در اعتراض به عدم رفع موانع خدمتی؛ خانه پرستار کشور در هیچیک از مراسم‌های روز پرستار شرکت نمی‌کند

خانه پرستار ضمن انتقال اعتراض شدید جامعه پرستاری کشور به بی‌توجهی وزرات بهداشت و دولت به عدم رفع موانع خدمتی جامعه پرستاری که در حقیقت مشکلات مردم می‌باشد، هیچ دلیلی برای شرکت در نمایش‌های روز پرستار نمی‌بیند و در هیچیک از مراسم‌های روز پرستار شرکت نمی‌کند.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر

چرا بیمه‌ها برای تعرفه‌های پزشکی پول دارند اما برای پرستارها نه؟

خانه پرستار مشهد خواستار پاسخگویی بیمه‌ها درباره اجرای طرح تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری شد.

 

به گزارش ایلنا، خانه پرستار مشهد نسبت به عدم انجام تعهدات بیمه نسبت به تعرفه‌های پرستاری و عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری انتقاد کرد.

 

این تشکل صنفی پرستاری با طرح این پرسش که چرا بیمه‌ها بابت پرداخت‌های تعرفه‌های پزشکی که خیلی از این اقدامات توسط پرستاران انجام شده و به نام پزشکان ثبت شده است، پول دارند اما در زمان اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌گویند بودجه نداریم؟ این درحالی است که تعرفه‌های پرستاری بسیار کمتر از تعرفه‌های پزشکی است.

 

خانه پرستار خراسان رضوی از نهادهای دخیل از جمله وزارت بهداشت و معاونت پرستاری این وزارتخانه و شورای عالی بیمه و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سایر نهادهای نظارتی و امنیتی کشور خواست در این خصوص شفاف‌سازی کند.

تهدید کارگران وبازنشستگان؛ دست درازی آقای روحانی رییس‌جمهور به‌اموال کارگران غیرقانونی وقابل شکایت وپیگرد در محاکم قضایی است

جمعی از کارگرانِ شاغل و بازنشسته در کمپینی، اعتراض خود را به واگذاری شرکت‌های شستا و بانک رفاه کارگران نشان دادند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری

تشکیل روزانه ۱۶۰۰ پرونده در پزشکی قانونی، ناشی از وضعیت تاسف بار «سلامت روان» جامعه است

اکرم عاشق‌حسینی بر لزوم پیگیری قضایی پرونده پرستار شیرازی تاکید دارد، او معتقد است؛ باید موازینی طراحی شود که از بروز این دست اتفاقات جلوگیری کند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, پرستاری, خبر