مسدود شدن شماری از حساب‌های کاربری مرتبط با سپاه پاسداران از سوی فیس بوک

فیس بوک با ادعای ترویج خشونت و تشویق برای اقدامات نظامی حساب برخی کاربران ایرانی را مسدود کرد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، فیس بوک امروز در بخشی از گزارش‌ ماهانه خود ادعا کرد: ما اقدام به مسدود سازی شماری از حساب های کاربری مرتبط با ایران کردیم. این نخستین عملیات نفوذی و مخفی ما در ایران بود که در داخل کشور متمرکز شده بود.

 

این شرکت در ادامه ادعا‌های خود عنوان کرد: تمامی حساب‌های کاربری که توسط این شرکت مسدود شدند مرتبط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران بودند. به همین منظور در مجموع ۹۳ حساب فیس بوک، ۱۴ صفحه شبکه‌های اجتماعی، ۱۵ گروه و ۱۹۴ حساب در اینستاگرام مرتبط با ایران مسدود شدند.

 

فیس بوک مدعیست این گروه‌ها و حساب‌های کاربری عمدتاً مخاطبان داخلی را پوشش می‌دادند. این گزارش بلافاصله پس از آن منتشر شد که فردی به نام فرانسیس هاگن که خود را یک افشاگر فیس بوک می‌نامند در کنگره آمریکا عنوان کرد: بیش از ۸۷ درصد هزینه‌ای که فیس بوک بابت اطلاعات جعلی و غلط صرف می‌کند مربوط به اخبار انگلیسی است این در حالیست که تنها ۹ درصد از کاربران فیس بوک انگلیسی زبان هستند.

 

وی تاکید کرد: گروه‌های تندرو با انتشار اخبار محلی و رویداد‌های داخلی سعی در جذب مخاطب و اجرای نقشه‌های خود دارند. با این حال، فیس بوک تنها به فکر سود و منافع خود است و هیچ اهمیتی برای امنیت و احترام به حریم خصوصی مخاطبان خود قائل نیست.

نشست خبری مشترک امروز «سرگئی لاوروف» و «حسین امیرعبداللهیان»

لاوروف: «ما توافق کردیم که تولید واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی، در ایران در اسرع وقت انجام شود. ما ‌علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به توسعه روابط تجاری خود با ایران ادامه می‌دهیم».

ادامه

اذربایجان, ارمنستان, اسیای مرکزی, افغانستان, ایران, ترکیه, تروریسم, جنوب شرق اروپا, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, گرجستان, گزارش, مذاکرات اتمی

کوبا از بایدن خواست تحریم‌های دولت ترامپ را لغو کند

وزیر امور خارجه کوبا پنجشنبه شب از دولت بایدن خواست تا تحریم‌هایی را که علیه کشورش در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعمال شده بود، لغو کند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

۳۰ کشور جهان خواستار پایان یافتن اقدامات یکجانبه از جمله تحریم‌ها شدند

۳۰ کشور جهان با ابزار نگرانی از اقدامات قهری یکجانبه از جمله تحریم‌ها علیه کشورهای در حال توسعه اعلام کردند این اقدامات برخلاف منشور سازمان ملل، چند جانبه گرایی، قوانین بین‌المللی و اصول پایه‌ای روابط بین‌‌الملل است و خواستار پایان یافتن فوری و کامل این اقدامات شدند.

ادامه

اجتماعی, اقتصادی, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل

خزانه داری آمریکا: به اعمال تحریم‌ علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌دهیم

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به گزارش همکاری نفتی تهران، کاراکاس گفت که واشنگتن به اعمال تحریم‌ علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, ونزوئلا