کمیسیون انتخابات لیبی: نامزدی سیف الاسلام قذافی قانونی است

کمیسیون عالی انتخابات لیبی تاکید کرد: نامزدی سیف الاسلام قذافی پسر معمر قذافی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری قانونی است.

 

به گزارش ایسنا، عماد السایح، رئیس کمیسیون عالی انتخابات لیبی به شبکه الجماهیریه لیبی تاکید کرد: دادستانی نظامی حق دخالت در عملکرد کمیسیون عالی انتخابات را ندارد و نامزدی سیف الاسلام قذافی به لحاظ قانونی مشکلی ندارد.

 

رئیس کمیسیون انتخابات لیبی تاکید کرد: تمام تدابیر نامزدی سیف الاسلام قذافی برای انتخابات ریاست‌جمهوری لیبی وجاهت قانونی دارند.

 

این اظهارات السایح در پاسخ به درخواست مسعود ارحومه دادستان کل نظامی وابسته به وزارت دفاع دولت لیبی است که از رئیس کمیسیون انتخابات خواسته بود سیف الاسلام و خلیفه حفتر فرمانده نیروهای ارتش شرق را از لیست نامزدهای ریاست‌جمهوری خط بزند.

 

سیف الاسلام القذافی فرزند دیکتاتور سابق لیبی اخیرا به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی که قرار است ماه دسامبر برگزار شود، ثبت نام کرده است.

 

ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده کل نیروهای موسوم به ارتش «ملی» لیبی نیز پس از قذافی نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری لیبی را اعلام کرد و گفت: من برای رهبری مردم در مرحله سرنوشت ساز کاندیدا شده‌ام نه برای درخواست قدرت و شایسته نیست انتخابات لیبی فرصتی برای دادن وعده‌های توخالی باشد.

نخست‌وزیر و فرمانده ارتش سودان توافقنامه سیاسی امضا کردند

فرمانده ارتش سودان و رهبر کودتا با نخست‌وزیر برکنار شده توافق سیاسی امضا کردند. این در حالی است که پلیس این کشور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در خارطوم از گاز اشک آور استفاده کرد و به زور متوسل شد.

ادامه

جهان, خبر, سودان, شمال افریقا

پزشکان سودانی: شمار کشته‌های اعتراضات به ۴۰ نفر رسید

کمیته پزشکان سودان روز شنبه اعلام کرد که در پی کشته‌شدن یک معترض دیگر بر اثر اصابت گلوله در تظاهرات چهارشنبه گذشته، شمار قربانیان اعتراضات از ۲۵ اکتبر تاکنون، به ۴۰ نفر افزایش یافته است.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, سودان, شرق افریقا

رئیس پارلمان لیبی هم برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور نامزد شد

رئیس پارلمان لیبی کاندیداتوری خود را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.   به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، عقیله صالح، رئیس پارلمان لیبی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: از آنجایی که می‌توانم این مسؤولیت را برعهده بگیرم، کاندیداتوری خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرده و بر احترام به

ادامه

جهان, خبر, شمال افریقا, لیبی