کشته شدن ۷ تروریست “تحریر الشام” در حمله ارتش سوریه به ادلب

هفت تروریست تحریر الشام روز دوشنبه در حمله پهپادی ارتش سوریه به منطقه‌ای در جنوب ادلب به هلاکت رسیدند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المیادین، پهپادهای ارتش سوریه یکی از مقرهای گروه تروریستی «تحریر الشام» (النصره سابق) را در منطقه «الرویحه» واقع در جنوب ادلب هدف قرار دادند که در نتیجه آن، ۷ عنصر این گروه تروریستی کشته شدند.

 

طی روزهای گذشته ارتش سوریه حملات به مواضع تروریست‌های تحریر الشام تحت حمایت ترکیه را هدف حملات خود قرار داده‌اند که در پی آن تلفات سنگینی به تروریست‌ها وارد شده‌ است.

 

ارتش سوریه دیروز هم در پاسخ به نقض آتش‌بس ادلب از سوی گروه تروریستی تحریر الشام، مواضع این گروهک تروریستی را در «سهل الغاب» هدف حملات موشکی خود قرار داد.

 

ارتش سوریه همچنین دیروز پایگاه‌های تحریر الشام در «السرمانیه»، «الزیاره»، «خربه الناقوس» واقع در شمال غربی سهل الغاب را با شلیک چند موشک هدف قرار دادند.

 

به نوشته روزنامه الوطن سوریه، یگان‌های ارتش سوریه روز یکشنبه همچنین مواضع تحریر الشام در مناطق «الفطیره»، «فلیفل»، «بینین» در حومه جنوبی ادلب را هدف حملات خود قرار دادند.

منابع مصری: اخوان‌المسلمین دنبال توقف فعالیت‌هایش در برخی کشورهای عربی است

منابع مصری مدعی شدند که «اخوان‌المسلمین» به دنبال «فروپاشی داخلی» و خشم مردمی دنبال توقف فعالیت‌های خود در برخی کشورهای عربی برای مدتی مشخص است.

ادامه

اسلام سیاسی, تروریسم, تونس, جهان, خبر, شمال افریقا, مصر

تصمیم سوریه و روسیه برای آزادسازی جاده استراتژیکM۴ و۳ گزینه مقابل اردوغان

رویکرد سوریه و روسیه مبنی بر آزادسازی مسیر M۴، رئیس جمهوری ترکیه را بین دو گزینه پذیرش اجرای توافق سوچی یا مواجهه با عملیات نظامی که اجرای توافق را تحمیل می‌کند، قرار می‌دهد.

ادامه

اردن, امریکا, تحریم, ترکیه, تروریسم, جنوب غرب اروپا, جهان, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, لبنان, مصر

روسیه جای خالی فرانسه در مالی را پر کرد

سادیو کامارا وزیر دفاع دولت موقت مالی اعلام کرد که چهار فروند بالگرد ساخت روسیه به همراه اسلحه و مهمات با یک هواپیمای باری، همزمان با تنش در روابط باماکو با پاریس، تحویل این جمهوری آفریقایی شده است.

ادامه

تروریسم, جهان, روسیه, سازمان ملل, غرب آفریقا, فرانسه, گزارش, مالی

ژنرال روس: آمریکا درحال انتقال تروریست‌ها به افغانستان است

فرماندهی نیروهای منطقه مرکزی روسیه اعلام کرد که اطلاعاتی در اختیار دارد مبنی بر اینکه شبه نظامیان وابسته به گروه‌های تروریستی از مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه و عراق در حال انتقال به افغانستان هستند.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تحلیل, تروریسم, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, روسیه, سوریه, عراق