چین خواستار لغو تحریم های ایران شد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه با اشاره به شیوع کرونا در کشورهای مختلف از جمله ایران، خواستار لغو تحریم های جمهوری اسلامی برای مقابله با این ویروس شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا

چین از طرح پیشنهادی روسیه درباره خلیج فارس استقبال کرد

چین از طرح پیشنهادی روسیه برای تشکیل ائتلاف امنیت جمعی در خلیج فارس استقبال کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تاس، «گنگ شوآنگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری با اشاره به طرح ائتلاف امنیتی روسیه در خلیج فارس گفت: اوضاع خلیج فارس بسیار پیچیده است و چین از نزدیک آن را دنبال می‌کند ودر این شرایط صلح و ثبات در منطقه، به نفع همه است.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین افزود که کشورش از هرگونه اقدام و ابتکارعملی که تأثیر مثبتی بر صلح و ثبات در منطقه داشته باشد و همزمان ارتباط طرفین مربوطه را حفظ کند، استقبال خواهد کرد.

 

پیش از این «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در نشستی در باشگاه والدای خواستار ایجاد سازمانی متشکل از روسیه، آمریکا، چین، هند و اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر به منظور حل مسائل خلیج‌فارس شده بود.

 

علی رغم استقبال چین از طرح پیشنهادی روسیه، اما ناتو اعلام کرده که پیشنهادی از روسیه برای ایجاد یک سازمان امنیتی در خلیج فارس دریافت نکرده است و اتحاد در ساز و کارهای موجود همکاری با تعدادی از کشورهای منطقه را کافی می‌داند.

 

ایده رئیس جمهور روسیه بر این بود تا با ایجاد یک سازمان بین‌المللی برای امنیت و همکاری در خلیج فارس، ثبات در این منطقه ملتهب را تضمین کند.

مهر

اپوزیسیون ترکیه: عملیات نظامی در سوریه اشتباه است/ دوستی با دمشق بهترین گزینه برای آنکاراست

مخالفان ترکیه به شدت از دولت این کشور به خاطر تصمیمش برای آغاز عملیات نظامی جدید در سوریه انتقاد کردند و بهترین راه را برای تأمین امنیت ترکیه از تهدید تروریستی، صلح با دمشق دانستند.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

ترامپ: وقت آن است از این جنگ‌های بی‌پایان مسخره خارج شویم

رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص خروج نظامیان این کشور از سوریه تصریح کرد زمان آن رسیده که آمریکا از جنگ‌های بی‌پایان مسخره در منطقه غرب آسیا رها شود.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق

آمریکا: از کردهای سوریه در برابر حمله ترکیه دفاع نمی‌کنیم

خبرگزاری “رویترز” به نقل از یک مسئول آمریکایی گزارش داد که نیروهای این کشور مناطق مرزی مشترک سوریه با ترکیه را ترک کرده‌اند و از “کردهای دمکراتیک” همپیمان خود در برابر حمله ترکیه دفاع نخواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه