده است، حمایت می‌کنند.

 

بایدن درخصوص مسائل اقتصادی از جمله افزایش قیمت بنزین و تورم‌ سالیانه، با چالش‌هایی مواجه شده است؛ ۶۱ درصد از مردم باور دارند که وضعیت اقتصاد آمریکا در حال بدتر شدن است. این در حالی است که فقط ۱۶ درصد می‌گویند که وضعیت اقتصاد آمریکا رو به رشد است.

رویترز: آمریکا از چین، ژاپن و هند خواست ذخایر نفتی خود را آزاد کنند

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد: دولت جو بایدن از برخی از بزرگترین کشورهای مصرف کننده نفت همچون چین، هند و ژاپن خواست در تلاشی هماهنگ برای کاستن از قیمت جهانی انرژی، آزادسازی ذخایر نفت خام خود را در دستور قرار دهند.

ادامه

امریکا, جهان, چین, روسیه, ژاپن, کره جنوبی, گزارش, لیبی, هندوستان

راغفر؛ روش دولت برای تامین هزینه ، دزدی رسمی از جیب مردم است + ویدئو

راغفر درباره حذف ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی می‌گوید: اگر کسانی که این حرف را می‌زنند مسئولیت پیامدهای سیاسی و اجتماعی آن را می‌پذیرند و برای این کار واقعاً تنبیهی قرار می‌دهند، انجام دهند و عده‌ای هم مسئولیت این تصمیم را بپذیریند. اما وقتی حادثه‌ای پیش می‌آید و مردم اعتراض می‌کنند هیچ کسی پاسخگو

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, ویدیو

افزایش بهای گاز در اروپا در بحبوحه برودت هوا و تعلیق مجوز پروژه نورداستریم-۲

همزمان با برودت هوا در اروپا، آلمان در حالی از تعلیق پروژه نورد استریم-۲ خبر داد که این تصمیم گیری موجب افزایش بهای گاز طبیعی در قاره سبز شد.

ادامه

اقتصادی, اکراین, المان, بالکان, جهان, روسیه, لهستان