شرکای گروه کارگری اصل ۴۳ قانون اساسی را دور زدند/ تورم واقعی ۳۰۰ است نه ۳۶.۵ درصد

کمیته مزد شورای عالی کار با بررسی‌ نوسانات اقتصادی و بهره‌گیری از شاخص‌‌های علمی و مورد تایید جامعه‌ی بین الملل، در حوزه تغذیه و… ، قیمت سبد معاش را بیش از ۸ میلیون تومان، محاسبه کرده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

چگونگی تعیین حداقل دستمزد، سبد معاش و نشست‌های شورای‌عالی کار

امسال با افزایش سه برابری نرخ بنزین، قیمت کالا‌های خدماتی و غیرخدماتی نیز افزایش پیدا کرد و تورم، مطابق آمارهای رسمی، عدد ۴۰ درصدی را در کارنامه‌اش به‌ثبت رساند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

مصدومیت دو کارگر ۱۷ تا ۱۸ ساله افغانستانی در اثر ریزش آوار در تهران

رئیس مرکز اورژانس تهران اعلام کرد: بر اثر ریزش آوار در جنوب تهران ۲ کارگر ساختمانی تبعه افغانستان بدلیل مصدومیت روانه بیمارستان شدند.

 

«پیمان صابریان» روز دوشنبه در این باره به ایرنا گفت: ساعت ۹ صبح امروز حادثه آوار در خیابان صالح آباد غربی، خیابان کلهر (منطقه ۱۹) به سامانه ۱۱۵ اعلام که بلافاصله ۲ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی افزود: محل حادثه در یک ساختمان گودبرداری شده بود که بر اثر ریزش ساختمان ۲ کارگر جوان دچار مصدومیت شدند.

 

رئیس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: این ۲ کارگر ۱۷ تا ۱۸ ساله بدلیل مصدومیت از نواحی مختلف اندام ها پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل شدند.

 

وی علت این حادثه را در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی اعلام کرد.

مرگ و نقص عضو تعداد زیادی از کارگران ساختمانی

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با اعلام اینکه ۵۰ درصد حوادث کار در کشور، برای کارگران ساختمانی رخ می‌دهد، گفت: متاسفانه ۶۵ درصد فوتی‌ها و نقص عضو شامل قطع نخاع و قطع عضو در حوادث کار، از بین کارگران ساختمانی است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

کالای ضروری از سفره کارگران حذف شده است

یک کارگر پتروشیمی تندگویان گفت: دستمزدها در سال ۹۸ به هیچ وجه با افزایش قیمت‌ها تناسبی نداشت و کارگران از این شرایط ناراضی بودند؛ در سال آینده حتی با سه برابر شدن دستمزدها نیز به وضعیت مناسبی نمی‌رسیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو