صدراعظم سابق آلمان؛ اتحادیه اروپا به وعده‌هایش در مورد پناهجویان عمل نکرد

گرهارد شرودر روز جمعه گفت، اتحادیه اروپا به وعده‌های خود در مورد توافقنامه پناهجویان در سال ۲۰۱۶ میان آنکارا و بروکسل عمل نکرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, بلژیک, بلغارستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حقوق بشر, غرب اروپا, یونان

کرونا صدها پرواز بریتیش ایرویز و رایان‌ایر را زمین‌گیر کرد

همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف، دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و رایان‌ایر صدها پرواز خود به داخل و خارج از این کشور را لغو کردند.

ادامه »

اتریش, البانی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایرلند, بلژیک, جهان, خبر, فرانسه

دادگاه انگلیس جلسات رسیدگی به پرونده آسانژ را به تعویق انداخت

یک قاضی انگلیسی روند جلسات دادرسی مربوط به پرونده استرداد جولیان آسانژ به آمریکا را موقتا متوقف کرده و آن را به تعویق انداخت.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, سیاسی, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

کوربین: مداخله‌های نظامی انگلیس به تروریسم دامن زده است

رهبر حزب کارگر بریتانیا امروز (یکشنبه) تاکید می‌کند، مداخلات نظامی مکرر کشورش به جای حل مشکل تروریسم آن را تشدید کرده است.

 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا در سخنانی هشدار می‌دهد، به اصطلاح “جنگ علیه ترور آشکارا ناکام” مانده است و جهان با “تبعات” این حمله سنبل شده به عراق که او با آن مخالف بود، زندگی می‌کند. او می‌گوید، بریتانیا با خطر “پیروی از دونالد ترامپ” و سیاست خارجه آمریکا تحت بوریس جانسون قرار دارد.

 

اظهارات رهبر اپوزیسیون اصلی بریتانیا در آستانه میزبانی از نشست ناتو در لندن مطرح می‌شود. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در این نشست حضور خواهد داشت. کوربین با اشاره به حمله اخیر در لاندن بریج (پل لندن) “شجاعت فوق‌العاده” مردم در مواجه با مهاجم را ستایش می‌کند. او می‌گوید، پلیس بریتانیا در استفاده از قوه قهریه به درستی عمل کرد چون جان مردم در معرض خطر بود و مهاجم جلیقه‌ای انتحاری که بعدا مشخص شد ساختگی است، به تن داشت.

 

با اینکه کوربین می‌گوید مسوولیت اقدامات تروریستی به گردن “تروریست‌ها، تامین‌کنندگان مالی آن‌ها و جذب‌کنندگان آن‌هاست” اما تاکید دارد که رهبران بریتانیا “اقدام اشتباهی در راستای امنیت ما” انجام داده‌اند. او تاکید دارد: «تهدید تروریسم را نمی‌توان و نباید صرفا به مسائل سیاست خارجی محدود کرد. اما اغلب این اقدامات دولت‌های متوالی موجب تشدید و نه کاهش این تهدید شده است.»

 

او تاکید دارد: «۱۶ سال پیش، علیه تهاجم و اشغال عراق هشدار دادم. گفتم که یک سری درگیری، تنفر،‌ بدبختی و ناامیدی که موجب تحریک‌ جنگ‌ها، درگیری، تروریسم و بدبختی نسل‌های آتی می‌شود، رخ می‌دهد. این کار شد و ما امروز همچنان با تبعات آن زندگی می‌کنیم. جنگ علیه ترور آشکارا شکست خورده است. مداخلات نظامی مکرر بریتانیا در شمال آفریقا، خاورمیانه و جنوب آسیا به جای حل مشکلات، به آن‌ها دامن زده است.»

 

پدر آسانژ: آمریکا با سوءاستفاده از قوانین کشورها مخالفانش را هدف قرار می‌دهد

پدر بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس محکومیت پسرش را یکی از نمونه‌های سوءاستفاده آمریکا از سیستم قانونی سایر کشورها برای هدف قرا ردادن دشمنان سیاسی خود می‌داند.

ادامه »

استرالیا, افغانستان, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, عراق, ویکی‌لیکس

حمایت مالی میلیاردرهای آمریکایی از راست‌گرایان انگلیس

شماری از ثروتمندان آمریکایی با حمایت از اندیشکده‌های راست‌گرای انگلیسی، تفکراتی درخصوص تعامل تجاری آمریکا و انگلیس پس از برگزیت و خصوصی‌سازی اموال عمومی در این کشور را تبلیغ کرده‌اند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

سارکوزی: ترامپ دلیل تنزل غرب نیست بلکه نشانه آن است/ امروز محور کاملا به سمت شرق رفته است

نیکولا سارکوزی که در مادرید به سر می‌برد با اشاره به چالش‌های کنونی پیش روی غرب اظهار کرد نقش غرب در سطح جهانی کاهش یافته و شرق اکنون مهمترین محور است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

حدود دو سوم شهروندان آلمانی از چتر حمایتی هسته‌ای مستقل از آمریکا حمایت می‌کنند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی مناسبات کشورشان با آمریکا را خوب ارزیابی نکرده و خواهان استقلال بیشتر در عرصه سیاست‌های امنیتی از ایالات متحده هستند

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, روسیه, ژاپن, غرب اروپا, فرانسه