دو کارگر در دو حادثه ناشی از کار جان خود را از دست دادند

ضمن انجام کار یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط بالابر جان خود را از دست داد و در حادثه دیگری گیر کردن لباس یک کارگر به دستگاه مونتاژ آلومینیوم به مرگ دردناک وی انجامید.

 

منابع کارگری در استان کردستان از مرگ یک کارگر ساختمانی بر اثر حادثه کار در بیمارستان سقز خبر می‌دهند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی منابع کارگری در تشریح حادثه سقوط بالابر گفتند: روز گذشته یک کارگر ساختمانی بنام «امید شافعی» بر اثر سقوط دستگاه بالابر از طبقه سوم یک ساختمان نیمه کاره در بلوار تلگراف شهر سقز به شدت مجروح و روانه بیمارستان شد و عصر همان روز بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

 

به گفته وی؛ کادر درمان بیمارستان سقز تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت وی بکار گرفتند اما ناگهان قلب وی بر اثر فشار زیاد از کار افتاد.

 

مرگ یک کارگر در شهرک‌ صنعتی یزد

 

گیر کردن لباس یک کارگر شاغل در شهرک صنعتی یزد در دستگاه مونتاژ آلومینیوم باعث مرگ وی شد.

 

حادثه در شهرک صنعتی یزد زمانی رخ داد که یک کارگر جوان حین کار در خط تولید، ناگهان بخشی از لباس‌اش به دستگاه مونتاژ آلومینیوم گیر می‌کند.

 

بنا بر این گزارش، بعد از چند باره چرخش این کارگر دور میله دستگاه، بدن بی‌جان وی توسط عوامل امداد و نجات از دستگاه جدا شده و مرگ وی توسط عوامل اورژانس تایید شد.

هیئت رئیسه‌ی مجلس ولایی، چوبِ لای چرخ بازنشستگان کارگری

به دنبال از اولویت بررسی خارج شدن «لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» ۱۰۰ نماینده مجلس برای تبدیل مجدد آن به لایحه دو فوریتی، امضا جمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

آسیب‌های شغلی فقط در یک سال ۹۲۹۵ مورد و فریادهایی که به جایی نمی‌رسد

حتی اگر فقط یک روز از تقویم را برای نمونه در نظر بگیریم، معمولاً به چند حادثه دردناکِ منجر به فوت برمی‌خوریم، حوادثی که قربانیان آن، کارگرانِ عموماً ساده و کم‌تخصصی هستند که برای نان درآوردن و امرار معاش، جان باارزش خود را قمار کرده‌اند!

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

سرنوشت لایحه‌ی «دائمی‌شدن همسان‌سازی» در دست رژیمی رانت‌خوار !

اگر بخواهند تامین اجتماعی و بازنشستگانِ مستحق آن را از امتیازات همسان‌سازی محروم کنند و بدهی دولت به سازمان را نپردازند، بازنشستگان کارگری ساکت نمی‌مانند و به تمام شیوه‌های ممکن اعتراض خواهند کرد. دست‌اندازی به حقوق دهک‌های پایین جامعه و بازنشستگان کارگری، پذیرفتنی نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش