لاوروف: ترکیه هرگز متحد راهبردی روسیه نبوده است

وزیر خارجه روسیه می‌گوید به دلیل اختلاف نظر در مسائل متعدد منطقه‌ای، اتحاد مسکو-آنکارا هرگز راهبردی نبوده است.

 

به گزارش مهر به نقل از میدل ایست مانیتور، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید کشورش هرگز واقعاً به ترکیه به چشم یک متحد راهبردی نگاه نکرده و آنکارا فقط یک شریک نزدیک است.

 

وی در ادامه به مواضع متضاد دو کشور در بحران‌های منطقه‌ای طی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: (برای مثال) با موضع ترکیه و جمهوری آذربایجان (در باب مناقشه قره‌باغ) موافق نیستیم و فکر نمی‌کنیم راه‌حل نظامی جایز باشد.

 

به گزارش مهر، روسیه در مقام همسایه و همچنین به عنوان یکی از رؤسای گروه مینسک، از آغاز دور جدید تنش‌ها میان باکو-ایروان بر سر حق مالکیت قره‌باغ، سعی کرد تا در مقام میانجی، طرفین را به آرامش دعوت کند.

 

حتی جمعه گذشته، در مسکو، لاوروف میزبان همتایان خود از آذربایجان و ارمنستان بود و طرفین موفق به حصول آتش‌بسی هرچند شکننده شدند.

مسکو اتحادیه اروپا را به تعلیق مذاکرات دو جانبه تهدید کرد

وزیر خارجه روسیه به اتحادیه اروپا هشدار داد در صورتی که به این کشور احترام نگذارد، مسکو گفت‌وگوها با این اتحادیه را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه, سازمان ملل

در بلاروس چه می‌گذرد؟

بلاروس کشوری با حدود ده میلیون نفر جمعیت از سوی غرب با سه کشور عضو ناتو یعنی لهستان، لیتوانی و لتونی؛ از جنوب با اوکراین و از شمال و شرق با روسیه هم‌مرز است. بلاروس بزرگ‌ترین کشوری است در اروپا که هیچ گونه دسترسی به آبهای آزاد ندارد. زبان ۷۰درصد جمعیت روسی است و ۲۳درصد

ادامه »

اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اختلاف طبقاتی, اروپا, اکراین, امپریالیسم, امریکا, بلاروس, جهان, حضور نظامی, روسیه, فاشیسم, فلسطین, کوبا, لهستان, لیتوانی, نئولیبرالیسم, ناتو, ونزوئلا

شلیک موشک زیرگون با سرعت ۸ برابر سرعت صوت از عرشه یک ناوچه در دریای سفید + ویدیو

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به ولادیمیر پوتین گزارش داد که موشک مافوق صوت “زیرکون” از عرشه یک ناوچه در دریای سفید، با موفقیت به هدف تعیین شده در دریای بارنتس در فاصله ۴۵۰ کیلومتری، اصابت کرد.

ادامه »

جهان, خبر, دانش, روسیه