نماینده کنگره نسبت به بی‌خانمان‌شدن خانوارهای آمریکایی هشدار داد

یک نماینده کنگره آمریکا با اشاره به اوضاع اقتصادی ناگوار در این کشور، نسبت به بی خانمان شدن خانواده‌ها به علت ناتوانی در پرداخت اجاره بها هشدار داد.

 

به گزارش مهر به نقل از ام اس ان بی سی؛ «الهان عمر» نماینده کنگره آمریکا از ایالت مینه سوتا در گفتگویی با اشاره به بحران اقتصادی و بی توجهی مقامات و نمایندگان کنگره نسبت به وضعیت شهروندان آمریکایی گفت: به نظر می‌رسد آن‌ها واقعاً نسبت به شرایط تلخ بسیاری از مردمی که نمایندگی آن‌ها را برعهده دارند، بی توجه هستند. در مینه سوتا و در منطقه‌ای که من نمایندگی آن را برعهده دارم، تقریباً ۵۰ درصد از مستأجران کسانی که هستند درآمدشان به زور هزینه ماهانه را تأمین می‌کند.

 

عمر در ادامه گفت: من خودم مستأجر هستم و درآمدم هزینه جاری ماهانه می‌شود. تلاش برای یافتن راهی جهت پرداخت اجاره ماه بعد مسئله واقعی برای مردم است و حتی قبل از کرونا و قبل از چالش‌های فعلی اقتصادی وجود داشته است.

 

عضو مجلس نمایندگان آمریکا به عدم پس انداز و سرمایه لازم برای شهروندان آمریکایی اشاره کرد و هشدار داد: ما واقعاً به سمت بی خانمان شدن بزرگ و سقوط سیستم مسکن حرکت می‌کنیم.

 

نماینده دموکرات کنگره آمریکا همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی خانوارهای آمریکایی افزود: حقیقت این است اکثریت کنگره اعم از سنا و مجلس نمایندگان‏‏، میلیونر هستند و به این مسئله فکر نمی‌کنند.

 

«الهان عمر» در حالی این انتقادات را مطرح کرده که او همواره از منتقدان اوضاع آمریکا و سیاست‌های کاخ سفید تحت رهبری ترامپ به شمار می‌رود.

شورای پناهندگان نروژ : “۲۵ درصد خانواده‌های یمنی در معرض قحطی و گرسنگی هستند”

شورای پناهندگان نروژ اعلام کرد ۲۵ درصد خانواده‌های یمنی بعد از اینکه به دلیل کرونا درآمد خود را به طور کامل از دست داده‌اند، در معرض تهدید قحطی و گرسنگی هستند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فقر, یمن

سندرز: یک پنجم آمریکایی‌ها توان خرید دارو ندارند

«برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت ورمونت آمریکا با انتقاد از توزیع نابرابر ثروت در این کشور، اعلام کرد که یک نفر از هر پنج شهروند در ایالات متحده توان خرید دارو ندارد.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر