پوتین: حضور بیگانگان، مشکل اصلی سوریه است

رسانه های رسمی روسیه صبح سه شنبه از سفر بشار اسد رئیسی جمهوری سوریه به مسکو و ملاقات وی با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در کاخ کرملین خبر دادند.

 

اعتمادآنلاین| پوتین در این ملاقات که شب گذشته انجام و خبرهای آن صبح امروز در رسانه های روسیه منتشر شد، حضور نیروهای بیگانه در سوریه بدون اجازه مقامات و دولت این کشور را یکی از مشکلات و مسائل اساسی پیش روی سوریه برشمرد.

 

به گزارش  خبرگزاری تاس، پوتین تاکید کرد: حضور نیروهای مسلح خارجی در سوریه بدون اجازه سازمان ملل و بدون اجازه سوریه ، یک مشکل اصلی در سوریه است و این مسئله با قوانین بین‌الملل در تناقض است.

 

رئیس جمهوری روسیه گفت حضور نیروهای بیگانه در سوریه مانع به ثمر رسیدن تلاش‌های این کشور در مسیر تقویت و بازسازی می‌شود.

 

پوتین همچنین تاکید کرد که دولت بشار اسد تلاش زیادی برای ایجاد زمینه گفت و گو با مخالفان سیاسی و بازسازی و تقویت سوریه انجام می‌هد و به رغم تمام چالش‌های سال‌های گذشته در سوریه، مردم این کشور به وی اعتماد دارند.

 

پوتین اظهار امیدواری کرد تلاش مشترک ، به مردم سوریه کمک کند تا به معنی واقعی کلمه روی پای خود بایستند و پیش از همه، به احیای این کشور در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی کمک کند.

 

بشار اسد نیز در این دیدار با انتقاد از تحریم ها علیه مردم سوریه، این تحریم ها را غیرانسانی و غیرقانونی دانست.

 

به گزارش رسانه های روسیه،بشار اسد دوشنبه در سفری از پیش اعلام نشده، وارد مسکو شد و در کرملین با پوتین ملاقات کرد.

زاخارووا: رویدادهای افغانستان نشان‌دهنده زوال ناتو است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، اوضاع افغانستان نشان دهنده این است که نه آمریکا و نه ناتو توانایی هماهنگی در اقداماتشان را ندارند.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, بالکان, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شمال اروپا, عراق, ناتو

لاوروف؛ غرب تلاش می‌کند هند را وارد رویارویی‌ها در شرق کند/ شکست در اعمال سیستم غربی در افغانستان

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: تلاش آمریکا و متحدان این کشور برای اعمال سیستم غربی در افغانستان اشتباه بزرگی بود.

ادامه

افغانستان, امریکا, تحلیل, جهان, چین, روسیه, شرق اروپا, هندوستان

پوتین؛ عملیات آمریکا در افغانستان را نمی‌توان موفقیت آمیز دانست/ ناوالنی زندانی سیاسی نیست

رئیس‌جمهور روسیه گفت: بدون شک نمی‌توان عملیات در افغانستان را موفقیت آمیز نامید. اما منافع ما نیست که الان درباره آن به عنوان نوعی شکست صحبت کنیم. روسیه به ثبات در افغانستان علاقه‌مند است که در حال حاضر از آن بی‌بهره است.

ادامه

افغانستان, المان, امریکا, تروریسم, جهان, روسیه, شرق اروپا