منابع مصری: اخوان‌المسلمین دنبال توقف فعالیت‌هایش در برخی کشورهای عربی است

منابع مصری مدعی شدند که «اخوان‌المسلمین» به دنبال «فروپاشی داخلی» و خشم مردمی دنبال توقف فعالیت‌های خود در برخی کشورهای عربی برای مدتی مشخص است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، منابع مصر ادعا کردند، جنبش «اخوان‌المسلمین» در پی «فروپاشی داخلی» و خشم مردمی از این گروه به دنبال متوقف کردن فعالیت‌های خود در برخی کشورهای عربی است.

 

این منابع به «اسکای نیوز» گفتند، «ابراهیم منیر» رهبر فعلی اخوان تماس‌های محرمانه‌ای با تعدادی از سران این جنبش داشته و از آنها خواسته پیشنهاد توقف فعالیت سیاسی اخوان برای مدتی مشخص (چند سال) را بررسی کنند.

 

در ادامه آمده، منیر این پیشنهاد را اینگونه توجیه کرده که توقف فعالیت‌ها برای مدتی مشخص این فرصت را به شاخه‌های بحران‌زده می‌دهد که خود را بازسازی کنند، جلوی دودستگی‌های داخلی بویژه در مصر و تونس گرفته شود و نیز از خشم مردمی کم می‌شود.

 

منابع آگاه افزودند، مرکز پژوهش‌های اخوان جدیدا پژوهشی درباره آینده این جنبش در سایه تغییرات کنونی آماده کرده که در آن به میزان مخالفت مردمی با این جنبش پرداخته شده و نشان می‌دهد این جنبش توانایی بازگشت به فعالیت سیاسی در آینده نزدیک را ندارد.

 

اخیرا، دادگاه جنایی قاهره طی حکمی گروه اخوان‌المسلمین و ۵۶ نفر دیگر را به مدت پنج سال دیگر در فهرست تروریسم قرار داد.

سودان: انقلابی در حال تکوین

برخاستن مردم سودان علیه نظام فاسد و سرکوبگر و سرنگون کردن حکومت عمر البشیر در دسامبر ۲۰۱۸، نظر جهانیان را در سراسر آن سال به وقایع آن کشور جلب کرد. موفقیت این خیزش مردمی که می‌توانست راه گذار به دموکراسی و سکولاریسم را بگشاید جشن گرفته شد، ولی این جابه‌جایی هنوز پایان‌یافته نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اسلام سیاسی, اقتصادی, ایدئولوژیک, بانک جهانی, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, سودان, سیاسی, شرق افریقا, صهیونیسم, کارگری, کمونیسم