پکن: بهترین سلاح غلبه بر کرونا اتحاد و همبستگی است

وزیر خارجه چین در تماس با همتای ترکمنستانی خود ضمن انتقاد از رویکرد غرب در بد نام جلوه دادن کشورش در زمینه شیوع کرونا، همبستگی بین کشورها را بهترین راه غلبه بر مشکلات موجود برشمرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز یکشنبه در گفت‌ وگوی تلفنی با همتای ترکمستانی خود اظهار داشت که وحدت و همکاری بهترین سلاح برای غلبه بر ویروس همه گیر کروناست.

 

به نوشته وبگاه «سی جی تی ان» وزیر خارجه چین با انتقاد ضمنی از آمریکا اظهار داشت: «متاسفانه ،برخی کشورها با سیاسی کردن کرونا براساس منافع خود، به تهمت زدن و لکه دار کردن چین و حتی ساختن دروغ‌های گوناگون ادامه می‌دهند. اینگونه سخنان و کردار قابل قبول جامعه جهانی نیست.»

 

وزیر خارجه چین در گفت‌و‌گو با طرف ترکمنستانی خود بر تداوم همکاری‌های تجاری با این کشور و تلاش بر کاهش تاثیر ویروس کرونا تاکید کرد و گفت که چین و ترکمنستان باید هرچه سریعتر سند همکاری ساخت مشترک راه ابریشم جدید و احیای جاده ابریشم باستان را امضا کنند.

 

وزیر خارجه ترکمنستان نیز با اشاره به لزوم تقویت روابط دوستانه سنتی با چین افزود که مسائل هنگ کنگ مرتبط به امور داخلی چین است و بر اساس منشور سازمان ملل هیچ کشوری نباید در امور داخلی کشور دیگری مداخله کند.

 

گروهی از دانشمندان اسپانیایی به تازگی در نمونه‌های فاضلاب مربوط به بیش از یک سال پیش در یکی از شهرهای این کشور، شواهدی از وجود عامل کووید-۱۹ را یافتند. شواهد یافت شده در اسپانیا به چند ماه پیش از گزارش اولین مورد آن در چین بازمی‌گردد.محققان به این جمع‌بندی رسیدند که ویروس جدید کرونا ممکن است بسیار زودتر از آنچه فکر می‌شد در جهان منتشر شده باشد.

ایالات متحده به سوی جنگ سرد با چین گام برمی‌دارد چین، سازمان ملل، مناسبات چندجانبه، و دنیای تکوین یابنده، همگی، زیر آتشبار ترامپ!

رئیس‌جمهور آمریکا در هفته‌های اخیر به‌شکلی برنامه‌ریزی‌شده‌ جنگ سردی جدید را این بار بر ضد دولت چین دامن زده است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, فرانسه, نئولیبرالیسم

کرونا وبحران اقتصاد جهانی: رشد دنیا منفی؛ رشد چین مثبت

چین و هند بر خلاف غالب کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد اقتصادی مثبت خواهند بود. این واقعیت به معنای کمتر شدن فاصله اقتصاد چین از اقتصاد آمریکاست.

ادامه »

استرالیا, افریقا, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, ژاپن, شرق آسیا, هندوستان