کارگران آب معدنی داماش گیلان در تهران مقابل بانک ملی تجمع کردند

جلسه روز سه‌شنبه (۲۷ آبان ماه) بانک ملی برای رفع مشکلات آب معدنی داماش بدون هیچ نتیجه‌ی مشخصی پایان یافت.

 

به گزارش ایلنا، درحالی‌که نیمی از کارگران آب معدنی داماش چندی پیش اخراج شدند و پنج ماه از حقوق معوق و عدم پرداخت حق بیمه کارگران می‌گذرد، جلسه‌ی مدیران بانک ملی بدون آنکه مشکلی از دوش کارگران بردارد، پایان یافت.

 

این در حالی‌ست که به کارگران وعده داده شده بود در جلسه روز سه‌شنبه برخی مدیران بانک ملی که با هدف بررسی مشکلات کارگران آب معدنی داماش برگزار می‌شود، راه‌حلی برای مشکلات این واحد پیدا خواهد شد.

 

گویا مدیران بانک ملی که به موقع حقوق و مزایای بسیار خود را دریافت می‌کنند و دغدغه معیشت هم ندارند، گوشی برای شنیدن مشکلات کارگران ندارند و به مشکلات و نابسامانی‌های زندگی معشیتی آنها بی‌توجهند. از این‌رو کارگران شاغل و اخراجی آب معدنی قصد حرکت به طرف پایتخت و تجمع در برابر بانک ملی برای حل مشکلاتشان را دارند.

اسلام سیاسی با زحمتکشان چه کرد؛ ما گاهی پای مرغ می‌خریم و سوپ می‌کنیم

غالب کارگران کشور، مدتهاست که مواد پروتئینی باکیفیت را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند؛ وقتی آمارهای رسمی نشان می‌دهد مصرف پروتئین قرمز در طبقه متوسط ۳۶ درصد کم شده، طبیعی است کارگرانی که بیش از ۷۰ درصد آن‌ها حداقل بگیر هستند و پایین‌تر از طبقه متوسط قرار می‌گیرند، دیگر قادر به خرید گوشت قرمز و

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

رژیم کارگر ستیز ولایی این‌بار قطع بیمه کارگران ساختمانی را هدف قرار داده است

بازرس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان تهران از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد بخشنامه تعیین مهلت سه ماهه برای پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی را متوقف کند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

کارگر معدن کرومیت بر اثر گیرافتادن در بین واگن‌های حمل سنگ جان خود را از دست داد

یکی از کارگران معدن آسمینون منوجان که در روز ۱۳ آبان بر اثر یک حادثه شغلی بین  چند واگن‌ حمل سنگ گیر افتاده و به شدت زخمی شده بود، عصر روز گذشته (۲۲ آبان) در بیمارستان جان باخت.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری