نمایندگان پارلمان آلمان، برلین را به همدستی در ترور سردار سلیمانی متهم کردند

هشت نماینده پارلمان از حزب «چپ» آلمان امروز (پنجشنبه ۸ اسفند) شکایت جنایی علیه آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور و وزیران کابینه او تنظیم کرده و آنها را به همدستی در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس به دست آمریکا متهم کردند.

ادامه »

المان, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, غرب اروپا

پیشروی‌های چشمگیر ارتش سوریه در حومه ادلب

فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد: سربازان شجاع سوری در روزهای گذشته توانستند پس از نابودی شمار زیادی از تروریست‌ها و بستن مسیرهای امدارسانی آنها مجددا کنترل تعدادی از شهرستان‌ها، روستاها و شهرک‌ها از جمله “کفر نبل”، “کفر سجنه”، “شیخ مصطفی”، “جاس”، “معره حرمه”، “دیر سنبل”، “الدار کبیره” و “حزارین” را به دست بگیرند.

ادامه »

ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, رومانی, سوریه

اتحادیه عرب خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در خاک فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار استقرار دوباره نیروهای حافظ صلح بین‌المللی در خاک فلسطین و به ویژه در شهر “الخلیل” واقع در کرانه باختری شد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسراییل, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین

منوچین: آمریکا در حال بررسی تحریم ترکیه است

«استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل خرید سامانه اس – ۴۰۰ از روسیه را بررسی می‌کند.

 

به گزارش رویترز، منوچین مقابل کاخ سفید به خبرنگاران گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم. نمی‌خواهم در مورد تصمیمات خاصی که قرار است اتخاذ شود، اظهارنظر کنم.

 

هنوز مشخص نیست که آمریکا چه نهادها یا اشخاصی را تحریم خواهد کرد.

 

در پی تلاش ترکیه برای خرید سامانه روسی اس – ۴۰۰ تنش در روابط آنکارا و واشنگتن افزایش یافت. آمریکا می‌گوید که اس – ۴۰۰ روسی با سامانه‌های دفاعی ناتو سازگار نیست و تهدیدی علیه جنگنده‌های اف – ۳۵ است.

 

ترکیه ماه گذشته میلادی اولین محموله اس – ۴۰۰ را از روسیه دریافت کرد. مجموعه‌های پدافند موشکی اس – ۴۰۰ پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است.

 

آمریکا ماه گذشته تأکید کرد که ترکیه تا اواخر مارس ۲۰۲۰ (اسفند و فروردین ۹۹) به طور کامل از پروژه جنگنده اف – ۳۵ اخراج خواهد شد. در این برنامه، ترکیه بیش از یکصد فروند جنگنده اف – ۳۵ سفارش داده است.
ایرنا

پکن: واشنگتن باید از اعمال فشار و تحریم علیه ایران دست بردارد

سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه با انتقاد از «رویکردهای غلط» واشنگتن در قبال تهران، گفت آمریکا باید از اعمال فشار و تحریم علیه ایران دست بردارد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا, فرانسه

نگاهی به لیست بلند موساد برای ترور دانشمندان

هفته جاری رسانه‌ها از مرگ مشکوک «ابوبکر عبدالمنعم رمضان» دانشمند هسته‌ای مصر در الجزائر خبر دادند و احتمال دست داشتن موساد در آن را بعید ندانستند.

ادامه »

اسراییل, الجزایر, امریکا, انگلستان, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, فرانسه, فلسطین, مالزی, مصر

وزارت خارجه روسیه: بیش از دو هزار تروریست به اروپا بازگشته‌اند

معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که اروپا با چالش بزرگی در زمینه تروریسم بین‌المللی مواجه است چرا که دو هزار جنگجو پس از شکست داعش در سوریه و عراق به اروپا بازگشته‌اند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

«اروپا نمی‌تواند برجام را حفظ کند اما سکوت می‌کند»

اتحادیه اروپا چشم‌اندازی برای حفظ برجام ندارد ولی در این باره سکوت می‌کند. این را گزارشگر تلویزیون آلمان در بروکسل می‌گوید. به نظر او تلاش‌های اروپا در برابر قدرت ایالات متحده آمریکا به احتمال قوی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, فرانسه