کارگران هفت‌تپه پایان اعتصاب خود را به واگذاری دوباره مجتمع به بخش دولتی منوط کردند

کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه که از دو هفته پیش در اعتراض به تعویق حقوق و سایر مشکلات صنفی خود دست از کار کشیده‌‌اند، امروز دوشنبه، ۹ تیرماه با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری شوش بر تحقق خواسته‌های قبلی خود پا فشاری کردند.

 

به گزارش ایلنا، معترضان که پایان اعتصاب خود را به واگذاری دوباره محل کار خود به بخش دولتی منوط کرده‌اند، با اشاره به مبهم بودن وضعیت زمین‌های مزارع کشت نیشکر تاکید کردند که در حال حاضر چون فصل آماده‌سازی زمین‌های کشاورزی برای کاشت نیشکر است، کارفرما باید برای آماده‌سازی زمین‌ها تعجیل کند.

 

این کارگران می‌گویند: آماده‌سازی زمین‌ها برای کشت نیشکر از خرداد ماه تا پایان شهریور ماه، درحالی انجام می‌شود که از ابتدای مرداد ماه کشت نیشکر شروع می‌شود. در حال حاضر آماده‌سازی زمین دیر شده و برای شروع حداقل باید هزار هکتار زمین برای کشت نیشکر آماده‌سازی شود.

 

طبق اظهارات کارگران هفت تپه؛ همزمان مالکان حدود ۳۰ دستگاه بلدوزر و تراکتور که هر سال برای آماده‌سازی زمین‌ها با کارفرمای هفت تپه قرارداد امضا می‌کردند نیز بلاتکلیف شده‌اند و کسی نیست که وضعیت کاری آنها را مشخص کند.

 

کارگران هفت تپه می‌گویند: از دیگر مطالبات کارگران هفت تپه نامشخص بودن وضعیت اورهال کارخانه است. بعداز هر فصل بهربرداری و تولید شکر، کارخانه حتما باید برای فصل بعدی اورهال شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

 

کارگران هفت تپه با بیان اینکه از زمانی که این مجتمع به بخش خصوصی واگذار شده به دلیل عدم کارایی و آشنایی کارفرما با روند کار کشت نیشکر و تولید آن با مشکل روبرو شده‌ایم، افزودند: اگر برای کاشت، داشت و برداشت نیشکر طبق برنامه زمان‌بندی شده عمل نشود، مطمئنا نباید کارفرما انتظار برداشت نیشکر و تولید شکر داشته باشد بنابراین از مسئولان درخواست داریم سریعا در این خصوص چاره‌اندیشی کنند.

تجمع اعتراضی شاغلان نفت و گاز مقابل وزارت نفت

جمعی از شاغلان صنایع نفت و گاز کشور صبح روز دوشنبه/۹ تیر ماه در اعتراض به عدم اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، مقابل این وزارتخانه تجمع کردند.   به گزارش ایلنا، ۳۱ خرداد ماه سال جاری جمعی از ذی‌نفعان این قانون در نامه‌ای به «حسن روحانی» نوشتند: در تاریخ ۱۳۹۱/۰۲/۱۹ قانون

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع اپراتورهای پست‌های فشار قوی هرمزگان با خواست تبدیل از قراردادی به کارگر دائم

جمعی از اپراتورهای پستهای فشار قوی هرمزگان با تجمع مقابل اداره برق منطقه‌ای این استان خواستار تسریع در روند تبدیل وضعیت خود شدند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

در مورد افزایش مستمری‌ها متناسب با هزینه‌های زندگی به بازنشستگان وعده دروغ داده شد

«علی اکبر عیوضی» با بیان اینکه در مورد افزایش مستمری‌ها متناسب با هزینه‌های زندگی به بازنشستگان وعده دروغ داده شد، گفت: «قرار بود که مستمری‌بگیران در سال جدید کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مستمری دریافت نکنند؛ هرچند همین رقم هم هیچ تناسبی با افزایش هزینه‌های زندگی در تهران که به حدود ۷

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, فقر, کارگری, مصاحبه و گفتگو