مقام چینی: تحریم‌های آمریکا مایه رنج مردم ایران شده است

«ژانگ جون» سفیر چین در سازمان ملل در پیامی توئیتری با اشاره به اینکه مردم ایران در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند نوشت تحریم‌های آمریکا شرایط را برای مردم ایران بدتر کرده است.

 

به گزارش ایرنا اظهارات این مقام چینی در حالی است که پیشتر سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز در واکنش به تحریم‌های دارویی آمریکا علیه ملت ایران، ضمن مخالفت با این تحریم ها اظهار کرد: «تحریم های آمریکا توان ایران برای مبارزه با کرونا را محدود کرده است».

 

«گنگ شوانگ» در کنفرانس خبری روزانه خود در پکن از تحریم های آمریکا علیه ملت ایران به عنوان تحریم های یکجانبه و غیر انسانی یاد کرد و گفت: دولت و مردم ایران در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستند و اعمال این تحریم ها به طور جدی مبارزه با این بیماری همه گیر را کند می‌کند و بر ارسال کمک های سازمان ملل و سایر سازمان های بین‌المللی به ایران تأثیر منفی می‌گذارد.

 

او گفت: «چین از آمریکا و کشورهای دیگر می‌خواهد هرچه سریعتر تحریم های مربوط به ایران را لغو کنند» از مداخله در تلاش‌های ایران برای جلوگیری و کنترل کرونا جلوگیری و از آسیب های بیشتر به اقتصاد ایران و معیشت اساسی مردم خودداری کنند.

 

گنگ با اشاره به اینکه چین توجه جدی به شیوع کرونا در ایران دارد و در این زمینه با تهران در ارتباط نزدیک است گفت: چین مواد مورد نیاز ایران مانند کیت های آزمایش کرونا را در اختیار تهران قرار داده، تیمی از کارشناسان صلیب سرخ خود را هم برای کمک به ایران اعزام کرده است و همچنان بر اساس نیازهای ایران به ارائه بهترین کمک های خود ادامه خواهیم داد.

 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در پایان از جامعه بین‌المللی خواست تا همکاری با ایران برای کنترل شیوع کرونا را تقویت کرده و به طور مشترک از امنیت عمومی جهانی و منطقه ای محافظت کنند.

افسردگی و وحشت؛ میراث جنگ برای کودکان یمنی

سازمان بین المللی حفاظت از کودکان با انجام یک مطالعه بر روی کودکان یمنی گزارش داد که ۵ سال تجاوز ائتلاف سعودی در این کشور٬ علاوه بر فقر و مشکلات جسمی٬ آنها را به سمت افسردگی و وحشت‌زدگی برده است.

ادامه »

جهان, حقوق کودک, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, عربستان سعودی, یمن

اهالی روستایی در شمال شرق سوریه مانع عبور نیروهای آمریکایی شدند

اهالی روستای «هامو» در حومه شهر «قامشلی» در شمال شرق سوریه همگام با نیروهای ارتش سوریه مستقر در این روستا روز دوشنبه مانع از ورود نیروهای آمریکایی شدند و آنها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

ادامه »

اردن, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, فرانسه

آمریکا برای استقرار سامانه پاتریوت پایگاه جدید در عراق می سازد

یک مقام سیاسی در الانبار (غرب عراق) امروز (دوشنبه) فاش کرد که نیروهای آمریکایی برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در عراق، تصمیم به ایجاد پایگاه نظامی جدید در غرب این استان گرفتند و این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به منظور آغاز ساخت پایگاه، در این منطقه کاوش کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق