نیویورک تایمز: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!”

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی نوشت: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ نیویورک تایمز روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی اخیراً در گزارشی نوشته است: “”ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛‌ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.”

 

بر اساس این مطلب نیویورک تایمز، میلیون‌ها نفر در تلاشند تا ادعاهای بیکاری خود را به سازمانهای دولتی ارسال کنند و افراد بیشتری نیز با خطر از دست دادن شغل خود در هفته های آینده روبه‌رو هستند.

 

مقیاس این خسارت اقتصادی به قدری نفس‌گیر است که در یک نظرسنجی، بیش از نیمی از آمریکاییهای زیر ۴۵ سال اظهار کردند که شغل خود را از دست داده یا ساعت کاری آنها کاهش پیدا کرده است؛ ممکن است برخی از مشاغل با کاهش کارگران از بحران جان سالم به در ببرند اما با هزینه‌های طولانی‌مدتی مثل از دست دادن کارگران آموزش دیده و با تجربه و عدم قطعیت در استخدام افراد جدید رو‌به‌رو خواهند بود.

 

طی شبانه‌روز گذشته ۴۷ هزار و ۲۹۰ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند

 

به گزارش ایلنا به نقل از ورلدمیتر، طی شبانه‌روز گذشته ۴۷ هزار و ۲۹۰ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند و به این ترتیب تعداد کل مبتلایان به چهار میلیون و ۸۱۱ هزار و ۸۹۹ نفر رسید.

 

طی همین مدت، ۴۲۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و تعداد کل قربانیان در آمریکا به ۱۵۸ هزار و ۳۲۲ نفر رسید.

 

دو میلیون و ۳۷۶ هزار و ۵۴۲ نفر نیز پس از ابتلا به این ویروس در آمریکا بهبود یافته‌اند.

اعتصاب هزاران کارگر در سراسر آمریکا علیه نژادپرستی اقتصادی

هزاران تن از کارگران در سراسر ایالات متحده آمریکا از محل کارشان خارج شدند تا به اعتراضات بپیوندند و از مقام‌ها و شرکت‌ها بخواهند تا به نابرابر اقتصادی که در نابرابری نژادی ریشه دارد، پایان دهند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, خبر, کارگری

سخنرانی جرونیمو دو سوزو، دبیرکل حزب کمونیست پرتغال دورکاری: توهّم‌ها، تضعیف کارگران، تضمین حقوق کار

دگرگونی علمی و فنّی واقعیتی است انکارناپذیر که البته بر همهٔ جنبه‌های زندگی واجتماع و اشتغال اثر می‌گذارد. می‌تواند در خدمت کارگران باشد، یا بر اثر تصاحب [مزایای] آن توسط سرمایه، در خدمت شدیدتر کردن استثمار و یورش به حقوق کارگران قرار بگیرد.

ادامه »

پرتغال, جنوب اروپا, جهان, دیدگاه, کارگری, کمونیسم

ایرباس هزاران نفر از کارکنانش را اخراج می‌کند

اتحادیه کارگری فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که شرکت هواپیماسازی ایرباس در پی بحران کرونا، آماده اجرای برنامه تجدید ساختار شامل حذف هزاران شغل و بیکاری هزاران نفر از کارکنانش می‌شود.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, کارگری