جلوگیری از اخراج ۷۰۰ هزار پناهجو، با رای دیوان عالی آمریکا علیه دولت ترامپ

دیوان عالی آمریکا در حکمی طرح دولت ترامپ را برای لغو قانونی در حمایت از کسانی که در کودکی به صورت غیرقانونی به این کشور آورده شده‌اند، رد کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, قضایی

گاردین؛ کرونا در کمپ‌های آوارگان و فاجعه‌ای جهانی

شمار بالایی از پزشکان اروپایی با امضای طوماری از رهبران اتحادیه اروپا درخواست کردند از شیوع ویروس کرونا در کمپ‌های پناهجویان و وقوع فاجعه پزشکی جلوگیری کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, پناهجویی, جنوب اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, یونان

سازمان ملل: بیش از ۲۰ هزار پناهنده در دریای مدیترانه غرق شده‌اند

سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل در گزارش جدیدی آمار قربانیان مهاجرت از دریای مدیترانه به سمت اروپا از آغاز بحران پناهندگان در سال ۲۰۱۴ را بیش از ۲۰ هزار نفر ارزیابی کرده است.

ادامه »

اروپا, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا, لیبی

تظاهرات در آلمان در حمایت از پناهجویان سرگردان در مرز یونان

هزاران نفر در شهرهای برلین و هامبورگ به خیابان آمدند و خواستار پذیرش پناهجویان سرگردان در مرز ترکیه و یونان شدند. ترکیه برای تحت فشار قرار دادن اروپا راه پناهجویان برای رفتن به سمت گذرگاه‌های مرزی را باز گذاشته است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, پناهجویی, جهان, غرب اروپا, یونان

یونان مسیرهای زمینی و دریایی با ترکیه را مسدود کرد

در پی اقدام ترکیه در باز کردن مرزهایش، مقام‌های یونان اعلام کردند مسیرهای دریایی و زمینی با ترکیه را به منظور ممانعت از حرکت صدها پناهجو به سمت اروپا مسدود کرده‌اند.

 

در حالیکه ترکیه از توافق طولانی‌مدت با اتحادیه اروپا در زمینه ایجاد مانع برای خروج بیش از ۳.۶ میلیون پناهجو از این کشور خارج شد، اروپا هم‌اکنون در آستانه یک بحران جدید پناهجویان قرار گرفته است.

 

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، در پی تصمیم آنکارا برای برداشتن موانع رسیدن پناهجویان به اروپا، مقام‌های دولت یونان، مسیرهای زمینی و دریایی خود را مسدود کردند.

 

با بازشدن مرزهای ترکیه، صدها پناهجو از ترکیه به سرعت به سمت یونان و بلغارستان حرکت کرده‌اند به امید آنکه بتوانند از مرز عبور کرده و وارد اروپا شوند.

 

کشورهای همسایه ترکیه در واکنش به این اقدام ترکیه، تدابیر امنیتی در مرزهای خود را تشدید بخشیده‌اند و یونان روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که «تا حداکثر حدممکن»، مسیرهای زمینی و دریایی خود را مسدود می‌کند.

 

از طرف دیگر، بلغارستان نیز، یک هزار نظامی و تجهیزات نظامی در امتداد مرز ۱۹۰ مایلی خود با ترکیه مستقر کرده است.

 

در یکی از تدابیر امنیتی برای مقابله با ورود پناهجویان به اروپا، نیروهای پلیس در «پازارکول» (Pazarkule) واقع در شمال شرقی یونان، به سمت ده‌ها پناهجوی سوری، ایرانی، عراقی، پاکستانی و مغربی، نارنجک‌های دودزا پرتاب کرد.

 

آنکارا مدعی شده است که تصمیم به برداشتن موانع پیش روی پناهجویان جهت عزیمت به سمت اروپا در واکنش به کشته شدن ۳۳ نظامی ترکیه در «ادلب» صورت گرفته است.

اعتمادآنلاین

اتحادیه اروپا تهدیدی “بسیار بد” برای آمریکاست

دونالد ترامپ در سخنرانی خود در جمع فرماندهان آمریکایی در کاخ سفید درباره اتحادیه اروپا، ناتو، تسلیحات هسته‌ای و همچنین مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی آمریکا صحبت کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, چین, خبر, روسیه, ناتو

کشته شدن ۱۳ زن مهاجر سوار بر یک قایق در سواحل ایتالیا

گارد ساحلی ایتالیا اجساد ۱۳ زن مهاجر را که قایق آن‌ها به خاطر آب و هوای بد منطقه و تعداد زیاد مسافر سرنگون شد را در ساحل جزیره «لامپدوسا» در جنوب سیسیل از آب بیرون کشیدند.

ادامه »

ایتالیا, پناهجویی, تونس, جهان, حقوق بشر, خبر, لیبی