کوربین رهبر سابق و چپ‌گرای حزب کارگر انگلیس رفع تعلیق شد

رهبر سابق و چپ‌گرای حزب کارگر انگلیس که به اتهامات یهود ستیزی از عضویت در این حزب معلق شده بود، روز سه‌شنبه از سوی کمیته اجرایی حزب کارگر تبرئه و رفع تعلیق شد.

 

به گزارش ایرنا، رهبر سابق حزب کارگر اوایل آبان گذشته به این دلیل تعلیق شد که گزارش درباره یهودستیزی در زمان رهبری خود را مبالغه آمیز توصیف کرده بود.

 

او امروز (سه‌شنبه) پیش از نشست کمیته اجرایی حزب کارگر با صدور بیانیه‌ای مواضع خود را در خصوص ضرورت مقابله با دین‌هراسی تشریح اما هرگونه اتهامات یهودستیزی را مردود اعلام کرد.

 

کوربین در این بیانیه نوشته است: امیدوارم که این مساله هرچه زودتر حل و فصل، تا حزب کارگر دوباره متحد شود و ریشه یهودستیزی را نابود کند و دولت محافظه کار بوریس جانسون را شکست دهد.

 

خبر رفع تعلیق کوربین هنوز به صورت رسمی از سوی حزب کارگر اعلام نشده اما منابع نزدیک به اعضای کمیته اجرایی آن را تائید کرده‌اند.

 

در همین حال اعضای جنبش یهودیان حزب کارگر بازگشت کوربین به این حزب را به باد انتقاد گرفته و با توسل به سیاست مظلوم نمایی ادعا کرده‌اند که پیروان این دین قربانی یهودستیزی هستند.

 

«کی‌یر استارمر» رهبر حزب کارگر هم برای حفظ جایگاه و اعتبار حزبش از هرگونه اظهارنظر خودداری کرده است. حزب کارگر پس از شکست سنگین در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۰، سکان دولت را به حزب محافظه کار واگذار کرد و تاکنون موفق به پیروزی نشده است.

 

جرمی کوربین اواسط فروردین گذشته پس از پنج سال، هدایت دومین حزب بزرگ سیاسی انگلیس را به جانشین خود «کی‌یر استارمر» واگذار کرد.

 

او که پیشتر عضو گروه پارلمانی فراحزبی انگلیس و ایران بود و از عقاید ضد صهیونیستی برخوردار است در تمام مدت پنج سال گذشته به دلیل تبلیغات گسترده لابی اسراییل موفق به پیروزی در انتخابات آذر ماه سال گذشته نشد.

انتقاد شدید حزب چپ آلمان از افزایش چشمگیر بودجه نظامی در بحبوحه بحران کرونا

حزب چپ آلمان انتقاد شدیدی به افزایش چشمگیر هزینه‌های نظامی آلمان در بحبوحه بحران کرونا وارد کرده و اولویت بندی دولت در این راستا را خطا ارزیابی کرد.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, تحلیل, جهان, حقوق بشر

کرونا به دلیل سیاست‌های نئولیبرالیستی دولت انگلیس با ۳۳ هزار و ۴۷۰ تن مبتلا در شبانه روز گذشته رکورد زد

تازه‌ترین آمار رسمی منتشره در انگلیس نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به بالاترین حد از زمان شیوع این ویروس رسیده است.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا, نئولیبرالیسم