هشدار سازمان جهانی بهداشت به‌اروپا درباره خطر مرگ‌ومیر گسترده کرونایی در زمستان+ ویدئو

سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع کرونا در اروپا هشدار داده و اعلام کرده بر اساس پیش‌بینی‌ها شمار تلفات کرونا در اروپا افزایش خواهد یافت.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف اروپا هشدار داده و اعلام کرده بر اساس پیش‌بینی‌ها شمار تلفات کرونا در اروپا تا بهار سال آینده میلادی به ۲.۲ میلیون نفر خواهد رسید.

 

همزمان سران کشور‌های انگلیس، آلمان و فرانسه خطر بازگشت دوران هشدار گذشته را به مردم خود گوش‌زد کرده و از آن‌ها خواسته‌اند تا دستور‌العمل‌های بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند.

 

در حاشیه وضعیت ناپایدار اروپا در مهار کرونا، زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت برخی از محدودیت‌ها شنیده می‌شود. موضوعی که برخی از ساکنین اروپا همچون اتریشی‌ها را شدیدا عصبانی و آن‌ها را روانه خیابان‌ها کرده است.

 

کوبا پیشنهاد آمریکا برای دریافت واکسن کرونا را نپذیرفت

وزیر امور خارجه کوبا در جمع دیپلمات‌هایی در هاوانا اعلام کرد، دولت کوبا اهدای یک میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ از سوی آمریکا را رد کرد چرا که این پیشنهاد خیلی دیر مطرح شد و الزامات بسیار زیادی ضمیمه آن شده بود.

ادامه

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, سازمان بهداشت جهانی, کوبا, گزارش

اروپا؛ کانون دوباره شیوع کرونا/ آمار بستری‌های کرونا در اروپا در عرض یک هفته دوبرابر شده‌است

سازمان جهانی بهداشت نسبت به افزایش روند ابتلا به کووید-۱۹ در اروپا ابراز نگرانی کرده و آن را ناشی از ناکافی بودن واکسیناسیون عمومی کرونا و کمرنگ شدن رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانسته است.

ادامه

اروپا, اکراین, المان, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی

سازمان ملل: تحریم‌های کره شمالی باید در طول بحران کرونا کاهش یابد

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر کره شمالی از قدرت‌های جهان خواست تحریم‌های کره شمالی را کاهش دهند.

ادامه

اسیا, تحریم, جنوب آسیا, جنوب شرق آسیا, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, سازمان بهداشت جهانی, سازمان ملل, شرق آسیا, کره شمالی

سازمان بهداشت جهانی؛ بحران کرونا تا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که بحران همه‌گیری کرونا به دلیل عدم واکسیناسیون کشورهای فقیر، یک سال دیگر ادامه خواهد داشت.

ادامه

اروپا, امریکا, انگلستان, ترکیه, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان بهداشت جهانی, فقر