کارگر جوشکار در اثر انفجار مخزن روغن جان خود را از دست داد

صبح امروز، یک کارگر حین جوشکاری مخزن روغن صنعتی در یکی از واحد‌های شهرک صنعتی رازی شهر رضا دچار حادثه انفجار شد و جان خود را از دست داد.

 

به گزارش ایلنا، حوالی ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه صبح امروز (شنبه ۱۲ مهر ماه)، یک کارگر حدود ۴۰ساله حین جوشکاری مخزن روغن صنعتی در یک واحد صنعتی واقع در شهرک صنعتی رازی شهر رضا اصفهان دچار حادثه انفجار شد و در محل جان خود را از دست داد.

 

از قرار معلوم وجود گاز مایع در مخزن در حین جوشکاری باعث انفجار شده است.

نقض منافع زحمتکشان: از قراردادهای موقت گرفته تا نبود ایمنی درمحیط کار

افزایش آمار سوانح و حوادث کار در معدن‌ها و واحدهای صنعتی، ابتلای شمار زیادی از پرستاران به‌بیماری کووید-۱۹ در هنگام انجام وظیفه در بیمارستان‌ها، تفاوت و تبعیض در محیط‌های کار و نبود مزد یکسان برای کار یکسان، اجرایی نشدن طرح مترقی طبقه‌بندی مشاغل و لطمه‌های اساسی به امنیت شغلی کارگران به‌دلیل اجرای برنامه خصوصی‌سازی، به‌موازات

ادامه »

اقتصادی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, سرمایه‌داری, کارگری

کارگر اهوازی؛ شرکت‌های پیمانکاری بدون پرداخت مطالبات‌مان ما را هر زمان که دلشان بخواهد از کار بیکار می‌کنند

طبق اظهارات یکی از کارگران بیکار شده؛ باتوجه به اینکه شهرداری منطقه دو اهواز پیگیر مشکلات کارگران بیکار شده نبود، چاره‌ای جز مطرح کردن مشکلاتشان با مقامات بالادستی را نداشتیم بنابراین ناچار به برگزاری تجمع اعتراضی شدیم و در روزهای مختلف دست به اعتراض صنفی زدیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

یک کارگر ساختمانی براثر برق گرفتگی و کارگر دیگری براثر تخریب سیلوی خاک کشته شدند

یک کارگر ساختمانی امروز ۸ مهرماه، حین کار در یک ساختمان دچار برق گرفتگی شد و جان باخت.   به گزارش ایلنا، سرهنگ فرج اله اسدالهی (فرمانده انتظامی شهرستان نظرآباد) اظهار داشت: یک کارگر ساختمانی ۲۸ساله حین کار در یک ساختمان نیمه کاره به دلایل نامشخصی دچار برق گرفتگی شد که بلافاصله مأموران کلانتری به

ادامه »

حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری