پژوهشگران ژاپنی: دو سوم دریافت کنندگان آسترازنکا دچار خستگی مفرط شدند

پژوهشگران ژاپنی دریافته‌اند که از هر سه نفری که نوبت اول واکسن کرونای آسترازنکا را دریافت کردند، ۲ نفر دچار خستگی مفرط شدند.

 

به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن،  این گروه تحقیقاتی وزارت بهداشت ژاپن علائم بالینی ۱۷۹ نفر را که از ماه اوت/مرداد/، نوبت اول این واکسن را در ۸ مرکز درمانی سراسر کشور دریافت کرده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

 

۶۶ درصد آنها احساس خستگی مفرط می‌کردند، ۵۱ درصد سردرد گرفتند و ۴۷ درصد نیز دچار تب ۳۷.۵ درجه یا بالاتر شدند.

 

این علائم اکثرا یک یا ۲ روز پس از دریافت نوبت اول واکسن بروز کردند و عمدتا جوانان دچار این علائم شدند.

 

“ایتو سومینوبو”، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه جونتندو که ریاست این گروه تحقیقاتی را بر عهده دارد می‌گوید داده‌های به دست آمده از آزمایش های بالینی حاکی از آن هستند که دریافت‌کنندگان واکسن آسترازنکا به احتمال زیاد پس از نوبت اول این واکسن دچار علائم ثانوی شدند و دریافت کنندگان واکسن‌های دیگر اکثرا پس از دریافت نوبت دوم دچار علائم ثانوی شدند.

 

به گفته وزارت بهداشت ژاپن، از روز ۱۲ سپتامبر/۲۱ شهریور/ ۲۸ هزار و ۹۹۷ نفر در این کشور واکسن آسترازنکا را دریافت کردند و هیچ گزارشی در مورد مرگ بر اثر این واکسن دریافت نشده است.

چین رتبه اول سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی سال ۲۰۲۰ را کسب کرد

گزارش ها حاکی است سرمایه گذاری مستقیم برون مرزی چین در سال ۲۰۲۰ میلادی، با رشد سالانه ۱۲.۳ درصدی معادل ۱۵۳.۷ میلیارد دلار برآورد شده است به این ترتیب چین رتبه نخست جهان را کسب کرده است.

ادامه

اقتصادی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

پایگاه خبری “سینا” ؛ وجود ویروس کرونا در محموله خرچنگ وارداتی از آمریکا در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۹

یکی از پرخواننده‌ترین پایگاه‌های خبری وابسته به دولت چین ادعا کرده که یک محموله بار خرچنگ متعلق به ایالت “مین” آمریکا مقصر احتمالی شروع همه گیری کروناویروس است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

جهش ۴۹.۵ درصدی سود صنعتی چین در هشت ماه اول ۲۰۲۱

طبق گزارش اداره ملی آمار چین، همزمان با رشد مداوم تولیدات صنعتی و بهبود فعالیت‌‌های تجاری در این کشور، سود شرکت‌های مهم صنعتی چین در بازه زمانی ژانویه تا آگوست سال جاری میلادی (۲۰۲۱) با رشدی ۴۹.۵ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰، معادل ۵.۶۱ تریلیون یوان برآورد شد.

ادامه

اقتصادی, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا