کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

پوتین: کُردهای سوری به پلیس نظامی روسیه کمک می‌کنند

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد کردهای سوری نه تنها رفتار مناسبی با پلیس نظامی روسیه دارند، بلکه بخشی از دستاوردها در امتداد مرزهای سوریه-ترکیه نیز مرهون حمایت آنها است.

 

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه طی اظهاراتی از همکاری پلیس نظامی این کشور با نیروهای کرد در امتداد مرز سوریه-ترکیه خبر داد.

 

او همچنین تاکید کرد ماموریت پلیس نظامی روسیه حفاظت از همه مردم است.

 

پوتین همچنین گفت که به عقیده وی بخشی از دستاوردهای مثبتی که در امتداد مرزهای سوریه-ترکیه حاصل شده؛ مرهون تلاش و حمایت کردها است.

 

او در این باره افزود: مردم (کمک‌های روسیه) را درک می‌کنند. آنها با خوش‌قلبی و حتی عشق با ما برخورد می‌کنند. پلیس نظامی روسیه حین گشت‌زنی در تمام مناطق مسکونی هم‌مرز با ترکیه، رویکرد بسیار مهربانانه‌ای از مردم کُرد دریافت می‌کند زیرا آنها می‌دانند که ما برای حفاظت از آنها آنجا هستیم. این یک حقیقت است.

 

به گفته او، روسیه محل زندگی تعداد زیادی از کُردها است و روس‌ها نیز همواره روابط دوستانه و محبت‌آمیزی با آنها دارند.

 

پوتین همچنین با اشاره به برخی توهین‌های ضدکُردی در شماری از رسانه‌های روسیه، تاکید کرد: آنها مقام مسئول و نماینده دولت نیستند. آنها دیدگاه‌های تلویزیون دولتی یا مقامات روسیه را منعکس نمی‌کنند.

اعتمادآنلاین

تلویزیون اسرائیل: نتانیاهو خطری برای تل‌آویو است

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل امروز (شنبه) اعلام کرد، نخست وزیر این رژیم به خطری برای تل آویو تبدیل شده است و احتمال دارد وجهه خارجی اسرائیل را خدشه‌دار کند، چرا که برای باقی ماندن در قدرت، آماده است حزب لیکود را قربانی کند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, خبر رسانی

شبکه خبری الجزیره؛ چرخش موضع آمریکا در لیبی برای چیست؟

پس از ورود روسیه به درگیری‌های لیبی و حمایت از نیروهای موسوم به “ارتش ملی” آمریکا در خصوص منافع خود و همپیمانان اروپایی‌اش احساس خطر کرده و اکنون تلاش دارد با خاتمه دادن به جنگ و درگیری در لیبی به نفوذ روسیه پایان داده و منافعش را حفظ کند.

ادامه »

امارات, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, لیبی, مصر