درگیری فیزیکی در پارلمان ترکیه در پی اعتراض به سیاست‌های اردوغان در سوریه

پارلمان ترکیه در پی اعتراض یکی از قانونگذاران به سیاست‌های رجب طیب اردوغان در سوریه، شاهد درگیری فیزیکی و کتک‌کاری نمایندگان حزب حاکم و اپوزیسیون بود.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه, ویدیو

کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

هشدار روسیه در مورد استقرار تجهیزات نظامی آمریکا نزدیک میدان نفتی رمیلان سوریه

نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه نسبت به استقرار تجهیزات نظامی آمریکا نزدیک یک میدان نفتی سوریه هشدار داد.

 

«میخاییل بوگدانف» روز جمعه به خبرنگاران گفت: استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در نزدیکی میدان نفت واقع در استان حسکه سوریه منجر به تشدید تنش‌ها در این کشور می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم از استقرار تجهیزات نظامی آمریکا نزدیک این میدان نفتی استقبال کنیم، اظهار داشت: برعکس این اقدام منجر به تشدید تنش‌ها می‌شود که هیچکس به آن نیاز ندارد.

 

روز پنجشنبه خبرگزاری دولتی سانا سوریه از استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در میدان نفت رمیلان سوریه خبر داد.

 

آمریکا در اقدامی غیرقانونی منابع نفتی سوریه را در اختیار گرفته و قصد دارد شرکت‌های آمریکایی را برای استخراج نفت سوریه به این کشور بیاورد. اقدامی که با انتقادهای زیادی روبرو شده است.

 

پنتاگون روز شش آبان اعلام کرد واشنگتن با هر تلاشی برای خارج کردن میدان‌های نفتی سوریه از کنترل شبه نظامیان سوری مورد حمایت آمریکا به شدت مقابله خواهد کرد. ارتش آمریکا نیز هفته گذشته اعلام کرد به منظور جلوگیری از کنترل اعضای باقیمانده داعش یا دیگر گروه‌ها بر میدان‌های نفتی سوریه در حال تقویت مواضع خود در این کشور از جمله اعزام شماری از نیروهای مکانیزه است.

 

مقام‌های روسیه در یک ماه اخیر بارها از این اقدام آمریکا انتقاد کرده و آن را راهزنی بین‌المللی خوانده‌اند که مغایر با قوانین بین‌المللی است.

 

بوگدانف در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران گفت که مساله حضور نظامی خارجی غیرقانونی و تامین شرایط برای توقف اقدامات نظامی در سوریه موضوعات مهم مذاکرات در فرمت آستانه خواهد بود که روز ۱۰ ماه دسامبر (۱۹ آذر ماه) در نورسلطان برگزار می‌شود.

ایرنا

پوتین: کُردهای سوری به پلیس نظامی روسیه کمک می‌کنند

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد کردهای سوری نه تنها رفتار مناسبی با پلیس نظامی روسیه دارند، بلکه بخشی از دستاوردها در امتداد مرزهای سوریه-ترکیه نیز مرهون حمایت آنها است.

ادامه »

ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه

تلویزیون اسرائیل: نتانیاهو خطری برای تل‌آویو است

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل امروز (شنبه) اعلام کرد، نخست وزیر این رژیم به خطری برای تل آویو تبدیل شده است و احتمال دارد وجهه خارجی اسرائیل را خدشه‌دار کند، چرا که برای باقی ماندن در قدرت، آماده است حزب لیکود را قربانی کند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, خبر رسانی

شبکه خبری الجزیره؛ چرخش موضع آمریکا در لیبی برای چیست؟

پس از ورود روسیه به درگیری‌های لیبی و حمایت از نیروهای موسوم به “ارتش ملی” آمریکا در خصوص منافع خود و همپیمانان اروپایی‌اش احساس خطر کرده و اکنون تلاش دارد با خاتمه دادن به جنگ و درگیری در لیبی به نفوذ روسیه پایان داده و منافعش را حفظ کند.

ادامه »

امارات, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, لیبی, مصر