مرگ دلخراش کارگر زن سمنانی در دستگاه رینگ ریسندگی/ کارگر مصدوم قند هفشجان جان باخت

منابع کارگری از مرگ دلخراش یک کارگر زن در کارخانه‌ای ریسندگی واقع در شهرک صنعتی شرق سمنان به علت گیر کردن در دستگاه رینگ ریسندگی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری گفتند: یک نفر از کارگران زن کارخانه‌ای به نام «نساجی کویر سمنان» واقع در شهرک صنعتی شرق، شب گذشته به علت گیر کردن سرش در دستگاه رینگ ریسندگی جان باخت.

 

وی افزود: علت این حادثه به‌طور دقیق مشخص نیست اما همکاران این کارگر ۲۱ساله که نامش «مرضیه طاهریان» است، می‌گویند ابتدا مقنعه سر او در دستگاه گیر کرد و به همین ترتیب سر وی نیز به دستگاه کشیده شد.

 

طبق اظهارت وی؛ علت دقیق حادثه هنوز دست بررسی است ولی در این گونه حوادث بی‌احتیاطی از سوی کارگر و کارفرما عامل اصلی بروز حادثه است که در این مورد نیز پس از بررسی دقیق مشخص خواهد شد.

 

کارگر مصدوم حادثه کارخانه «قند هفشجان» چهار محال جان باخت

 

منابع کارگری از فوت یکی از کارگران انباردار کارخانه قند هفشجان که شهریور ماه بر اثر واژگونی گونی شکر به شدت زخمی شده بود، خبر دادند.

 

منابع کارگری گفتند: یکی از کارگران حادثه کارخانه قند هفشجان واقع در استان چهارمحال بختیاری که بیستم شهریور ماه سال جاری بر اثر واژگونی گونی‌های شکر دچار جراحات و قطع نخاع شده بود، بعد از گذشت حدود دوماه بستری جان باخت.

 

طبق اظهارات یکی از کارگران؛ از قرار معلوم این کارگر بر اثر سقوط گونی‌های کیسه شکر بر روی سرش در انبار، از ناحیه مهره گردن دچار شکستگی شده و در نتیجه آن قطع نخاع شده بود. دلیل مرگ وی نیز شدت جراحات وارده و مشکلات تنفسی بعد از حادثه اعلام شده است.

 

در این زمینه آرش حیدری (مسئول HSE کارخانه قند هفتشجان) با ابراز تاسف از وقوع این حادثه به سایر رسانه‌ها گفته است؛ حداکثر ارتفاع کیسه‌های شکر در انبارهای کارخانه قند باید یک متر و ۸۰ سانتی‌متر باشد اما به علت تخلیه نشدن انبارها از سوی دولت دچار کمبود جا در انبارها هستیم در نتیجه ناچاریم ارتفاع کیسه‌ها را بر روی هم بالا ببریم و این مسئله برای کارگران خطرناک است.

 

همچنین مدیرعامل قند هفشجان با بیان اینکه بلافاصله با گزارش این حادثه از همان ابتدا بازرسان اداره کار و تامین اجتماعی در محل حادثه حاضر شدند و تشکیل پرونده دادند، گفته است: طبق قوانین اداره کار همه حقوق کارگر متوفی به خانواده وی پرداخت می‌شود و این شرکت از هیچ کمکی به این خانوده آسیب‌دیده دریغ نخواهد کرد.

کارگرانی را داریم که ۲۰سال است با قراردادهای ۳ماهه و ۶ماهه کار می‌کنند؛ فقط برای خفه کردن صدای آنان!

عضو هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مصوبه هیئت امنای تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه برای تهیه دستورالعمل ساماندهی قراردادهای کارکنان قرارداد موقت سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های تابعه‌ی آن، گفت: «علی رغم برگزاری چند جلسه برای تهیه دستورالعمل لازم برای اجرای مصوبه‌ی هیدت امنا، مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی با بی‌مهری تمام،

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

اعتراض پرستاران شاغل در تامین اجتماعی مقابل مجلس به‌دلیل بی‌توجهی به‌ خواسته‌های خود + ویدئو

پرستاران شاغل در سازمان تامین اجتماعی، امروز (یکشنبه ۱۶ آبان) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, ویدیو

کارگران «زغال سنگ کرمان» در اعتراض به واگذاری شرکت و عدم امنیت شغلی دست از کار کشیدند

کارگران شرکت زغال سنگ کرمان در اعتراض به سرگردانی و عدم پاسخگویی در زمینه واگذاری به مجموعه شرکت تجارت دالاهو از مجموعه‌های وابسته به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد، از امروز (شنبه/۱۵ آبان) دست از کار کشیدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران صنایع نفت و گاز به‌تبعیض و قراردادهای پیمانکاری معترضند، آن را موجب پایمال‌شدن حقوق خود می‌دانند

محمد صالحی‌پور می‌گوید: همین الان روزهاست که نیروهای پیمانکار پتروشیمی رازی و پتروشیمی کارون دست به تجمع زده‌اند و دلیل آن را به اختصار می‌توان خلف وعده‌های صورت‌جلسه شده‌ی مدیران عنوان کرد؛ ماه گذشته نیز نیروهای پیمانکار هلدینگ خلیج فارس جلوی سازمان منطقه ویژه و نفرات شرکت‌ها در بندر امام تجمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش