هشدار تلویحی رئیس “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” به سندرز

رهبر لابی اسرائیلی موسوم به “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” (آیپک) در پی به راه افتادن موج تحریم اجلاس امسال این لابی از سوی نامزدهای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها ‌وعده داد، جنبش‌های سیاسی که روابط میان آمریکا و رژیم اسرائیل را “تهدید” کنند، شکست می‌دهد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

۵۰ مقام‌ سابق اروپایی: معامله قرن شبیه آپارتاید است

۵۰ نفر از مقام‌های بلندپایه‌ سابق اروپایی در نامه‌ای سرگشاده طرح «معامله قرن» را رد کرده و آن را آپارتایدگونه توصیف کردند.

 

به گزارش ایرنا؛ برخی نخست وزیران و وزرای خارجه سابق اروپایی در نامه‌ای که پنجشنبه در روزنامه انگلیسی گاردین منتشر شد، درباره طرح «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا موسوم به معامله قرن نوشتند: این طرح، وضع جاری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را رسمیت می‌بخشد؛ وضعی که در آن، دو طرف از حقوق برابر برخوردار نیستند.

 

این مقام‌های سابق هشدار دادند: چنین مسأله‌ای ویژگی‌های مشابهی با آپارتاید دارد و فقط ادعای یک طرف در مورد بیت‌المقدس را به رسمیت می‌شناسد و راه‌حلی برای مسأله آوارگان فلسطینی ارائه نمی‌دهد.

 

آنها تأکید کردند: با توجه به شرایط اضطراری فعلی، از اروپا می‌خواهیم که طرح آمریکا را رد کند.

 

«دومینیک دو ویلپن» نخست وزیر پیشین فرانسه، «زیگمار گابریل» معاون سابق صدراعظم آلمان، «جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس، «مری رابینسون» رییس جمهوری پیشین ایرلند و همچنین رهبران و وزرای خارجه پیشین اتریش، بلژیک، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، لوکزامبورگ، ایتالیا، هلند، نروژ، لهستان، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس مقام‌هایی هستند که این نامه را امضا کرده‌اند.

اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر “الخلیل” واقع در کرانه باختری شد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

اتحادیه اروپا: شهرک‌سازی‌ها تهدیدی برای راهکار دو کشوری است

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که توسعه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی اسرائیل در بیت‌المقدس شرقی راهکار دو کشوری را تهدید می‌کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, فلسطین

بیانیه مشترک حزب‌های کمونیست و کارگری جهان نه به‌ معاملهٔ نتانیاهو – ترامپ

حزب‌های کمونیست و کارگری امضاکنندهٔ زیر، طرح صهیونیستی- امپریالیستی موسوم به “معاملهٔ قرن “را مردود می‌دانند و نمی‌پذیرند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, همبستگی