مسکو اتحادیه اروپا را به تعلیق مذاکرات دو جانبه تهدید کرد

وزیر خارجه روسیه به اتحادیه اروپا هشدار داد در صورتی که به این کشور احترام نگذارد، مسکو گفت‌وگوها با این اتحادیه را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه گفت که اتحادیه اروپا در حال تطبیق شیوه آمریکا در تهدید و مجازات کشورها با تحریم است.

 

وی در سخنرانی در باشگاه ولدای گفت: «کسانی که مسئول سیاست خارجی غرب هستند ضرورت مذاکرات محترمانه دوجانبه را درک نمی‌کنند. ما احتمالا مذاکره با آنها را برای مدتی تعلیق می‌کنیم. به خصوص از زمانی که “اورسولا ون‌در لین» (رئیس کمیسیون اروپا) گفته که همکاری ژئوپلتیکی با مقامات کنونی روسیه کارآیی ندارد. پس اگر این چیزی است که آنها می‌خواهند اجازه دهید روی دهد.»

 

وزیر خارجه روسیه در ادامه اضافه کرد: «اتحادیه اروپا به صورت فعالانه در حال تبعیت از مسیر آمریکا بوده و تکیه‌اش به تهدیدها و تحریم‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. اتحادیه اروپا دو سازوکار برای مجازات کسانی که از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده و همچنین کسانی که به نقض حقوق بشر پرداخته‌اند دارد.»

 

لاوروف گفت: «چنین سازوکارهایی منشور سازمان ملل را نقض کرده و خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل است.»

 

روز دوشنبه، وزیران خارجه اتحادیه اروپا به توافقی برای اعمال تحریم علیه روسیه به دلیل اتهام ادعایی مسموم کردن «الکسی ناوالنی» مخالف روسی دست یافته و مدعی شدند که روسیه کنوانسیون بین‌المللی تسلیحات شیمیایی را نقض کرده است.

 

روسیه پیشتر از آلمان درخواست کرده شواهد و مدارک خود درباره دست داشتن مسکو در مسموم کردن ناوالنی را ارائه دهد.

 

ناوالنی اخیرا در مصاحبه با مجله آلمانی اشپیگل «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را متهم کرده که پشت حادثه مسموم کردن وی بوده است.

 

کاخ کرملین روسیه این ادعاها را کاملا غیر قابل قبول و توهین آمیز توصیف کرده است.

در بلاروس چه می‌گذرد؟

بلاروس کشوری با حدود ده میلیون نفر جمعیت از سوی غرب با سه کشور عضو ناتو یعنی لهستان، لیتوانی و لتونی؛ از جنوب با اوکراین و از شمال و شرق با روسیه هم‌مرز است. بلاروس بزرگ‌ترین کشوری است در اروپا که هیچ گونه دسترسی به آبهای آزاد ندارد. زبان ۷۰درصد جمعیت روسی است و ۲۳درصد

ادامه »

اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اختلاف طبقاتی, اروپا, اکراین, امپریالیسم, امریکا, بلاروس, جهان, حضور نظامی, روسیه, فاشیسم, فلسطین, کوبا, لهستان, لیتوانی, نئولیبرالیسم, ناتو, ونزوئلا

شلیک موشک زیرگون با سرعت ۸ برابر سرعت صوت از عرشه یک ناوچه در دریای سفید + ویدیو

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به ولادیمیر پوتین گزارش داد که موشک مافوق صوت “زیرکون” از عرشه یک ناوچه در دریای سفید، با موفقیت به هدف تعیین شده در دریای بارنتس در فاصله ۴۵۰ کیلومتری، اصابت کرد.

ادامه »

جهان, خبر, دانش, روسیه

طعنه لوکاشنکو به ماکرون: قرار به استعفا باشد، اول او باید استعفا کند

رئیس‌جمهور بلاروس در واکنش به لفاظی‌های مداخله‌جویانه رئیس‌جمهور فرانسه، گفت اگر قرار باشد سران کشورها با اعتراضات استعفا کنند، همان دو سال پیش با شروع اعتراض جلیقه‌ زردها، «امانوئل ماکرون» باید استعفا می‌کرد.

ادامه »

بلاروس, جهان, خبر, شرق اروپا, فرانسه, لیتوانی