پیشروی‌های چشمگیر ارتش سوریه در حومه ادلب

فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد: سربازان شجاع سوری در روزهای گذشته توانستند پس از نابودی شمار زیادی از تروریست‌ها و بستن مسیرهای امدارسانی آنها مجددا کنترل تعدادی از شهرستان‌ها، روستاها و شهرک‌ها از جمله “کفر نبل”، “کفر سجنه”، “شیخ مصطفی”، “جاس”، “معره حرمه”، “دیر سنبل”، “الدار کبیره” و “حزارین” را به دست بگیرند.

ادامه »

ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, رومانی, سوریه

اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر “الخلیل” واقع در کرانه باختری شد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

نگرانی سفیر روسیه در استانبول به دنبال تهدیدهای مکرر وعلنی وی به مرگ

با بالا گرفتن تنش‌ها میان نظامیان ترکیه با ارتش سوریه و روسیه در شمال سوریه، سفیر روسیه در استانبول را نگران کرده است که شاید به سرنوشت سفیر پیشین دچار شده و هدف ترور تندروها قرار بگیرد.

 

به گزارش روز جمعه ایرنا، آلکسی یرخوف که در محل کار خود در ترکیه به سر میبرد مدعی شده که بالا گرفتن حوادث در ادلب، دوباره باعث افزایش احساسات ضد روسی در شبکه های اجتماعی ترکیه شده است و علنا وی را تهدید به مرگ می‌کنند.

 

وی با ذکر چند نمونه از تهدیداتی که خود در شبکه های اجتماعی مشاهده کرده، گفت که پیام ها اینگونه است:«با زندگی وداع کنید»، «هیچ کس بعد از مرگتان برایتان گریه نخواهد کرد»، «پایان شما فرا رسیده است».

 

وی در ادامه به ترور سفیر پیشین روسیه در ترکیه اشاره کرد و گفت: چند سال پیش هم این حوادث تکرار شد و در نهایت ترکیه جنگنده ما را در آسمان سرنگون کرد و پس از آن هم آندری کارلوف، سفیر روسیه در ترکیه ترور شد.

 

یرخوف ادامه داد: من را هم مستقیما تهدید کرده اند و می‌کنند، آنچه خطرناک تر از چیزهای دیگر است، عدم تمایل به درک طرف مقابل است. عدم تمایل به درک منطق عملکرد طرف دیگر، شنیدن حرف‌های او و توجه به واقعیت است. چنین روحیاتی به دردسر بزرگی تبدیل خواهد شد.

 

اظهارات سفیر روسیه در ترکیه که نشان دهنده ترس وی از ادامه فعالیت در ترکیه است بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های روسیه داشته است.

 

دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه ساعاتی پیش گفت: کرملین اطمینان دارد که آنکارا همه تدابیر لازم را برای تامین امنیت جان کارکنان سفارت و دیگر اتباع روسیه در این کشور اتخاذ خواهد کرد.

 

پسکوف گفت: تردیدی نداریم که طرف ترکی‌ای مطابق با کنوانسیون ژنو همچنین مطابق با روح روابط دوجانبه ما، تمام اقدامات لازم را برای تأمین امنیت سفیر روسیه و کلیه کارمندان سفارتخانه و همه کارمندان شرکت‌های روسی و آژانس های خارجی روسیه در ترکیه انجام خواهد داد. “

“جوزف بورل” با ابراز نگرانی از ادامه اشغالگری اسرائیل با تکیه بر معامله قرن ترامپ، خواستار تدوین طرح اروپا برای صلح شد

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا از وزرای خارجه کشورهای این اتحادیه خواست تا طرحی را برای برقراری صلح دائم میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها ارائه دهند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

سنای آمریکا تصویب کرد: دولت ترامپ بدون اجازه کنگره حق اقدام نظامی علیه ایران را ندارد

نمایندگان مجلس سنای آمریکا قطعنامه‌ای را تصویب کردند که برابر آن رئیس جمهوری این کشور بدون مجوز کنگره حق استفاده از نیروی نظامی علیه ایران را ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر